Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana glosnikow basowych

LukaszS84 22 Kwi 2010 04:13 1373 4
  • #1 22 Kwi 2010 04:13
    LukaszS84
    Poziom 2  

Witam!!! posiadam wieze philips fw 878c i chcialbym wymienic glosniki basowe, oryginalnie zamontowane maja 6 ohm. Szukalem 6 ohmowych ale nie udalo mi sie ich znalezc wiec zastanawiam sie nad jakimis zamiennikami. wzmaciacz ma okolo 120w na kanal tak jest napisane na ostatniej stronie mojej instrukcji obslugi. Co bedzie lepsze 4 ohm czy 8 ohm, jezeli mozecie to podajcie jakies linki z oferta glosnikow. Z gory dziekuje i pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 22 Kwi 2010 07:01
    emil_elektryk
    Poziom 21  

Proponowałbym głośniki 8 ohmowe ale musisz sie liczyć z lekkim spadkiem mocy wyjściowej wzmacniacza, natomiast zamontowanie głośnika 4 ohmowego może być śmiertelne dla tej wieży.

• #3 22 Kwi 2010 18:29
    edison

Poziom 25  

Można kupić również głośniki 6Ω. Jeżeli innej impedancji to tylko wyżej czyli 8Ω.
    Mało prawdopodobne by jakiś inny głośnik zagrał w tej obudowie lepiej niż oryginał...
    A co się stało z oryginalnymi głośnikami niskotonowymi? Spalone? Uszkodzone?

• #4 23 Kwi 2010 17:14
    LukaszS84
    Poziom 2  

glosniki dzialaja tylko ze sa juz stare i chcialbym je wymienic czasami slychac dziwny trzask podczas sluchania muzyki tak jakby cewka obijala sie o magnes dodam zeglosniki w oryginale maja 16,5 cm. Chce wykorzystac oryginalne obudowy z tej wiezy. Jakie glosniki doradzili byscie w tym rozmiarze. Na allegro dostepne sa tylko 4 ohm i 8, z gory dziekuje za odpowiedz.

• #5 18 Paź 2015 11:05
    teridar
    Poziom 18  

Chciałbym się dołączyć do tematu. Może ktoś znalazł zamienniki lub oryginały do tej wieży. U mnie poszło zawieszenie i głośnik charczy podczas pracy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME