Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aplikacja do monitorowania pracy dysku twardego

Axles 23 Kwi 2010 16:41 3798 5
  • #1 23 Kwi 2010 16:41
    Axles
    Poziom 14  

Witam, czy zna ktoś aplikację pod Windowsa która monitoruje które programy i w jakim procencie czy coś korzystają z HDD, bo denerwuje mnie ciągłe świecenie diody od dysku twardego. Nie wiem czego to wina i czy da sie sprawdzić czy coś korzysta z odczytu/zapisu. Fakt mam dośc programów uruchomionych czy to normalnie czy z autostartu ale nie żeby jakichś wykorzystywał aż tak dysk.

• #2 23 Kwi 2010 18:03
    irek6311
    Poziom 33  

Standardowe narzędzie Ctrl+Alt+Del > Menadżer Zadań ,
    System Mechanic też polecam bo tym programem można zapanować nad Windowsem

• #3 23 Kwi 2010 18:44
    mrsebolo
    Poziom 25  

A systemu operacyjnego nie masz? Twoj system ma wyłączoną pamięć wirtualną? Odpala się z pendriva...? System operacyjny cały czas używa dysk twardy, szczególnie jest to odczówalne jeśli ma się dodatkowo włączoną usługę indeksowania dysku twardego.

• #4 23 Kwi 2010 19:05
    Axles
    Poziom 14  

Nie mam włączonego wirtualnej pamięci, indeksowanie mam ale to z tego co wyczytałem nieznacznie zwalnia system a mam konkretny sprzęt. Z pendrive'a nie odpalam ani nic z tych rzeczy. Po prostu chcę sprawdzić mój dysk czy ma dobrą 'szybkość' zwłaszcza po problemach moich z tego wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7981022#7981022 bo sformatowałem specjalnie dysk i chcę sprawdzić HDtune prędkość ale ciągle mi coś pracuje i czerwona dioda świeci (nie mruga tylko świeci jakby coś pracowało ciężko)

Powiedzcie proszę który parametr odpowiada za 'używanie' dysku twardego przez programy bo chyba ślepy jestem.
    Aplikacja do monitorowania pracy dysku twardego

• #5 25 Kwi 2010 11:41
    irek6311
    Poziom 33  

Najlepiej testować wydajność dysku i PC na świeżym systemie bez zbędnych aplikacji i zero aplikacji w autostarcie ,
    z tego zrzutu coś zamieścił to masz dużo zbędnych aplikacji pracujących w tle i nie dziwne że dysk działa cały czas !
    jeśli komputer korzysta z internetu i masz włączone usługi sieciowe to dysk będzie ciągle pracować ,
    powyłączaj wszystkie zbędne usługi na czas testów ,
    Aplikacji co szukasz jest dużo :
    3DMark Vantage 1.0.2
    3DMark to sztandarowa aplikacja firmy Futuremark używana do testów wydajnościowych zestawów komputerowych głównie w zakresie wyświetlania grafiki trójwymiarowej, przeznaczona tak do zastosowania domowego, jak i w przemyśle. Najnowsza wersja...

3DMark03 3.6.0
    3DMark to sztandarowa aplikacja firmy Futuremark używana do testów wydajnościowych zestawów komputerowych głównie w zakresie wyświetlania grafiki trójwymiarowej, przeznaczona tak do zastosowania domowego, jak i w przemyśle. Narzędzie...

3DMark05 Build 1.3.0
    3DMark to sztandarowa aplikacja firmy Futuremark używana do testów wydajnościowych zestawów komputerowych głównie w zakresie wyświetlania grafiki trójwymiarowej, przeznaczona tak do zastosowania domowego, jak i w przemyśle. Narzędzie...

3DMark06 1.2.0

Hd Tach 3.0.4.0
    HD Tach to program umożliwiający przeprowadzenie niskopoziomowego testu szybkości dysków. Można nim zbadać dyski twarde (IDE/ATA, Serial ATA, SCSI, napędy ZIP/JAZZ), karty pamięci flash i macierze RAID. HD Tach omija standardowe metody dostępu...

HD Tune 2.55
    Bezpłatny program umożliwiający przetestowanie dysków twardych IDE i SCSI. HD Tune sprawdza wydajność dysku mierzoną prędkościami transferów, czasem dostępu i użyciem procesora i prezentuje wyniki w formie wykresu graficznego oraz liczb. Podaje...

HDD Health 2.1.159
    Dostępna jest również wersja rozwojowa 3.3 Beta
    Bezpłatny program do bieżącego monitorowania kondycji dysków twardych. HDD Health wykorzystuje technologię S.M.A.R.T. wbudowaną w nowsze dyski twarde w celu przewidzenia zbliżających się uszkodzeń. Na bieżąco informuje też o przekroczeniu...

HDDlife 3.1.168 Wersja polska
    Bezpłatny, prosty program do sprawdzania kondycji zainstalowanych w komputerze dysków twardych IDE, Serial ATA, SCSI wykorzystujących technologię S.M.A.R.T. Pomaga we wcześniejszym wykryciu zbliżającej się awarii dysku twardego.

• #6 02 Lip 2010 12:48
    Axles
    Poziom 14  

Ostatecznie okazało się że wina leżała w większości po mojej stronie bo dysk który zakupiłem z 64MB cache okazał się że trza specjalnie formatować pod XP, za to Vista i 7ka nie miała z tym problemów. Teraz już wszystko łądnie szybko działa. Motto jest takie aby czytać co piszę na foliowym opakowaniu dysków bo może to być istotne info :]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME