Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za układ scalony U2008?

23 Kwi 2010 19:02 7067 8
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    To może być U2008. Poszukaj sobie jego pdf, sprawdź elementy i czy pasuje do schematu
  • Poziom 35  
    Piotrek Majstersztyk napisał:
    ....katoda triaka....
    Triak nie ma katody. Ma dwie anody oznaczane jako A1 i A2, lub MT1 i Mt2.
    ....jest połączona do 1 nogi i do 4. W podstawowej aplikacji U2008 nie jest tak.
    W aplikacji katalogowej do pinu "1" podpięty jest kondensator lub rezystor (druga końcówka idzie do pinu "4") , w zależności od tego co chcemy uzyskać. Możliwe że producent układu dość znacznie uprościł układ. Na układzie z fotki widać jakieś literki, lecz są one nie czytelne. Co tam jest nadrukowane ?
  • Poziom 33  
    Ja sugerowałem się elementami w otoczeniu kostki. Mniej więcej tak się ją podłącza

Ilość i rodzaj elementów sugerowały właśnie ją. Sprawdź pozostałe podłączenia. W pdfie do U2008 nóżka 4 to GND a więc minus zasilania. Do nóżki 1 podpina się rezystor R6 i służy to do miękkiego startu silnika. U Ciebie może nie być tego miękkiego startu i stąd to połączenie 1 i 4 z trakiem

• Poziom 35  
    U mnie jest jeden potencjometr na schematach są 2.....
    Ten "drugi" ze schematu to montażowy i służy do ustawiania zakresu regulacji. W odkurzaczu do niczego nie potrzebny, zastąpiony "zwykłym" rezystorem.