Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDE-9822RB - po czyszczeniu mechanizmu NO CD

Stillz 24 Kwi 2010 00:01 1428 4
  • #1 24 Kwi 2010 00:01
    Stillz
    Poziom 9  

Witam.

Dziś radyjko przestało mi oddawać płytki musiałem go mocniejszym wstrząsem potraktować aby oddało płytkę, więc stwierdziłem, że rozkręcę i przeczyszczę mechanizm, jak się okazało znalazło się tam dziwnie klika włosów wyciągnąłem je, przedmuchałem mechanizm powietrzem, i po składałem, niby żadnych wielkich teorii nie było, jednak po złożeniu mechanizm teraz pięknie bierze płytki i oddaje, jednak
    po włożeniu płytki wciągaj ją osadzą w odpowiednim miejscu, słychać nadal prace silniczków wciągających i pokazuje się "no cd", nie mam pojęcia w którym miejscu mogłem źle poskładać mechanizm, niby wszystko działa, miejsce gdzie są 3 mikro styki operowane przez taką jakby tarcze, jest ok niby przesuwa je i po włożeniu płytki wszystkie 3 są załączone, lasera nie czyściłem nie widziałem takiej potrzeby, odłączałem taśmy jednak przyglądałem się im kolejny raz nie widzę, żadnych uszkodzeń zresztą nie powinny się takie zdarzyć, może spotkał się ktoś z takim problem, i wie na co zwrócić uwagę, co mogłem pominąć.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 24 Kwi 2010 00:53
    SP8JZ
    Poziom 33  

Może palnę głupotę, ale jest to bardzo prawdopodobne. Nie znam tego radia, ale skoro radio czytało płyty przed naprawą, to skupiłbym się nad sprawdzeniem czy przypadkiem nie usunąłeś przesłonki, która izoluje transoptory optyczne od otoczenia. Może to być kawałek taśmy izolacyjnej naklejonej na mechanizm w okolicy transoptorów (przełącznik optyczny).

0
  • #3 24 Kwi 2010 10:27
    Stillz
    Poziom 9  

Witam.

I znalazłem przyczynę, znalazł się 4 mikro stycznik który podczas operacji uszkodziłem nie wiem kiedy nie wiem jak, pytanie czy jestem w stanie kupić taki mikro stycznik ? czy muszę szukać uszkodzonej Alpinki.

Poniżej zamieszczam fotki, ten osobny jest uszkodzony.

Alpine CDE-9822RB - po czyszczeniu mechanizmu NO CD Alpine CDE-9822RB - po czyszczeniu mechanizmu NO CD

0
  • #4 25 Kwi 2010 14:30
    mickemaster
    Poziom 27  

Poszukaj jakiegoś dawcy- niekoniecznie Alpine, może coś da się dopasować.
    Pozdrawiam!

0
  • #5 25 Kwi 2010 14:41
    Stillz
    Poziom 9  

Witam.

A właśnie miałem odpisywać, radyjko naprawione wszystko śmiga,
    dawcy idealnego elementu nie znalazłem, jednak uparłem się, przeszukałem wiele urządzeń zalegających, najpierw liczyłem na cd-rom komputerowy jednak tam są całkiem duże, dopiero w napędzie dyskietek znalazłem troszkę inne budową mikrostyki lekko większe i nie chowające się w prawy czy w lewo tylko na wprost, ale akurat w to miejsce, spokojnie może być ponieważ blacha która go wciska idzie od przodu czyli na wprost idealnie go wciska, troszkę glueguna aby jakoś zamocować i radyjko gra mechanizm wysuwa i wciąga płytkę idealnie.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Jeszcze jak by to kogoś interesowało ten właśnie uszkodzony mirostycznik jest odpowiedzialny za uznanie czy płyta jest czy nie.

Pozdrawiam.
    Miłego dnia.

0
  Szukaj w 5mln produktów