Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to model radia Delco

22 Kwi 2010 16:07 1717 3
 • Poziom 21  
  Witam, proszę o pomoc w identyfikacji radia Delco, wszystkie naklejki z modelem zostały poździerane jedynie na panelu przednim jest napisane Delco Auto DNR, przód wygląda tak:
  Jaki to model radia Delco
  Model jest mi potrzebny w celu znalezienia schematu i wymienieniu spalonego na węgiel opornika smd
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od car audio
  Model (16192465) widoczny na drugim zdjęciu.
  Jaki to model radia DelcoJaki to model radia Delco
 • Poziom 21  
  Doznałem olśnienia i zacząłem szukać tego radia na ebayu. Poza modelem podanym przez kolegę wyżej podchodzi też model 16161625, tak czy inaczej w obu tych radiach kostki są takie same, natomiast w moim warsztatowym przypadku kostki są inne... takie"kwadratowe" ale nie w tym problem. Ze względu że schematu raczej nie dostanę postanowiłem opisać problem.

  Radio po podłączeniu zasilania przez przewody to trup, natomiast jeżeli "+" weźmie się z przewodu a "-" z obudowy to zaskakuje (ale szybko się grzeje). Problem w tym, że w radiu "-" idzie na jeszcze jakaś elektronikę, (najprawdopodobniej przetwornicę, żeby symetryczne napięcia były ?) i w tej elektronice spalony na węgiel był element jeden (chyba tranzystor). Teraz pytanie czy możliwe jest żeby w radiu była taka przetwornica i czy posiada ktoś może schemat podobnego takiego lub podobnego radia? Chodzi jedynie o kwestię zasilania.
 • Poziom 21  
  Radio oddałem, temat zamykam