Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz słuchawkowy+filtr częstotliwości mowy ludzkiej

KRZAG 22 Kwi 2010 14:26 1696 2
  • #1 22 Kwi 2010 14:26
    KRZAG
    Poziom 12  

Witam, chciałbym zmontować intercom motocyklowy. Problem typowych takich urządzeń dostępnych na allegro jest taki, że powyżej 50km/h głośniej słychać szum wiatru niż mowę człowieka, ponieważ mikrofon zbiera o wiele za dużo.
    Wymyśliłem więc rozwiązanie takie: po jednej stronie jako wejście mikrofon np pojemnościowy dalej filtr przepuszczający tylko częstotliwość mowy ludzkiej (pasmo telekomunikacyjne 200Hz do 3,5KHz) to podać na nadajnik z krótkofalówki (PMR). Dalej 2 osoba ma drugie urządzenie gdzie wyjściowy sygnał wzmocniłbym wzmacniaczem słuchawkowym na układzie TDA (z racji ze w kasku gorzej ogólnie słychać)
    Pytanie, czy ktoś mógłby mi wskazac jak zrealizować taki filtr wycinający wszystko za wyjątkiem pasma ludzkiego głosu? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki bo na googlach jakoś nie mogę dogrzebać się do niczego choć troszkę podobnego.
    Dzięki pozdrawiam

• #2 22 Kwi 2010 14:38
    jacekko63
    Poziom 30  

A może lepiej zastosować laryngofon, profesjonalnie to się stosuje.

• #3 22 Kwi 2010 15:11
    KRZAG
    Poziom 12  

Tez nad tym myślałem, tyle że laryngofon podobno wariuje gdy rusza się głową (szyją). Drgania skóry powodują zakłócenia.
    No i druga wada to cena - jedna sztuka 3x droższa niż cena całego zestawu w oparciu o mikrofon.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME