Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niestabilne okna, rozmywają się

gazi 23 Kwi 2010 14:40 3082 23
  • #1 23 Kwi 2010 14:40
    gazi
    Poziom 9  

Mam dziwne problemy ze stabilnością okienek. O ile na pulpicie działają ok i się nie rozmywają to jak w tle jest przeglądarka bądź inne okienko to przechodząc przez siebie diabolicznie się rozmywają i zwalniają. Nie rozumiem co jest przyczyną. Przed zmianą platformy na am3 wszystko działało poprawnie(ze starej platformy pozostała karta graficzna i dysk wraz z zasilaczem). Komputer nie jest pod obciążeniem.

Problem występował na windows xp nawet po reinstalce. Teraz w windows 7 nie ma tego problemu, ale tylko częściowo. Teraz np. przy rozciągani okna gadu-gadu cała jego zawartość rozmywa się. Tak samo jest w grach z okienkami otwierającymi(jak np. world in conflict). Rozmywa się wtedy zawartość, gdy poruszam poza obszar ekranu.

Niestabilne okna, rozmywają się Niestabilne okna, rozmywają się

0 23
  • #2 23 Kwi 2010 14:42
    gosztekseba
    Poziom 31  

Sprawdź kartę graficzną. Spróbuj zainstalować też inne sterowniki do niej. A tak apropo to jaka to karta?

0
  • #3 23 Kwi 2010 14:46
    gazi
    Poziom 9  

gosztekseba napisał:
    Sprawdź kartę graficzną. Spróbuj zainstalować też inne sterowniki do niej. A tak apropo to jaka to karta?

Może podam całą konfigurację:
    CPU: Phenom II X4 B50 3,11GHz
    GPU: Gainward 8800 GT 512
    MOBO: Asus M4A785TD-V EVO
    RAM: Corsair 1GB 1600MHz CL7
    HDD: Seagate 500GB 7200.12
    POWER: Chieftec 450Watt
    MOUSE: Razer Deathadder + Goliathus
    SYS: Windows 7 Ultimate 32-bit

Rzecz w tym, że instalowałem stare sterowniki, nowe i wciąż to samo. Najlepsze jest to, że problem ten występuje również na zintegrowanej karcie HD4200 bez względu na sterowniki i na różnych systemach operacyjnych. Płyta była wymieniona na nową i wciąż to samo;/.

0
  • #4 23 Kwi 2010 20:19
    gosztekseba
    Poziom 31  

Więc może to z monitorem coś jest nie tak? Spróbuj iść do kogoś z jednostką i to też przetestować...

-2
  • #5 23 Kwi 2010 21:23
    gazi
    Poziom 9  

gosztekseba napisał:
    Więc może to z monitorem coś jest nie tak? Spróbuj iść do kogoś z jednostką i to też przetestować...

Testowałem na lcd 19 cali i to samo.

0
  • #6 02 Maj 2010 17:11
    gazi
    Poziom 9  

Nie ma rozwiązania;(?

0
  • #7 02 Maj 2010 17:50
    gosztekseba
    Poziom 31  

Więc jeśli na zintegrowanej też jest problem to może być wina płyty głównej. A Kabel D-Sub do obu monitorów był ten sam?

-1
  • #8 17 Maj 2010 15:47
    gazi
    Poziom 9  

To nie wina kabla bo w serwisie to samo. Płyta zmieniana i dalej to samo(mam na myśli wymieniona na nową w gwar) i dalej to samo;/

0
  • #9 04 Cze 2010 13:23
    gazi
    Poziom 9  

Na x2 to samo. Więc czego to wina? Dysku? Ramu? Płyty głównej? Dodam, ż działa wszystko ok TYLKO na aero oprócz programików oldschoolowych ja gg itp.. Dlaczego w trybach poprzedniej generacji nie chce działać?

0
  • #10 07 Lip 2010 15:35
    gazi
    Poziom 9  

To chyba anomalia roku. Nigdzie w necie nie ma identycznego tematu i nikt nie wie co to może być;(

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

gazi napisał:
    To chyba anomalia roku. Nigdzie w necie nie ma identycznego tematu i nikt nie wie co to może być;(

Dodaje film
    Link

0
  • #11 07 Lip 2010 23:17
    Brick_G
    Poziom 27  

Może zacznij od wyłączenia "Pokazuj zawartość okna podczas przeciągania" - jak dla mnie problem czysto wirtualny. W następnej kolejności przyglądnij się opcji "Efekty przejścia dla Menu i Etykiet".

0
  • #12 14 Lip 2010 01:40
    gazi
    Poziom 9  

Wątpię, że to tego wina bo na XP jest jeszcze gorzej(tam to okna po prostu "malują" za sobą ogromne ślady i takie rzeczy nie powinny się dziać bo czystym reinstalu windowsa). , ale chętnie sprawdzę. Możesz podać gzie znajdę te opcja dla windows 7?

Teraz zauważyłem, e podczas poruszania oknami w tych starszych trybach wizualnych komputer jakoś dziwnie bzyczy i przestaje od razu bzyczeń z zaprzestaniem ruchu. Podczas trybu normalnego dla windows 7 komputer nie wydaje takiego dźwięku przy poruszaniu okien.

0
  • #13 14 Lip 2010 09:20
    Brick_G
    Poziom 27  

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Komputer na pulpicie. Z menu kontekstowego wybierz polecenie Właściwości. Kliknij Zaawansowane ustawienia systemu, przejdź na kartę Zaawansowane i wybierz przycisk Ustawienia w sekcji Wydajność. Jeśli pod XP masz to samo to będzie kwestia sterownika karty graficznej i sposobu w jaki renderuje problematyczne elementy 2D.

0
  • #14 14 Lip 2010 12:11
    gazi
    Poziom 9  

Sprawdzone. Wszystko było ustawion e tak jak mówiłeś. Właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki od nvidia i ciągle to samo. Wcześniej sprawdzałem też nowe stery do HD4200 i również ten sam efekt;/. Nawet system znowu przeinstalowałem i nic.

0
  • #15 14 Lip 2010 13:03
    Brick_G
    Poziom 27  

Powyłączaj jeszcze przeźroczystość okien i wyłącz GaduGadu - na animacji widać że problem zaczyna się gdy zmieniasz rozmiar okna GG (Flash?). Wyłącz aero od biedy :) Może jeszcze pościagaj aktualizacje do systemu żeby się za moment nie okazało że masz zbugowany system. A tu masz jeszcze narzędzie od Microsoftu do wyszukiwania ewentualnych problemów z AERO

0
  • #16 14 Lip 2010 20:17
    gazi
    Poziom 9  

Powyłączałem co się da i tylko podczas wyłączenia zawartości okna podczas poruszania nie ma smug, ale to raczej normalne w tym wypadku(mimo wszystko to nie jest rozwiązanie a programy jak GG, w których zawartość okna jest cały czas wciąż się rozmywają. Ściągnąłem program i nie wykrywa żadnych problemów. Skoro nikt do tej pory mi nie potrafił pomóc więc musi to być wada techniczna, ale nie wiem co bo w necie nikt inny ie miał identycznego problemu co ja;/.

0
  • #17 14 Lip 2010 21:42
    kuleeQ
    Poziom 10  

Gazi jeśli powyższe metody nie potrafią usunąć tego błędu z "zamazywaniem okien" to skuś się o malutką optymalizację systemu, częściowo twój problem zostanie rozwiązany.

Selektywne wyłączenie dodatkowych efektów wizualnych:

Możesz dzięki takiemu wyłączeniu poprawić kondychę swoich okien, Windows XP posiada (według mnie) sporo niepotrzebnych efektów wizualnych, które spowalniają cały komputer, oraz wykazują tendencję pomimo dobrych sterowników do karty graficznej efekt mulenia się obrazu.
    Wyłączasz te dodatki poprzez:

Przytrzymaj przycisk windows + pause (break) Otworzy Ci się Okno Właściwości systemu. Później klikasz na Zaawansowane >>> Wydajność [Ustawienia] i otwiera Ci się okno "Opcje Wydajności" klikasz na efekty wizualne >>> i zaznaczasz niestandardowe. Zostawiasz tylko zaznaczone zadania takie jak:
    -Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu
    -Użyj wizualnych stylów okien i przycisków
    -Wygładź krawędzie czcionek ekranowych

Oczywiście jeśli nie jesteś wybredny to możesz sobie pozwolić aby Twoja Luna wyglądała jak windows 98 wystarczy tylko odhaczyć wszystkie owe efekty.

Ponadto ściągnij sobie takie programy jak TuneUp 2010 Utilities, odkurzacz, clean GP (z tych najlepszych :)) i przed skanowaniem rejestru usuń dotychczasowe sterowniki do płyty głównej i graficznej. Zeskanuj każdym z osobna programem rejestr systemu (im więcej dobrych programów tym każdy znajdzie inne błędne klucze) i usuń błędne klucze (zbędne też) i skanuj drugim programem. Pobierz najnowsze sterowniki do P.głównej i karty graficznej i je dobrze zainstaluj :)

0
  • #18 14 Lip 2010 22:25
    gazi
    Poziom 9  

Sterowniki instalowałem różne i nic to nie dało. Zrobię skan tymi programikami, ale też wątpię czy to coś zmieni.

Dodano po 9 [minuty]:

Nic nie pomogło;/

0
  • #19 14 Lip 2010 22:43
    Brick_G
    Poziom 27  

kuleeQ napisał:
    Selektywne wyłączenie dodatkowych efektów wizualnych

to już było i nie pomogło - a przyczyna tkwi właśnie w tychże i pośrednio w sterowników układu graficznego i sposobie renderowania obrazu. Problem "nie istnieje". Te programy również nic nie dadzą bowiem nie mają związku z problemem.

Podobne problemy tu - przyczyna tapeta pulpitu i wyłączony widok ikon, a także tutaj - przyczyną sterownik karty i style wizulane (kompozycja Windows/AERO) w systemie.

Jeśli masz 2 karty graficzne zainstalowane w 1 czasie to 1 z nich wyłącz (np. zintegrowaną) i odinstaluj sterownik. Pytanie ostatnie jaki masz monitor, w jakiej rozdzielczości, głębi kolorów i przy jakim odświeżaniu obrazu pracujesz.

Włącz sobie menedżer zadań na czas zabaw z oknami i zobacz jak się zmienia obciążenie procesora.

0
  • #20 14 Lip 2010 23:33
    gazi
    Poziom 9  

Integra wyłącza się automatycznie po wsadzeniu dowolnej karty port pci express. Monitor CT Flatron f700b, 1024x768 i refresh rate 85. Dodam, że monitor nie ma znaczenia tak samo jak odświeżanie. Sprawdzałem różne rozdzielczości, odświeżania. Testowałem także na 19 calowym lcd fp91gp i ciągle problem istnieje;/. Nie wiem co już mam robić. Chyba wymienię dysk i ramy.

Obciążenie jest w normie, ale słychać jakby takie ciche bzyczenie wydobywające się z komputera. Chociaż nie. W Aero podczas ruchów gg obciążenie jest ok, ale w przejściu w starszy tryb podczas ruchu obciążenie skacze z 11 do 35 a czasami nawet do 45 a to przecież 4 rdzeniowiec. Dodam, że na 2 rdzeniach aktywnych ten problem rónież istnieje. No i te "bzyczenie".

Dodano po 29 [minuty]:

gazi napisał:
    Integra wyłącza się automatycznie po wsadzeniu dowolnej karty port pci express. Monitor CT Flatron f700b, 1024x768 i refresh rate 85. Dodam, że monitor nie ma znaczenia tak samo jak odświeżanie. Sprawdzałem różne rozdzielczości, odświeżania. Testowałem także na 19 calowym lcd fp91gp i ciągle problem istnieje;/. Nie wiem co już mam robić. Chyba wymienię dysk i ramy.

Obciążenie jest w normie, ale słychać jakby takie ciche bzyczenie wydobywające się z komputera. Chociaż nie. W Aero podczas ruchów gg obciążenie jest ok, ale w przejściu w starszy tryb podczas ruchu obciążenie skacze z 11 do 35 a czasami nawet do 45 a to przecież 4 rdzeniowiec. Dodam, że na 2 rdzeniach aktywnych ten problem rónież istnieje. No i te "bzyczenie".

Więc tak rozkręciłem kompa i to bzyczenie wydobywa się z karty. Na aero też jest, ale znacznie cichsze. Po wyjęciu karty wszystko ucicha, ale problem wciąż jest na integrze.

0
  • #21 15 Lip 2010 11:17
    kuleeQ
    Poziom 10  

gazi napisał:
    Sterowniki instalowałem różne i nic to nie dało. Zrobię skan tymi programikami, ale też wątpię czy to coś zmieni.

Dodano po 9 [minuty]:

Nic nie pomogło;/

usunięcie złego rejestru niekiedy pomaga, wydaje mi się że coś siedzi w oprogramowaniu a ostatecznie w samym sprzęcie, przez kartę zintegrowaną oraz niezintegrowaną następują sprzeczne komunikaty i tutaj bym szukał rozwiązania.

Jeszcze jedna kwestia do innych podzespołów. Zrób screeny everestem sprawdzimy jakie tam masz wszystkie podzespoły. Napisz jaki też masz zasilacz

0
  • #22 15 Lip 2010 11:36
    gazi
    Poziom 9  

Everest nie pokazuje wszystkich podzespołów a w dodatku niektóre wykrywa jako nieznane(np. płyta główna). Konfliktu raczej nie ma, ponieważ odinstalowywałem stery od nv i wyjąłem kartę a później na integrze instalowałem stery od ati i ciągle to samo.
    Zasilacz to chieftec 450watt

0
  • #23 15 Lip 2010 12:08
    kuleeQ
    Poziom 10  

gazi napisał:
    Everest nie pokazuje wszystkich podzespołów a w dodatku niektóre wykrywa jako nieznane(np. płyta główna). Konfliktu raczej nie ma, ponieważ odinstalowywałem stery od nv i wyjąłem kartę a później na integrze instalowałem stery od ati i ciągle to samo.
    Zasilacz to chieftec 450watt

Musi wszystkie pokazać a jak nie to coś jest nie tak :/ jak to nie poskutkowało to wypisz sprzęt z pudełek :D

0
  • #24 15 Lip 2010 14:10
    gazi
    Poziom 9  

Sprzęt już podawałem wcześniej jaki mam.

0