Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop toshiba satellite A200-1VP nie czyta kart SD

22 Kwi 2010 16:32 7183 5
  • Poziom 9  
    Witam. Laptop toshiba satellite A200-1VP, kiedys oryginalnie była vista, obecnie jest windows xp 2002 sevice pack 3. wbudowany czytnik kart pamięci nie czyta kart SD, np od nawigacji, lub innych urządzen, natomiast karty XD np z aparatu czyta bez problemu i widzi je. porty USB wszystkie działają i czytają pendrive. Ta karta, którą chce odczytac na swoim kompie u kumpla normalnie jest wykrywalna.
    Czy mam cos nie tak z ustawieniami, jak tak to gdzie szukać i co pozmieniać:?::?:
    jak ktos ma pomysł, bardzo proszę o odpowiedź....
  • Poziom 13  
    Otwórz "Menadżera urządzeń" odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki czytnika kart dla windows xp
  • Poziom 28  
    Może być, że to jest karta SD HC i wtedy starsze czytniki z nią sobie nie radzą....
    Pozdrawam,
  • Poziom 9  
    karta jest taka: kingston 2gb (sd M020- to dane z tyłu karty). Jeżeli miałaby to byc karta SD HC to podejrzewam, że gdzieś na karcie znalazłbym taki symbol; tu niestety nie ma.
    w "menadżerze urządzeń" nie ma sterowników do czytnika kart pamięci, chyba że gdzieś przeoczyłem, ponieważ nie wiem gzie są, lub są pod jakąś inną nazwą...
    pomoże ktoś:?::?:
  • Poziom 14  
    Powinno być w "stacje dysków".
    U mnie wygląda to tak:
    4 pierwsze urządzenia to czytnik kart rozdzielony na obsługiwane rodzaje kart.
  • Poziom 10  
    Kamikazepl napisał:
    Powinno być w "stacje dysków".
    U mnie wygląda to tak:
    4 pierwsze urządzenia to czytnik kart rozdzielony na obsługiwane rodzaje kart.

ja ma dokładnie ten sam problem - początkowo czytnik nic nie czytał - po zainstalowaniu flash media driver ze strony toshiby czyta tylko SD, jaki driver pozwoli czytać wszystkie inne jak u Kolegi Kamikazepl? bardzo proszę o jakiś namiar... z góry thx