Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosna praca silnika passat b5 i.9tdi AFN

21 Kwi 2010 21:34 14543 7
  • Poziom 9  
    Witam

Jak w temacie mój passat b5 dość głośno chodzi jak na ten silnik AFN 110km 1998r
    Jeżdziłem 3 autami z tymi silnikami (2x passat b5 audi a4 i audi a6) i nie bylo slychac tak silnika a u mnie chodzi jak traktor... Nawet wymieniłem tłumik srodkowy na nowy bo w starym cos latalo w srodku i myślałem ze to to (cos w nim sie urwalo i drzalo troche) ale nic to nie dało....strasznie jest to uciazliwe bo jak jade i chce przygazować to głośno jak w golfie 1 diesel:) (miałem taki) jak jade kolo 1500 obrotowa to tak jakby jeszcze taki bas dodatkowo był nieprzyjemny... moc auto ma nie dymi w ogóle. W aucie wywaliłem katalizator ( ale w audi i passacie co jezdzilem tez nei bylo i bylo ok) kat wtrysku jest troche przestawiony ale miesci sie w tolerancji gdyz sprawdziliśmy na kompie (jest niedaleko granicy ale w normie niby) nie mam pokrywy silnika(ale w innym tez nei bylo i normalnie bylo...) czujnik temperatury pokazuje 80st na komputerze a na licznik 90 wiec nei wiem co jest grane... i pisze ze niedogrzany po podlaczeniu do kompa i nie wiem dlaczego bo wymieniłem na nowy i tosamo dalej...ale to chyba nie przyczyna? Slychac ze turbina swiszcze na postoju ( przed wyzuceniem katalizatora nie było jej slychac) Tak wiec podsumowując Silnik chodzi glosno jak mu depne i nie tylko... w sumie jak jade wolno to tak jakby taki bas byl i tez slychac ze glosno...... pomóżcie bo mnie to strasznie denerwuje:/
  • Poziom 13  
    kiedy olej był zmieniany ??
  • Poziom 9  
    Witam Olej zmieniałem 3000km temu z mobila na Castrol 10w40 bo podobno dobry... ale co ma olej do tego pozatym wczesniej tez nie bylo zbyt cicho..
    Dlaczego kolega sadzi ze łącznik elastyczny?? znasz taki przypadek?? napisz cos wiecej?? moj jest normalnie nie okopcony wiec chyba szczelny wydaje sie w niezlym stanie...
  • Poziom 33  
    Bardzo często to łacznik i do tego strasznie przenosi drgania.
  • Poziom 9  
    A czy jest możliwość sprawdzenia tego łacznika? bo wyglada normalnie ? jest twardy czy jak? co sie z nim stało ze nie tlumi drgań? bo wiadomo ze łatwo nie jest to zmienić... a co oryginał to oryginał... chyba ze przełożyc z innego passata do mojego bo mam tak a możliwość ale ile to pracy.....:) jak by ktoś miał jeszcze jakies podejrzenia do tego typu objawów to za każda informacje będę bardzo wdzięczny...