Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RADMOR 5102 - monitorowanie "po taśmie"

Trabi 17 Sie 2004 17:52 1133 1
  • #1 17 Sie 2004 17:52
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.

PROBLEM:
    Posiadam magnetofon AKAI GX-65 z przełącznikiem source/tape podłączony do Radmora, lecz po przełączeniu z 'tape' na 'source' mam ciszę w głośnikach, tym samym bierze w łeb funkcja BIAS w magnetofonie - do tego właśnie potrzebny jest podsłuch już tego co się nagrało.
    Gdy miałem podłączonego AKAI do starego Technics'a (lata '70), wciskałem w nim przycisk "Tape" a w magnetofonie wybierałem "Source" i był podsłuch. W Radmorze tego brak.
    Przejrzałem schemat Radmora i faktycznie: nie będzie podsłuchu, bo po przełączeniu źródła z tunera na magnetofon, tuner jest fizycznie odłączany od przedwzmacniacza.

PYTANIE:
    Jak to poprzełączać aby uzyskać tą funkcję; aby podczas przełączenia na "magnetofon", na gniazdku magnetofonu był nadal sygnał z tunera? Ten sam problem będzie z przełączeniem na "uniwersalne" lub "gramofon". Jak to zrobić? Może ktoś by dał namiar na schemat jakiegoś amplitunera który ma taka opcję? Może bym coś wykombinował.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 17 Sie 2004 23:41
    KB
    Poziom 25  

Problem polega na tym że Radmor nie ma typowego podziału na sygnał odtwarzany i sygnał nagrywany.
    W większości zachodnich wzmacniaczy (Technicsa też) są DWA przełączniki. Po prostu musisz zrobić drugi przełącznik ze źródeł na pętlę magnetofonową albo połączyć na stałe sygnał z radia do wejścia pętli.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów