Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Docu Print P8e wżery przy termotranswerze

Żbik 22 Kwi 2010 23:23 1033 3
  • #1 22 Kwi 2010 23:23
    Żbik
    Poziom 11  

Wcześniej robiłem kilka płytek i wychodziły w miarę ok, ale drukowałem na drukarce koleżki. Teraz trochę zregenerowałem swoją leciwą Xerox Docu Print P8e ,tzn wymieniłem wałek czy jak kto woli bęben światłoczuły, wyczyściłem listwę zbierającą toner z wałka w zbiorniku z tonerem, i oczywiście zasypałem nowym tonerem i płytki wychodzą daleeeeeeeeko od tego jak myślałem że będą wychodzić.

Wżery są na całej powierzchni, a na cienkich ścieżkach to wygląda to tak, jak by niektóre były przerwane ( choć jeszcze na taką nie trafiłem ) w każdym razie większy prąd przez nie, nie popłynie.

Tak to wygląda:

W środku procka i na jednym z czterech większych kwadratów widać wyraźnie miejsca bez wżerów, tam poprawiałem pisakiem.

Wydruk na normalnym papierze wygląda naprawdę dobrze, ale po transferze na płytkę ......

Teraz pytanie.

Czy jest to wina wałka ( przy wymianie tonera widziałem że gumowy wałek w zbiorniku z tonerem jest jakby lekko spękany ) czy to raczej wina kiepskiego tonera? Toner "BLACK" kupiony od gościa "J O K E R" na Alle....

0 3
  • #2 23 Kwi 2010 00:41
    FoxTech
    Poziom 20  

Wygląda na to że masz słabe zaczernienie, jedną z możliwych przyczyn jest kiepski toner, pozostaje czyszczenie lasera, i może podkręcenie mocy potencjometrem.

Czy po regeneracji wyczyściłeś bęben z wszystkich odbitych na nim palców ?

0
  • #3 23 Kwi 2010 20:47
    Żbik
    Poziom 11  

Bęben nie miał okazji zetknąć się z palcem. Wkładałem go bardzo ostrożnie trzymając za koła zębate po bokach.

Sam wydruk wygląda bez zarzutu, jak z nowej drukarki, tylko pod światło widać że toner jest jakby gdzieniegdzie grubiej nałożony ( tak jak te małe spękania na gumowym wałku w zbiorniku tonera ) , ale czarne pola są czarne na całej powierzchni.

Chyba przyjdzie przetestować inny toner, ten jest dobry, ale może nie do robienia płytek...

a jak by co, to ten wałek gumowy można gdzieś kupić?

0
  • #4 10 Maj 2010 22:06
    Żbik
    Poziom 11  

Sprawdziłem na innej drukarce z tym samym tonerem i jest ok.

Pojęcia nie mam jak się zabrać za czyszczenie lasera i ewentualne podkręcenie.

Dobiorę się od środka, czy trzeba całego grata rozkręcać? Po bokach wałka są małe zatrzaski, ale chyba tylko wałek trzymają, a po ich odpięciu i tak skubaniec nie chce się ruszyć.

zdjęcia jak to wygląda od środka:

Xerox Docu Print P8e wżery przy termotranswerze Xerox Docu Print P8e wżery przy termotranswerze Xerox Docu Print P8e wżery przy termotranswerze

EDIT........

wałek wyszedł.
    To co zostało to laser? :

Jeśli tak, to trochę inaczej sobie go wyobrażałem.

Kurde nie wiem co robić. Jeśli to laser to jest czysty. Może za mocno przykręciłem listwę zbierającą i za cienką warstwę tonera zostawia?

pzdr.

0