Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimedia + Intellinet 524445 konfiguracja.

21 Kwi 2010 23:58 4779 9
  • Poziom 9  
    Witam. Wysiadł mi komputer stacjonarny więc kupiłem laptopa i chcę połączyć go bezprzewodowo przez router. Mam internet z Multimedii (modem Motorola SB5101E).
    Podpinam router do modemu a lapka do routera kabelkiem RJ45. Potem loguję się do do routera.
    Przy podłączeniu bezpośrednio do modemu:

[/img]

Przy podłączeniu do routera:

W ustawieniach routera wpisuję strefę czasową, potem klonuję MACa i daję Apply.
    W ustawieniach WAN zaznaczam tylko Dynamic IP.

Potem pokazuje się LAN

Daję Apply. Na koniec ustawiam w Wireless hasło.
    Coś robię źle bo nie mam dostępu do internetu przy podłączeniu przez router kablem i przez WiFi. Co muszę poprawić żeby wszystko działało?
  • Poziom 9  
    Restartowałem. Chyba router nie pobrał IP.

Edit.
    Wygląda jednak że pobrał ale internet nadal nie działa:

• Poziom 9  
    Ustawiłem tak (o to chodziło?):

I dostaję komunikat, że serwer DNS nie odpowiada.
  • Poziom 9  
    Po wpisaniu nowych DNSów pojawia się komunikat, że "prawdopodobnie komoputer jest skonfigurowany poprawnie ale zasób lub urządzenie (serwer DNS) nie odpowiada.

Gdzieś czytałem, że Multimedia trzeba konfigurować po Static IP. jakie wartości w takim razie (spróbuję) w tych polach trzeba wpisać?

• Poziom 30  
    Multimedia nadaje dynamiczne IP - statyczne nalezy wykupić.
    Widzę tam kilka sieci virtualnych - czy mógłbyś je wyłączyć na czas testów ?
    Trochę nie ogarniam tych logów wifi wyłączone i próbujesz przez rj45 ?
    W jakim celu klonujesz MAC ?

Kiedyś pisałem na elektrodzie jak to podłączyc na własnym przykładzie ale nie mam doświadczenia z tym routerem.

U mnie wystarczyło zresetować modem (30 sekund), zresetować router a pozostałe ustawienia pozostawic automatycznie.
    Oczywiściście po wszystkim nalezy ustawic zabezpieczenia.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Okazało się, że kupiłem walnięty router. Sprawdzałem go na łączu od innego dostawcy i też nie mogłem się połączyć z internetem nawet przez kabel. Wymieniłem go na nowy, ale tym razem wziąłem sprawdzonego D-Linka model DIR-600. Instalacja banalna, wszystko śmiga jak należy.