Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczny regulator wentylatora chłodnicy

ryss15 21 Kwi 2010 23:49 1817 2
  • #1 21 Kwi 2010 23:49
    ryss15
    Poziom 2  

Witam, jestem w trakcie pisania pracy przejściowej, własciwie to nawet jeszcze nie zaczełem. Jako temat sam zaproponowałem prowadzącemu temat: "Elektroniczny regulator temperatury silnika w samochodzie, sterujący wentylatoratorem chłodnicy". Przeszkując elektrode znalazłem million postów na temat wiatrków komputerowych, ale nic na temat samochodów.

Koncepcje mam taka, elektryczny wiatrak będzie pochodził z BMW e34(od klimatyzacji), czujnik temperatury równiez. Moim zadaniem jest zaprojektowanie elektroniki ktora będzie regulowala obrotami wiatraka. Może być np dwustopniowy, lub na mikroprocku regulowany płynnie. Prosiłbym szanowych forumowiczów ktorzy posiadaja jakies materiały na ten temat o opublikowanie ich w tym temacie, mogę nawet zlecic odplatnie wykonanie takiego projektu/pracy, ktory oczywiscie opublikuje tutaj, pozdrawiam. Temat będe rozwijał w raz z postępem pracy. Pod uwagę prosze wziasc, ze potem projekt bedzie zastosowany w samochodzie BMW E30.

Oto link do szczogłow: http://owww.kk.jgora.pl/TO/index.php?zakladka=zadanie&pokaz&id=375

0 2
  • #2 21 Kwi 2010 23:51
    august_
    Poziom 27  

Duża temperatura - szybkie obroty.
    Niska temperatura - wolne obroty.

To zwykły regulator proporcjonalny.

0
  • #3 19 Lis 2010 20:57
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To, co wyżej. Tylko musisz ustalić dolny próg zadziałania. Sterowanie silnikiem PWM. I już wszystko powinieneś mieć jasne. Poszczególne "klocki" układu poskładasz ze schematów dostępnych na forum.

0