Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8800 Arte, wyrwane złącze USB

Pocieszny 21 Kwi 2010 19:30 1846 6
  • #1 21 Kwi 2010 19:30
    Pocieszny
    Poziom 38  

Mam 8800 Arte z kompletnie wyrwanym złączem USB, nie ma już padów na płycie. Udało mi się znaleźć obejścia do wszystkich połączeń oprócz "ID", co skutkuje tym, że nie działają słuchawki i pyta o tryb połączenia kabla podczas podpinania ładowarki. Z tego co widzę po schemacie, ten pin idzie prosto pod filtr, a potem pod następny układ i nie ma żadnych wyprowadzeń po drodze. Wygląda na to, że muszę wywalić filtr, skrosować kilka połączeń i podpiąć się bezpośrednio do odpowiedniej kulki. Znacie może jakieś "sprytne" rozwiązanie, żeby nie usuwać filtra USB?

0 6
  • #2 21 Kwi 2010 19:50
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

No jak na schemacie nie ma innego wyprowadzenia, to żadnego sprytnego sposobu nie będzie.

0
  • #3 21 Kwi 2010 20:24
    Glemark1
    Spec od GSM

Zobacz czy przypadkiem nie ma gdzieś kawałka ścieżki wychodzącej z pod glasa. Skoro wyrwane masz pady od złącza to możesz pod lutować się do przelotki w miejscu gdzie wyrwany jest pad ewentualnie odskrobać laminat w tym miejscu i do ścieżki znajdującej się na innej warstwie płyty łączonej przelotką z górną ścieżką. Pod mikroskopem da się zrobić, robione wielokrotnie i działa:)

0
  • #4 21 Kwi 2010 21:46
    Pocieszny
    Poziom 38  

Wydawało mi się, że jakieś miedziane kropki pod złączem były, chociaż nie wiem czy mi się uda chwycić to cyną i potem położyć na tym złącze tak, żeby dobrze łączyło. Pewnie łatwiej będzie wywalić tego glassa i przylutować złącze drucikami do odpowiednich kulek. Pytałem tutaj dlatego, że znajomy mi kiedyś wspominał że chyba widział jakiś inny sposób na podłączenie tego, ale nie potrafił mi powiedzieć jak to dokładnie ma być.

0
  • #5 21 Kwi 2010 22:05
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Nie, raczej nie będzie innego sposobu.
    A tą kropeczkę najlepiej troszkę zeskrobać,dać topnik i cyna bardzo dobrze chwyci.

0
  • #6 21 Kwi 2010 22:41
    Glemark1
    Spec od GSM

pod mikroskopem w miejscu gdzie masz przelotkę jak delikatne odskrobiesz laminat (najlepiej igłą lekarską od insuliny bo jest cienka i elastyczna) będziesz miał ścieżkę i do niej bez problemu się pod lutujesz. Życzę powodzenia.

0
  • #7 22 Kwi 2010 01:26
    Pocieszny
    Poziom 38  

Po wielu walkach udało mi się w końcu przylutować to złącze. Niestety pod złączem nie było już do czego, więc wywaliłem glassa od USB i podpiąłem druciki tam, przy okazji jeszcze robiąc jedną zworkę. Telefonik ładuje, komp go wykrywa, słuchawki działają Smile Złącze chwyciło się resztek padów masy, a oprócz tego przylutowałem je ocynowaną plecionką do pobliskiego ekranu i wibry, może nie odpadnie zbyt szybko.

0