Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybuchowe zapalanie pieca termet gco-dp-23-47

bogi09 22 Kwi 2010 21:59 3826 7
 • #1 22 Kwi 2010 21:59
  bogi09
  Poziom 2  

  Witam. Mam pytanie czym jest spowodowany zapłon pieca z efektem wybuchowym. Od około miesiąca mam taki problem, niektórym zapłonom towarzyszy głośny bardzo nieprzyjemny wybuch, piec ma dopiero rok i cały sezon działał bez wad. Czytałem że ktoś miał taki sam problem ale nie wiem co pomogło. Prosze o pomoc.

  1 7
 • #2 23 Kwi 2010 07:01
  serwisant73
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Kocioł jest pewnie brudny . Wymaga też pewnie regulacji. Po roku powinien wykonać mu przegląd serwisant Termeta . Zaproś go .

  0
 • #3 23 Kwi 2010 08:18
  trig
  Poziom 15  

  Problem wybuchowego zapalania nie został naprawiony.Jedynie został zmniejszony wybuch do minimum przez regulacje potencjometrem mocy zapłonu na ok 15% , ale przez to uzyskuje się dosyć często zatrzymanie pieca i wejście w tryb awarii z powodu braku zapłonu głównego palnika. Niestety jest źle napisane oprogramowanie pieca ponieważ proces zapłonu ma jednokrotną fazę a nie ja na C.O dwukrotną procedurę zapłonu .Producent czyli Termet bierze elektronikę z zachodu a ciołki z Termetu nie są w stanie poprawić oprogramowania na fazę co najmniej dwukrotnej próby podjęcia zapalenia palnika dla wody ciepłej.
  Główny problem tego wybuchowego zapłonu jest w składzie gazu. Oczywiście wcześniej trzeba wyczyścić elektrody ,palnik , dysze ,sprawdzić czy nie ma zwiększonego ciągu w kominie który wyciąga gaz przy zapłonie z komory spalania.Ale wielomiesięczne obserwacje wskazują na pojawianie się chwilowych frakcji w gazie ziemnym które ciężko się zapalają a jak się zapalą to płomień jest czerwony.Konstrukcja niestety nie udana producent odciął się od dyskusji poprawy konstrukcji a serwisy nie mają żadnego pomysłu oprócz brania stosownej stawki na przyjazd i pseudo-regulacje którą możesz zrobić sam .

  1
 • #4 23 Kwi 2010 14:02
  serwisant73
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Kolego , a z kąd takie poglądy ??? Jeżeli chcesz na publicznym forum prowadzić takie agitacje , to musisz zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji - również prawnych .
  To co wypisujesz , to bzdury . Jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia , to proponuję nie zabierać głosu .

  0
 • #5 23 Kwi 2010 14:12
  trig
  Poziom 15  

  Skąd poglądy ? z życia i wiecznego problemu z piecem od nowości , rozmów z fabryką i serwisantami oraz mnóstwa utraconych finansów. A straszyć to sobie możesz..... ja wiem jak działa mój piec i jakie jest stanowisko fabryki , sami się przyznają że nie potrafią. Nazwiskami nie będę operował kto to powiedział w termecie.

  0
 • #6 23 Kwi 2010 14:28
  asako
  Poziom 13  

  Ciekaw jestem czy stanowisko, które przedstawiasz podzielają też inni użytkownicy urządzeń gazowych odnośnie składu gazu? Czy kocioł od początku użytkowania tak się zachowywał ?

  0
 • #7 23 Kwi 2010 14:38
  trig
  Poziom 15  

  Sam znam dwa przypadki wśród znajomych i też mają dosyć tego pieca .Tylko CO TO ZMIENI ? od początku piec źle działał i nadal źle działa i to zupełnie losowo są wybuchy tydzień dobrze dwa dni non stop brak zapłonu lub wybuch .Zima to zupełnie totolotek .Możemy tu się doszukiwać różnych stanowisk ale to nic nie zmieni.Przyzwyczaiłem się że z pieca wali słup ognia i tyle.

  Moderowany przez serwisant73:

  Kolego , jeszcze jeden post w podobnym tonie jak ten poprzedni i zasłużysz sobie na nagrodę . Na razie regulaminowo - ostrzeżenie .

  0
 • #8 23 Kwi 2010 20:24
  bogi09
  Poziom 2  

  Kocioł mam jeszcze na gwarancji, jeżeli po naprawie wystąpi to samo ściągnę ten piec i oddam do producenta.Jeśli nie zwróci mi kasy to skieruje sprawę do sądu. Nie będę narażał się na nerwy i wieczne problemy. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za opinie.

  0