Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CTX EX710f

Roburr 17 Aug 2004 11:41 1425 9
    Roburr
    Level 21  
    Kiedy monitor pracował nagle zrobioł się ciemny obraz. Odkreciłem i znalazłem że padł Q309 2sc5411 i rezystor bezpiecznikowy 10ohm zasilający go, a także Q311 2sj449. Moje pytanie brzmi: czy popsuły się one tak same z siebie czy coś było tego przyczyną? Czy musiałbym coś jeszcze sprawdzić? Czy wystarczy wymienić te 3 elementy. A tak nawiasem mówiąc czy zawsze należy wynieniac te wysokonapięciowe kondensatory 4,7nF i 2,2nF w obwodzie HOTa przy zmianie HOTa? Prosze o rade
    Kapusta
    Level 17  
    Było o takim uszkodzeniu na forum Serwisu Elektroniki. Chyba nic oprócz półprzewodników nie trzeba robić :?:
    servzue
    Level 14  
    Radziłbym sprawdzic pojemnosc tych kondensatorów,anajlepiej wymienic na nowe
    Kalik
    Level 24  
    ja zawsze przy tego rodzaju uszkodzeniach wymieniam kondziolki wysokonapieciowe z kolektora Hota, i zwykle wymieniam też elektrolity na jego zasilaniu - koszt niewielki a monitory nie wracają. Pozdro :)
    jt
    Level 15  
    sprawdz jeszcze kond. z zasilania 100mF/200v w CTX często padają
    Roburr
    Level 21  
    Po wymianie traznystorów i elektrolita 22uF/250v wszystko wróciło do normy :). Wysokonapięciowe kondensatory były ok.
    Kakalia
    Level 18  
    Witam
    Posiadam tez CTX niestety i mi pad, znaczy "Po włączeniu kabla zasilającego monitor próbkuje (cyka)" i tak dalej.

Jezeli u cibie Robuur bylo to samo to prosze napisz co moglo sie spalic, z tego co znalzlem to tranzystor Q309 robiacy pelne zwarcie, ale chyba nietylko on , nie wiem.
    POMOCY:/ :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    Kakalia
    Level 18  
    miernik w lapy i do roboty, oto co znalazlem:

Q309 : BU2520AX ??? chyba juz ktos naprawial ten monitor:/
    Q311 : J499
    Q317: IRFS640A
    IC201: TDA8172
    R159 : ???? nie mam pojecia jaka wartosc po przypalony:/, metex pokazuje 3,5om, ale zostala pierwsza kreska brozowa, wiec pokazuje chyba zle>>skoro brazaowa to 1, to moze jakies 10om???Bez schematu to sobie bede musial poeksperymentowac, chyba ze ktos rozkreci swojego CTX i mi powie:D , jaka to wartosc.

Co jeszcze powinienem sprawdzic???

Dobra wymienilem to wszystko co wyzej plus jeszcze dwa elektrolity 22uF/250v i 47uF/250V., Teraz niby odpalil i tak dalej tylko ze obraz jest mega bialy jak bym mleka nalal i po okolo 2-3 sekundach od wlaczenia sie zwenza???I w tym momencie nie wiem co jest grane???
    Jezeli ktos mi niepomoze to kapa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :(
    Roburr
    Level 21  
    jak masz biały obraz to za duże jest wysokie napiecie. Pewnie coś jest jeszcze walnięte. A weż zmniejsz na trofopowielaczu śruboętem screen. Tam sobie jasność możesz wyregulować.
    Kakalia
    Level 18  
    Witam

No wlasnie tak zrobilem tylko lekko poruszylem trymerkiem i obraz jak zloto:D

tylko problem na tym ze dzialal jakies 15min, nagle sie obraz zwezyl po bokach zrobil sie znowu jasny, nastepnie zrobila sie jedna pionowa kreska i znik obraz:/

Wylaczylem drania miernik i znowu uwalilo te same elementy , znaczy polecialo : Q309, Q311 i Q317, nie mam pojecia co moze byc nie tak:/, ze wywalo niemal to samo.

HELP ME