Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo t61 Kolorowe paski na ekranie !?

22 Kwi 2010 20:56 10656 9
  • Poziom 17  
    Witam

Jakiś czas temu pisałem o kolorowych paskach na ekranie tego laptop i udało mi sie usunąć usterkę ustawiając tasiemkę w odpowiednim miejscu i podklejeniu jej klejem na gorąco pomogło ale laptop wrócił do mnie i juz ten sam sposób nie działa :-(

I tu pytanie do was czy wymiana tasiemki usunie tę usterkę w 100%, wiadomo ze po jakimś czasie i nowa tasiemka może sie popsuć ale chodzi mi o to żebym nie kupił jej na darmo czy ktoś juz tą usterkę usunął wymieniając tasiemkę ??

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze ze laptop działa po podłączeniu do monitora !
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    pojedyncze paski pionowe lub poziome, rozłożone niesymetrycznie, szerokości pojedynczych pikseli, które zmieniają się , poszerzają i zwężają w czasie poruszania klapą, a nawet nacisku na brzegu matrycy to uszkodzenie matrycy. Uszkodzenia taśmy mają zawsze szerszy charakter, np na 1/4 ekranu bądź paskami, ale regularnie, może brakować jednego koloru składowego, ostrości itd. odpowiednio ułożona taśma przyklejona na jakiś czas zwarła obwód, ale to musiało być przejściowe
  • Poziom 17  
    nogreg napisał:
    pojedyncze paski pionowe lub poziome, rozłożone niesymetrycznie, szerokości pojedynczych pikseli, które zmieniają się , poszerzają i zwężają w czasie poruszania klapą, a nawet nacisku na brzegu matrycy to uszkodzenie matrycy.

Dokładnie takie objawy, nie da się tego naprawić bo niekiedy udaję się ustawić tak matryce że obraz jest widoczny a czasami zamrożony a czasem paski na całej matrycy pionowe różnego koloru.

Bo w sumie matryca sama w sobie jest sprawna tylko pewnie połączenie elektroniki do matrycy coś szfankuje albo sama elektronika.

Czyli wymiana samej matrycy pomoże a tasiemka jest sprawna ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Najprawdopodobniej tak, uszkodzenie matrycy, ale dla 100% pewności zdjęcie lub lepiej filmik by nie zaszkodził
  • Poziom 17  
    nogreg napisał:
    Najprawdopodobniej tak, uszkodzenie matrycy, ale dla 100% pewności zdjęcie lub lepiej filmik by nie zaszkodził

Laptop Lenovo t61 Kolorowe paski na ekranie !? Laptop Lenovo t61 Kolorowe paski na ekranie !?

Matryca sama w sobie chyba jest ok bo czasami ale bardzo rzadko i ciężko udaję się ustawić tak tasiemkę że jednak obraz się pojawia, czasami jest zamrożony a czasami OK

Tylko teraz pytanie czy to wina tasiemki czy złącza na elektronice matrycy ?
    Pewnie dobrze by było zacząć od tasiemki bo jest tańsza coś ponad 100zł i zobaczyć czy będą efekty.
  • Poziom 15  
    To nie jest charakterystyczny widok dla jakiegokolwiek uszkodzenia. Przynajmniej ja jeszcze się z takim nie spotkałem. Natomiast dziwolągi obrazu to w 60% uszkodzenia matrycy, 20% karty grafiki i w 10% taśm. Powiem szczerze, że po obejrzeniu zdjęć wiem mniej, niż przed obejrzeniem. Może się okazać, że najtaniej Pana wyjdzie sprawdzenie i naprawa w serwisie, bo w grę wchodzi uszkodzenie matrycy, taśmy i grafiki.
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    nogreg napisał:
    To nie jest charakterystyczny widok dla jakiegokolwiek uszkodzenia. Przynajmniej ja jeszcze się z takim nie spotkałem. Natomiast dziwolągi obrazu to w 60% uszkodzenia matrycy, 20% karty grafiki i w 10% taśm. Powiem szczerze, że po obejrzeniu zdjęć wiem mniej, niż przed obejrzeniem. Może się okazać, że najtaniej Pana wyjdzie sprawdzenie i naprawa w serwisie, bo w grę wchodzi uszkodzenie matrycy, taśmy i grafiki.
    pozdrawiam

Mówisz i masz !
    http://www.youtube.com/watch?v=KW7vqBrOIWg

Akurat na początku filmiku udało mi się złapać obraz zaraz po uruchomieniu ale jest on rozjechany czasami udaje się złapać dobry obraz gdzie wszystko widać a czasami jest obraz zamrożony :/

Tak ze jaka diagnoza ? ;-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Film Pan wstawił jako prywatny, nie mogę go obejrzeć.
  • Poziom 17  
    nogreg napisał:
    Film Pan wstawił jako prywatny, nie mogę go obejrzeć.

Juz jest OK !
  • Poziom 15  
    stawiam na matrycę, ale przypominam, że to opinia tylko na podstawie filmiku. Tak na 75%