Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o Kenwood KAC-8404

22 Kwi 2010 20:37 3553 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam do was pytanie. Macie jakieś informacje dotyczące wzmacniacza Kenwood KAC-8404. Ciężko coś konkretnego o nim znaleźć. Miałby on zasilać przód: Helix 62.1 i z kanałów 3 i 4 zrobić bridge na subwoofer: Rockford Fosgate R1 lub P1 w skrzyni closed. Proszę o opinie na ten temat.

DANE TECHNICZNE
    Właściwości:

* Max. moc 600W
    * Moc znamionowa 50W x 4 (4Ohm)
    * Moc znamionowa 75W x 4 (2Ohm)
    * Filtr dolnoprzepustowy
    * Filtr górnoprzepustowy
    * Bass Boost
    * Stopień wyjściowy MOSFET
    * Wentylator
    * Wskaźnik pracy
    * Niebieskie podświetlenie
    * Signal Sensing Turn-on
    * Funkcja Protection
    * Line-In 2 RCA (Gold Plated)
    * Pozłacane wejścia
    * Aluminiowa obudowa
    * Ściągany panel

Dane techniczne:

* Filtr dolnoprzepustowy 50~200Hz (-12dB/oct)(B-Channel)
    * Filtr górnoprzepustowy 50~200Hz (-12dB/Okt.)
    * Bass Boost 0~18dB (regulowany)
    * Bass Boost 40Hz
    * Wejście linii: Czułość wejściowa 0,2 ~ 5V
    * Eingangsimpedanz 10kOhm
    * Odstęp sygnału od szumu 100 dB
    * Signal/Rauschabstand (CEA-2006) 80dBa (bezogen auf 1 Watt an 4 Ohm)
    * Pasmo przenoszenia (+0 db, -3 dB) 5Hz ~ 50000Hz
    * Wymiary 280 x 59 x 238(mm)
    * Gewicht 3,1 kg
    * Pobór prądu max 40A

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Do helixów będzie w sam raz, na suba braknie troszkę mocy. Na RF R1 trzeba ze 200W rms. Może jakiegoś mniejszego nie wymagającego suba znajdziesz, np JL 125W rms i będzie ładnie grać, a subik uzupełni marny bass z helixów.
  • Poziom 9  
    Matiaudio, nie powiedziałbym, że z helixów jest marny bass. Dodam, że mam wygłuszone przednie drzwi i gra to przyzwoicie. Helixy 62.1 są dobre do wolnych rytmów i grają wtedy ok, ale w szybszych sobie troszkę nie radzą. A na stronce Rockford podają przedział wzmacniacza, który jest wymagany do zasilenia tego przetwornika i według nich jest to przedział od 45W-150W(Zakładka Box Advisor). Z tego co wiem, to nie powinno się dobierać wzmacniacza takiej samej mocy co przetwornik. Słyszałem, że max to 75% mocy głośnika, ale mogę się mylić.

Link
  • Poziom 36  
    Tak naprawdę to wzmacniacz powinien być mocniejszy od głośnika, a wiesz dlaczego? Bo jeśli mamy głośnik 200W i wzmacniacz też 200W to wzmacniacz osiąga taką moc przy THD powiedzmy 5%. I chcąc słuchać na full to słuchamy przesteru. Mając piecyk 300W to oddając 200W na głośnik THD jest malutkie, głośnik lepiej gra, czyściej.

Znajomy ma tego RF R1 (dał 300zł) pakuje ponad 200W i gra bardzo ładnie. Sam myślę nad dwoma takimi teraz. Oczywiście pod kenwood'em tez będzie ładnie grać i uzupełnisz sobie pasmo.

Helixy słuchałem bardzo dużo razy i bass wydaję mi się marny, może dlatego że juz przywykłem do mocniejszego basu :D
  • Poziom 9  
    W sumie to masz rację, nie trzeba ustawiać mocno gain i przez to nie będzie się grzał. Samochód to Octavia hatchback. Radio Kenwood 4044 sprawuje się narazie bardzo dobrze, żadnych z nim nie mam problemów, do tego czyta przenośny dysk twardy. Matiaudio, widzę, że obeznany dobrze jesteś w temacie. Jaki byś polecił mi wzmak do tego zestawu co podałem? Myślałem tez o wzmakach ground zero i helix H400.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanko. Jaki byście polecili mi 4 kanałowy wzmacniacz do tego zestawiku, czy lepiej było by dać 2 kanałowy tylko na suba w bridge? Nie chcę mieć dużego ciśnienia, tylko, żeby to ładnie zagrało. Aha, znalazłem jeszcze taki głośnik KFC-W3012. Lepszy do tego zestawu był by Kenwood 8404 + RF R1, czy jakiś dwukanałowy wzmacniacz + RF R1 lub KFC-W3012. A może by tak dac do tego zestawu Car Power HPB-604? Jakby on się tu spisał? Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Ponawiam moją prośbę.
  • Poziom 9  
    Z tego co wyczytałem w specyfikacji te wzmacniacz ten ma 2x180w w bridge. Wystarczyłoby to do zasilenia RF R1?
    Opinie o Kenwood KAC-8404