Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat Einhell SGA 175 jakie zabezpieczenie

saly 23 Apr 2010 06:03 3524 2
 • #1
  saly
  Level 32  
  Witam
  Migomat Einhell SGA 175, chciałbym wiedzieć jakie zabezpieczenie powinien mieć ten migomat. Migomat został zakupiony bez włącznika zakaresów, włącznik dokupiłem oryginał zamontowałem według opisów kolegi z elektrody i działa. Na zakresie 5 i 6 wywala zabezpieczenie przy naciśnięciu włącznika na rączce. Na zakresach 1 - 4 spawa poprawnie. Migomat podłączony do instalacji w której najmniejszy bezpiecznik to S 25A niestety z literką B.
  Ewentualnie może ktoś dysponuje instrukcją.
 • Helpful post
  #2
  gsminfo
  Level 21  
  Upewnij się czy przełącznik zakresów jest dobrze podłączony. Wykonaj pomiar prądu jałowego (bez spawania) na zakresach 1, 2, 3, 4, i na 5 i 6 powinien być adekwatnie większy od zakresu mniejszego. Jeżeli jest bardzo duży lub wcale nie idzie włączyć spawarki to znaczy że włącznik jest źle podłączony. Prąd spoczynkowy powinien być około 3-5 amper i spawarka nie powinna warczeć. Ja jak naprawiałem taką spawarkę to bez spawania na mniejszym bezpieczniku mogłem załączyć i nie wyrzucało S-a.
 • #3
  saly
  Level 32  
  Dzięki za odpowiedź, jak ją naprawiałem to na moich zabezpieczenia wywalała tylko na zakresie 6, ale nie zawsze. Napięcie biegu jałowego rosło wraz z zwiększaniem zakresu. Tylko ja mam większe zabezpieczenia. Podjade do kolesia i poryje w kabelkach.