Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bezprzewodowa klawiatura i mysz - dźwięk wariuje

dingo148 22 Kwi 2010 22:36 2678 5
  • #1 22 Kwi 2010 22:36
    dingo148
    Poziom 16  

Witam
    Dziś zakupiłem bezprzewodową klawiaturę i mysz (2,4 GHz). Po podłączeniu zestawu i włączeniu muzyki okazało się że gdy ruszam myszką to dźwięk raz jest wyciszony raz nie i tak w kółko. Po jakimś czasie się uspokoi ale wtedy wystarczy że kliknę w jakikolwiek klawisz na klawiaturze i znowu zaczyna wariować.
    Kartę dźwiękową mam zintegrowaną z płytą główną typu: GA-8I865p-g. Zestaw ten podłączyłem także pod innego kompa ( z płytą MSI) i efekt taki sam. W pierwszym przypadku mam podłączone głośniki poprzez chinch i wieżę a w drugim przypadku (2 komp) głośniki w monitorze i kabel HDMI. Można coś z tym zrobić ?
    pozdr

0 5
  • #3 25 Kwi 2010 13:30
    Brick_G
    Poziom 27  

Jeśli klawiatura ma klawisze multimedialne - w tym do wyciszania, może klawisz jest wciśnięty na stałe i naciśniecie innego powoduje jego "ponowne wciśnięcie". Sprawdź klawisz mute na klawiaturze (jeśli taki jest). Może też klawiatura została czymś zalana.

0
  • #4 25 Kwi 2010 21:48
    dingo148
    Poziom 16  

Do zestawu nie zostało dołączone żadne oprogramowanie. Gdy sprawdzałem na stronie producenta to oni też nie oferują do XP sterowników dla tego zestawu (TRUST DS-4400D).

Przycisk MUTE raczej nie jest wciśnięty bo zachowuję się tak jak inne, czyli po wciśnięciu odskakuje. Nawet reaguje. Gdy nie ruszam myszką i klikam tylko MUTE to wycisza bądź nie więc on działa ok). Problem jest wtedy gdy kliknę jakikolwiek klawisz i poruszam myszką wtedy wyciszenie wariuje.

Ale jutro zadzwoniędo sklepu i niech coś z tym zrobią, w końcu reklamacja jest (chociaż myslałem że to wina jakiś ustawień).
    pzodr

0
  • #5 08 Maj 2010 12:25
    smallec
    Poziom 1  

Mam dokładnie ten sam problem używam narazie tylko myszki i starej klawiatury:( do sprzętu są sterowniki na stronie trusta ale po instalacji ich nic sie nie poprawia :(

0
  • #6 08 Maj 2010 18:26
    Christophorus
    Poziom 41  

Niestety klawiatury i myszki bezprzewodowe - radiowe mają często to do siebie, że powodują zakłócenia w systemie. U mnie migał obraz na monitorze w trakcie poruszania myszką. Prawdopodobnie komunikacja klawiatury i myszki drogą radiową powoduje zakłócenia pracy komputera. Może nie zawsze, ale w pewnych specyficznych warunkach może się to zdarzyć.

0
  Szukaj w 5mln produktów