Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIe mogę odpalić. Polonez Caro Plus GLI

23 Kwi 2010 18:42 5199 10
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z uruchomieniem mojego Poldka rocznik 99.na podzespołach Boscha. Jeśli koś ma jakąś radę sugestię proszę o odpowiedz.
    W czym problem. Po dwóch dniach nie użytkowania auta nie chciał odpalić. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce uruchamia się silnik ale nie odpala, działa w ten sposób jak w przypadku słabego akumulatora. Tak też myślałem i zacząłem od podładowania akumulatora i uzupełnieniu wody destylowanej, oczywiście bez zmian.Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie były sprawne ale na wszelki wypadek kilka wymieniłem, niestety nie wiem jak można sprawdzić te duże bezpieczniki ale wyglądają na sprawne. Wykonując kolejne próby odpalenia samochodu moją uwagę zwróciła pompka paliwa której nie słyszałem aby się uruchamiała. Sprawdziłem ją podpinając akumulator i słychać że działa - nie wyjmowałem jej ze zbiornika.Jeszcze jedno przez cały czas odkąd samochód nie odpala na desce rozdzielczej nie świeci się (lampka kontrolna układu elektronicznego sterowania silnika). Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić co może nie działać. Może moduł od gazu(sugestia znajomego)albo problem z komputerem, albo gdzieś odpiął się przewód.
    Może to być wina przewodów od świec, bo wymiana im się należy??.
    Pozdrawiam i czekam na wasze wskazówki.
  • Poziom 9  
    witam. przeczytałem z czym masz problem auto może nie zapalić jak nie będzie miało masy, może być zaśniedziały albo zerwany.
    mógłbyś sprawdzić rozrusznik mogły się szczotki zawiesić, a co do kontrolki układu elektronicznego sterowania silnikiem nie wiem dokładnie gdzie się znajduje to urządzenie pod maską, ale jeśli będzie uszkodzony to auta nie zapalisz
  • Poziom 19  
    Auto posiada immo ?
  • Poziom 18  
    sprawdz bezpieczniki i przekaźniki przy kompie pod schowkiem .............

pozdro rox.....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ewidentnie brak zasilania komputera. Naprawisz to zadziała i lampka i pompa. Szukanie zaczynasz od stacyjki, i masy komputera.
  • Poziom 2  
    Właśnie. może ktoś wie dla czego ta kontrolka nie świeci i gdzie szukać pod maską.
    pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Nie wiem czy "rox" nie pomylił mojego poldka z modelem starszym bo pod schowkiem nie mam żadnych bezpieczników.
    Raczej nie mam immo - ciężko mi to stwierdzić.
    Jak można ewentualnie sprawdzić czy dany przekaźnik jest sprawny czy nie?.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Człowieku, odrobina inwencji twórczej, albo warsztat. To tylko Polonez. Ściągnij sobie schemat i do działania. Nikt za ciebie tego nie sprawdzi.

Dodano po 30 [sekundy]:

Kontrolka nie świeci bo nie ma zasilania, już pisałem!
  • Poziom 18  
    na moja skromną wiedze o poldku stwierdzam tak jak kolega wyżej brak zasilania kompa ,ale immo tez powinno tam być ,wyciag kompa( gdzie on tam jest to już niebęde wnikał)wyciag złącze i sprawdż czy jest tam jakieś zasilanie,kolory przewodów powinny być standardowe czyli czerwone + czarne -.....

pozdro rox...........

może masz alarm i trzyma blokada sprawdź to !!!!!!
  • Poziom 10  
    na moje to czerwone swiatelko swieci sie jak przekrecasz kluczykiem i pobor masz pradu bez ładnowania, czyli teraz nie ma poboru, zobacz czy kable zapłonowe i cewka są w porządku.

lub jak koledzy podłączenie do zasilania sterownika.
  • Poziom 2  
    Witam. Wszystko się wyjaśniło. Kostka od modułu komputera obluzowała się i nie stykała dobrze. Wykonałem szybki montaż i przeczyściłem styki,na razie działa. pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Jezeli silnik nie gasi sie za pierwszym razem to wyciagnij kluczyk ze stacyjki wrzuc na bieg i rusz on sam zgasnie tylko bez KLCZYKA:D