Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor Siesta 3A M459 Zablokowane strojenie

22 Kwi 2010 13:38 3847 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dziś zacząłem walczyć z zablokowanym strojeniem w ww. modelu. Udało mi się wejść w tryb serwisowy ale nie wiedziałem, że trzeba tylko wejść-wyjść i zacząłem grzebać coś w trybie serwisowym w ustawieniach...
    Tak coś poprzestawiałem, że teraz mogę ustawić tylko 15 kanałów a wcześniej było zaprogramowane koło 40...
    I teraz moja prośba: może ktoś napisać czy istnieje jakiś sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych/początkowych?
    Jak dobrać się do tego procesora-fizycznie?
    Nie wiem, gdzie go szukać a sposób z przyciskaniem P+/P- zadziałał za pierwszym razem i teraz nie daje już żadnego efektu...
    Zależy mi na usunięciu tej usterki ze względu na, to że to nie mój telewizor i jak sobie z tym nie poradzę, to będę musiał odkupić podobnego tivika...
    Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Grzegorz
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    grigoriew1 napisał:
    to że to nie mój telewizor i jak sobie z tym nie poradzę, to będę musiał odkupić podobnego tivika...

To mi się podoba. Za głupotę trzeba płacić.
    Nie wystarczy tylko czytać. Trzeba jeszcze coś wiedzieć .
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 19  
    Przypuszczalnie w trybie serwisowym ustawił kolega niewłaściwą głowicę , przez co "zginął" jakiś z zakresów (VHF1, VHF2 lub UHF). Procedura ustawiania jest w trybie serwisowym na stronie PAGE 3. Dokładny opis trybu serwisowego dla SIESTA3A jest w Trybach Serwisowych JUPITELA nr 1 lub w Serwisie Elektroniki nr 3 i 4 z roku 1996.
  • Poziom 10  
    Dziękuje Panowie za szybką reakcję-na pewno będzie temat z głowicami bo pamiętam, że zmieniałem tam jakieś zakresy bo myślałem, że w tym modelu tak wygląda strojenie... Ściągam tą instrukcję i postaram się powalczyć z problemem-o uzyskanych efektach lub napotkanych trudnościach zamelduje niezwłocznie. Pozdrawiam Grigo

Nom i udało się:) prawidłowo ustawione parametry wyglądają tak:
    VHF1/VHF2 - 3260
    VHF2/UHF - 7988
    1 FREQENCY 38,0

Co do instrukcji zwierania pinów to najłatwiej jest zrobić to za pomocą gniazda pomiarowego W803-patrząc na gniazdo od przodu należy zewrzeć 1 i 2 pin licząc od prawej strony. Podsumowując nic trudnego pod warunkiem, że wie się czego i gdzie szukać-dziękuje jeszcze raz za instrukcję serwisową. Bardzo pomocna okazała się też instrukcja z linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...&sid=7170d24d9e589f2934a3f7b5ac4cd73f#2861838 jedna uwaga do porad z linku-na zdjęciu źle oznaczone są piny!!
    Jeszcze raz pozdrawiam:)
  • Poziom 9  
    Mam pytanie dotyczące zablokowania telewizora. U mnie po włączeniu wszystkie funkcje działają poprawnie z wyjątkiem przycisku p/c , który jest w ogóle nieaktywny , a co za tym idzie nie można dostroić telewizora. Czy po włączeniu powinno się pojawić okno na wpisanie kodu ? Czy jedynym sposobem na dostęp do strojenia jest wykonanie czynności związanych ze zwarciem pinów w gnieździe serwisowym ? Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wybaczenie niefachowego języka.
  • Moderator TV
    Czasem nie jest potrzebne zwieranie tych pinów- wystarczy wejść w SM i wyjść.