Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark c500n problem z konfiguracją w sieci

ernest210 23 Kwi 2010 10:38 882 0
    ernest210
    Poziom 8  
    Witam
    Mam problem z konfiguracją drukarki Lexmark c500n chcę, aby drukarka działała w sieci.
    A więc:
    - drukarka jest widoczna w sieci (konfiguracja wygląda następująco)
    ip: 192.168.0.111
    maska: 255.255.255.0
    brama: 192.168.0.1
    (DNS jest wyłączony)

- komputer, który dostaje się do drukarki ma następującą konfigurację
    ip: 192.168.0.107
    maska: 255.255.255.0
    brama: 192.168.0.1
    (DNS jest wyłączony)

Bez problemu mogę wykonać ping na drukarkę (oczywiście odpowiedz jest pozytywna).
    przy próbie wejścia na drukarkę (\\192.168.0.111) pojawia się komunikat o niemożliwości odnalezienia adresu.

Podczas instalacji sterowników na komputerze (sterowniki ściągnięte ze strony producenta)
    można wybrać drukarkę, która jest automatycznie odnajdywana w sieci. Niestety po zaznaczeniu drukarki i kliknięciu przycisku "Dale" (albo zakończ już nie pamiętam) od razu pojawia się błąd, którego treść brzmi mniej więcej tak "nie można zainstalować sterowników" (treść komunikatu piszę z pamięci). Nie ma żadnego błędu systemowego czy też innego błędu krytycznego po prostu koniec.

Sama drukarka po podłączeniu bezpośrednim do komputera działa bez problemu. W tym przypadku sterowniki były instalowane przy pomocy windowsa (wskazałem ścieżkę do katalogu ze sterownikami i poszło) nie użyłem instalatora sterowników.

Dodam tylko, że mam jeszcze jeden komputer i w nim również mam ten sam problem z drukarką (oczywiście nie ma problemu w komunikacji między tymi komputerami).

A więc jeżeli ktoś ma ten model drukarki to prosiłbym o pomoc, co może być nie tak.