Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

agere Systems PC24E-11-FC/R i monitor mode

j500 23 Apr 2010 18:29 2094 10
    j500
    Level 11  
    Witam mam kartę agere systems PC24E-11-FC/R
    Podobno ma ona działać w trybie nasłuchu (monitora) karta posiadała firmware 8.72 więc zmieniłem go na 6.06 i pojawił się problem obie diody karty migają i karta nie działa (system ją wykrywa ale nie znajduje sieci) tak samo z firmware 6.16, 7.28, 7.52, 8.10 działa poprawnie tylko z firmware 8.72 i 8.42 czy da się tą kartę namówić do współpracy z nasłuchem ??

firmware pobrane z :
    http://ftp.lucky.net/pub/radio/software/ORINOCO/PC_Card/Firmware/
    BANANSONGIEWICZ
    Level 18  
    Jaki chipset? Jaki system operacyjny? Karta na USB?
    j500
    Level 11  
    System to win XP karta ma działać na hp jornada 720 z Linuxem Jlime. Karta jest na pcmcia 16-bitowa jest to klon orinoco gold na chipsecie hermes. karta ma działać z programem kismet który jest już zainstalowałem na hp wyświetla mi błąd który informuje ze nie może wprowadzić karty w monitor Mode tak jest na firmware 8.72 i 8.42 - ponieważ te firmware nie obsługują trybu monitora.
    EBC41
    Level 28  
    Czyli ona w ogóle nie działa czy tylko nie da się jej ustawić w trybie monitor? I w jaki sposób próbujesz ją przestawić w ten tryb?
    BANANSONGIEWICZ
    Level 18  
    To działasz na Xp czy na Jornadzie? Podaj model tego sprzętu?
    j500
    Level 11  
    Jak uruchomię tryb monitora to będę działał na jornadzie z poziomu jornady nie ma możliwości wgrania firmware i dlatego robię to z XP karta działa z firmware 8.72 i 8.42 ale te firmware nie obsługują nasłuchu. W tryb monitora wprowadzam kartę poleceniem iwconfig eth0 mode monitor w linuxie ubuntu czy jlime i wyświetla Error for wireless request "set mode" (8b06) : Set failed on device eth0 ; Operacjon not supported.

eth0 - to na pewno ta karta wifi

z firmware 6.16, 7.28, 7.52, 8.10 można kartę wprowadzić w monitor ale obie diody migają i nie można znaleźć sieci potem mogę zmienić firmware zpowrotem na 8.72
    BANANSONGIEWICZ
    Level 18  
    Xp odstaw na bok. Jeżeli chcesz monitorować pod Ubuntu czy Jornadzie to musisz mieć sterowniki linuksowe nie od windy. Czy eth0 to ta karta nie jestem przekonany, wrzuć screena i pokaż jakie masz karty, ja inne polecenia stosuje do wprowadzenia karty w tryb monitor ale mam ciut inny system. W trybie monitor w menadżerze sieci, żadnej sieci nie zobaczysz, właśnie na tym ten tryb polega, na monitorowaniu.
    j500
    Level 11  
    Po prostu chce wgrać firmware który obsłuży monitor mode i będzie kompatybilny z kartą pomoże ktoś czy nie ??. Wiem na czym polega tryb nasłuchu ale po wgraniu tego 6.06 w trybie managed mode nie widzi sieci i migają obie diody tak jakby karta była uszkodzona z tym ze moge zpowrotem wgrać 8.72. eth0 to na pewno karta wifi. kolega BANANSONGIEWICZ myli chyba firmware z sterownikami.Firmware to oprogramowanie wgrane w urządzenie przez producenta.
    BANANSONGIEWICZ
    Level 18  
    A pomyliłem się, właściwie się zakręciłem. Nigdy w kartach wifi nie upgard'owałem firmware bo nie miałem takiej potrzeby. Do uzyskaniu trybu monitor mode wystarczył sterownik zarówno w Ubuntu jak i Backtrack'u.
    EBC41
    Level 28  
    A czy jesteś absolutnie pewnien że eth0 to ta karta wifi? Jak masz jakiś kontroler ethernet to idę o zakład że to właśnie jest on. A jeżeli nawet jest to to Agere to i tak nie będzie działało bo jest źle wykrywany. Poza tym ty wgrywasz FW od kart Orinoco, może się okazać że chociażby przez zmianę Vendora oprogramowanie od w sumie elektronicznie identycznej karty nie będzie działało.

Inna sprawa że kiepską kartę sobie kupiłeś do zabaw, lepszy byłby dowolny TP-Link na Atherosie. Kwestia tylko dorobienia RP-SMA
    j500
    Level 11  
    W jornadzie nie ma ethernet i eth0 to na pewno karta wifi, na laptopie w ubuntu to karta wifi to eth1. Te 8.72 i 8.42 to też z orinoco i działają karta musi być 16 bitowa bo jornada nie wykrywa innej. Czyli co mam teraz zrobić jest jakiś firmware do tej karty który pozwoli na włączenie trybu nasłuchu czy nie ? kiedyś widziałem te karty agere i gość się zarzekał ze karta działa z kismetem i w trybie monitora.

coś takiego jak ta karta,

http://www.allegro.
    Jeśli to coś pomoże to karta jest na chipie
    Herm C010827A
    i
    agere t-hs2n

Regulamin pkt. 10.11 - [DriverMSG]