Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv8000 - problem z USB

Mexykanin 22 Kwi 2010 20:14 1728 3
  • #1 22 Kwi 2010 20:14
    Mexykanin
    Poziom 2  

Pierwszy post na forum - witam wszystkich.
    Mam problem z USB w lekko sędziwym laptopie HP Pavilion dv8000, system operacyjny Windows XP SP3 - podłączając dysk przenośny 2,5 cala, ATA 80 GB pod port(porty) USB w laptopie pojawia się charakterystyczny dźwięk wykrycia nowego urządzenia oraz komunikat:
    "Znaleziono nowy sprzęt - masowe urządzenie magazynujące USB" a po chwili pojawia się: "Wystąpił problem podczas instalacji sprzętu. Twój sprzęt może działać niepoprawnie."
    W menedżerze urządzeń przy: "Masowe urządzenie magazynujące USB" pojawia się wykrzyknik. We właściwościach mam:
    "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10) Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów."
    Dodam jeszcze, że ten dysk jest w obudowie Tracera i ma kabel USB, który z jednej strony ma dwie końcówki USB. Znalazłem już gdzieś na forum, że problemem może być zasilanie dysku z kabla USB - dysk działa jednak poprawnie pod Linuksem (OpenSuse bootowalny z płyty CD) na tym samym laptopie. Problem więc raczej jest z samym systemem. Niezbędne sterowniki mam zainstalowane. Windows XP świeżo po formacie.
    Liczę na jakąś wskazówkę, co by tu jeszcze można było sprawdzić, doinstalować itp :)

0 3
  • #3 22 Kwi 2010 20:27
    Mexykanin
    Poziom 2  

narkoholik napisał:
    USB 2.0 ?

Tak

0
  • #4 23 Kwi 2010 09:57
    Mexykanin
    Poziom 2  

Dodam jeszcze, że dysk przenośny działa na innym komputerze z systemem Windows XP.

0