Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy - uszkodzony?

22 Kwi 2010 12:34 1336 2
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam sterownik stag-xl. Jakiś czas jeździłem bez tłoczka w silniku krokowym i miałem dodatkowo zamontowany register na przewodzie reduktor - mikser. Tłoczek był wykręcony i dzisiaj chciałem go z powrotem zamontować. Wkręciłem go do końca aż zaczęło coś "cpykać" podczas kręcenia. Gdy przekręcam na zapłon to tłoczek się trochę wysuwa i gry zrobię to ponownie to całkowicie wypada - oczywiście jest wyjęty z obudowy którą przelatuje gaz. Czy to tak powinno być? Włączyłem silnik na gazie i jak dotyka się krokowca to coś czuć że pyka w nim ale nie widać żeby się ruszał - jakby coś przeskakiwało. Czy samo wykręcenie tłoczka mogło go uszkodzić? Czy tłoczek wkręcać do końca- tzn tyle ile się da bo wkręca się do pewnego momentu (dość dużo) i później się kręci ale już dalej się nie wsuwa tylko coś pyka jakby przeskakuje.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Poziom 17  
    Silnik krokowy jest napędzany przez silnik elektr jeśli jest założony tłoczek i zmontowany w krućcu w momencie załączenia i wyłączenia jest uruchamiany silniczek i zamyka przelot do momentu oparcia się o dno. I ono jest bazą dla ilości kroków przy otwarciu. W momencie jak jest wymontowany z krućca brak oporu powoduje całkowite wysunięcie tłoczka.
  • Poziom 11  
    Oki dzięki bardzo za odpowiedź. Trochę po kombinowałem i odnoszę wrażenie, że działa. Pozdrawiam