Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Echostar HDS-400E + Samsung 32" LCD LE32R72B - konflikt

raamses 23 Apr 2010 10:28 3740 3
    raamses
    Level 11  
    Po awarii tunera Samsunga DSB-H370G, Polsat wymienił mi go na model Echostar HDS-400E.
    Konflikt tunera i TV polega na tym, że po włączeniu tunera i TV (ważna kolejność!), nie mogę korzystać z pilota od tunera. Taka "zwiecha" trwa ~8-10min. po czym wszystko działa poprawnie. Po jakimś czasie znowu tuner się zawiesza na kilka minut i za jakiś czas znowu działa poprawnie.
    Dodam, że jeśli najpierw włączę TV nie mogę wzbudzić tunera pilotem z trybu standby, a jeśli jest już włączony - pilot nie działa.
    Nie pomogła również wymiana oprogramowania na najnowsze, które zaktualizowało się samo z satelity.
    Próbowałem również stawiać tuner dalej od TV, żeby ewentualnie linie podczerwieni od pilotów się nie pokrywały, nie krzyżowały, ale to też nie pomaga.
    W infolinii Polsatu "technicy" twierdzą, że spotkali się z taką usterką przy TV plazmowych - podobno wytwarzają jakieś on pole zakłócające piloty, ale nigdy jeszcze w TV LCD.
    Czy ktoś spotkał się z taką usterką - jak ją obejść?

Miałem już wiele tunerów różnych marek, SD jak i HD, na testach i w użytkowaniu, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym.

P.S. Zbliża mi się koniec umowy i nie wiem, czy lepiej zrezygnować i podpisać nową umowę z nowym, sprawnie działającym tunerem, czy po prostu przedłużyć aktualną i zostać z tym co mam :-( (ewentualnie może ktoś przeprowadzał z Polsatem wymianę tunera na inny model, np. przy trwającej umowie, lub przy jej przedłużaniu ?).
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Podstawowa zasada. Nie przedłuża się umowy w CP na stary dekoder.
    Problem w przypadku uszkodzenia.
    Poczytaj o oszczędzaniu energii w LCD.
    ad3czek
    Level 10  
    Ja mam podobny problem... W sobotę zamontowałem w/w tuner i co się okazało..? Kody pilota od tunera i tv nakładają się na siebie, tzn. jeśli zmieniam np kanał na dekoderze to wchodzę w ustawienia tv, a jak pilotem od tv podgłaszam to zmieniam kanały na dekoderze... itp. Nieźle, nie? Ktoś mi powie co teraz?
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Wymiana dekodera na inny lub zmiana TV.