Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowe pasy monitor LCD Hivision HV-151

17 Aug 2004 11:29 2994 8
 • Level 11  
  Witam

  Przeszukałem praktycznie całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na problem pojawiających się kolorowych, pionowych pasków na ekranie monitora LCD 15" Hivision HV 151. Niestety poszukiwania nie przyniosły zamierzonego rezultatu, wobec czego zdecydowałem się założyć nowy temat.

  Proszę o odpowiedź zgromadzonych tu fachowców, co może być tego przyczyną. Czy jest to uwalona matryca? Dodam, że wszystkie łączenia dokładnie sprawdziłem i wydają się być poprawne.

  Aby wszystko było jasne, dołączam zdjęcie monitora z widoczną na nim usterką.

  Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie
  SoLaRiS

  Kolorowe pasy monitor LCD Hivision HV-151[/img]
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 21  
  Pewnie paski z matrycy nie łączą w gniazdach. Miejmy nadzieję :) .
 • Monitors specialist
  Witam
  Niestety masz uszkodzoną motrycę.
  Przy braku kontaktu na taśmie monitor zachowuje się trochę inaczej.
 • Level 11  
  A czy orientujecie się gdzie można nabyć taką matrycę? Czy będzie pasować matryca od notebook'a? Czy musi to być do konkretnego modelu? Ewentualnie, czy można wykonać jakąś przejściówkę?

  Pozdrawiam
  SoLaRiS
 • Level 21  
  Ja zobaczyłbym jednak na początku na gniazda. Przerobiłem trochę LCD i objawy braku kontaktu bywały czasem kosmiczne. Zresztą a co to zaszkodzi poprawić gniazda.
 • Level 11  
  W sumie masz rację, nie zaszkodzi spróbować. Przelutuje wszystkie luty na połączeniu elektroniki z matrycą, może pomoże.

  Jednak dalej proszę o odpowiedź w sprawie kompatybilności matryc z tą, która znajduje się w monitorze oraz ewentualnym wykorzystaniu matrycy z notebooka. Na allegro aż roi się od tego typu matryc, a niestety do Paneli LCD - brak :(

  Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
  SoLaRiS
 • Level 21  
  Luty swoją drogą. Wyciągasz taśmę gniazdo traktujesz kontaktem, po pewnym czasie izopropanolem i wydmuchujesz dokładnie. Styki taśmy przemyj izopropanolem. Kilkakrotnie wsuń w gniazdo i poczekaj na efekty. Bardzo często gniazda są również na sterowniku matrycy Pod blachą lub plastikiem ( z niego wychodzi kabelek do płyty głównej na której jest kabel sygnałowy z kompa). Postępuj bardzo uważnie.
 • Level 11  
  A jednak się udało. Poruszyłem złącze i przez chwilę pojawił się normalny obraz. Ale teraz to już boję się dalej go rozkręcać. Chyba go sprzedam, albo oddam do serwisu.

  Tylko, że ten obraz był jakiś taki bardzo ciemny, ale już bez tych pasków.

  Dzięki za rady, jeteście wielcy :))

  Pozdrawiam
  SoLaRiS
 • Level 21  
  Pewnie inna ścieżka się rozłączyła. Na wyłączonym monitorze wyjmij kilka razy tę wtyczkę której się dotykałeś, (jak masz, przemyj izopropanolem). Potem zobacz co dalej. Ja nie leciał bym odrazu do serwisu chyba że zrobią to tanio :roll: .