Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP AR-5420 komunikat OP

dpELEKTRONIK 22 Kwi 2010 14:01 1677 2
  • #1 22 Kwi 2010 14:01
    dpELEKTRONIK
    Poziom 21  

Witam.
    Pytanie, co oznacza komunikat OP.
    Właśnie w tej drukarce raz na jakiś czas występuje taki błąd i nie drukuje.
    Dodam że w trakcie tej usterki wystarczy przestawić ręcznie pozycje skanera i włączyć ksero ponownie, to wszystko się ustawi i zaczyna drukować.

0 2
  • #2 07 Wrz 2010 09:12
    dpELEKTRONIK
    Poziom 21  

Panowie rozebrałem skaner i posmarowałem prowadnice (taka mała konserwacja) ksero zaczęło działać przez 4 miesiące było ok i problem powrócił. Dostarczyliśmy je na serwis i nic nie robiąc zaczęło działać. Czy nikt nie spotkał się z takim czymś, bo co ciekawe że zaczęło się to robić dopiero po gwarancji.
    Zauważyłem że podnosząc klapę skanera to ksero nie zadziała i za każdym razem wyskakuje komunikat OP, po zamknięciu jest ok lecz raz na jakiś czas zatnie się z tym komunikatem OP.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Wrz 2010 21:08
    Stasio84
    Poziom 16  

Witaj,
    Czy skaner porusza się płynnie? Robiłeś test ruchu skanera? Może być tak, że Twój smar w połączeniu z kurzem powoduje duży opór. Radzę wyjąć metalową oś, po której porusza się skaner, dokładnie ją wymyć, a następnie bardzo delikatnie nasmarować. Wyczyść też tuleje w module, sprawdź paski. Opisz dokładniej na czym to "zacinanie" polega. Nie kojarzę komunikatu OP w tych kopiarkach.
    Pozdrawiam

0