Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepełny wydruk kolorowy w Canon MPC 600F

22 Kwi 2010 13:09 1218 5
 • Poziom 18  
  Witam

  W urządzeniu wielofunkcyjnym Canon SmartBase MPC 600F od pewnego czasu wydruk kolorowy jest niepełny. Wydruk jest nieciągły z przerwami jak na zdjęciu niżej:
  Niepełny wydruk kolorowy w Canon MPC 600F

  Przeczyściłem dokładnie głowice: QY6-0034. Taśmy połączeniowe w cartridgu są OK. Czym może być spowodowany taki nieprawidłowy wydruk za pomocą tuszy kolorowych (tusze wymienione na nowe, oryginalne Canona)?

  Pozdrawiam
  Silos
 • Poziom 26  
  Witam !!
  Taki wydruk powoduje zapchana zaschnięta głowica , piszesz że przeczyściłeś i to dokładnie , ale moim skromnym zdaniem to jest zapchana głowica , jeśli dysponujesz myjką ultradźwiękową to umyj głowicę w myjce.
  Powodzenia
 • Poziom 18  
  Witam

  Dodatkowo pojawił mi się teraz po nocy kiedy włączone było urządzenie "WRONG CARTRIDGE". Rozebrałem więc jeszcze raz głowice. Wyczyściłem elektronikę z nalotów od wody które mogły powodować powstanie mostków i zwarcie. Komunikat jednak pojawia się nadal. Po kilkukrotnym włożeniu, wyjęciu udaje się, że czasami "załapie" i nie ma tego komunikatu i można kopiować. Czy błąd ten może być powodowany nie tylko przez głowicę ale np. w miejscu gdzie głowica parkuje ? Czy tam też mogą być jakieś elementy ?

  Pozdrawiam
  Silos

  P.S. Jeżeli uszkodzona by była taśma połączeniowa między elektroniką (układem scalonym S93C5 6V12 3712) głowicy a samymi głowicami drukującymi to wydruk byłby niepełny. Z tego wynika, że jeżeli jest "WRONG CARTRIDGE" to coś jest nie tak z elektroniką na głowicy czyli z tym jednym układem scalonym.
 • Poziom 18  
  Witam

  Niestety nawet na allegro.pl jak i w sklepach z częściami do drukarek nie majągłowicy Canon QY6-0034.
  Obecnie po dokładnym wyczyszczeniu drukarki, sprawdzeniu taśm połączeniowych nadal jest "WRONG CARTRIDGE" oraz problem z czyszczeniem głowicy (kod #345).
  Chyba muszę się poddać a tak mi szkoda tej drukarki.

  Może ktoś z grupowiczów ma samą sprawną elektronikę głowicy z taśmą do dysz do tej drukarki?

  Pozdrawiam
  Silos

  P.S. Do tego nigdzie sprawnej głowicy QY6-0034 nie można dostać.

 • Poziom 34  
  chyba mam jakąś używkę, sprawdzę jak działa. Dam znać na pw.
 • Poziom 18  
  Witam

  Będę bardzo zobowiązany i dziękuję za zajęcie się tematem.

  Pozdrawiam
  Silos