Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie widzi sygnału z routera W8910G

24 Kwi 2010 00:31 3413 16
  • Poziom 11  
    Witam

Kupiłem dziś router TP LINK W8910G i mam problem z wifi, problem polega na tym że laptop nie widzi sygnału z routera, daje odśwież listę sieci i nic nie pomaga, kontrolka wlan na routerze miga w momencie odświeżania listy sieci czyli wygląda na to że laptop się komunikuje z routerem, próbowałem na 3 różnych laptopach i nic.
    Jeden z tych 3 laptopów ma windowsa 7 i on widzi tą sieć ale nie można ustanowić połączenia, pozostałe 2 laptopy to XP.

Mam jeszcze jeden taki sam router i na nim wszystko działa tak jak powinno, ten nowy kupiłem koledze.
    Przywracałem ustawienia fabryczne i nic to nie daje , nie wiem czy może on ma coś nie ustawione i dlatego nie działa czy po prostu jest zepsuty.
    Oczywiście na kablu sieciowym wszystko działa tak jak powinno tylko problem z tym wifi.
    Proszę o pomoc

Michał
  • Switche POE
  • Poziom 16  
    W jakiej odległości jest laptop od rutera?
    Czy na ruterze świeci się dioda ''internet''??
  • Switche POE
  • Poziom 11  
    Laptop jest w odległości około 1m, jest w tym samym pomieszczeniu co rourer, tak dioda się świeci.
  • Poziom 18  
    A konfigurowałeś ten nowy router? Przepisz wszystkie ustawienia ze starego i po sprawie.
  • Poziom 11  
    Tak konfigurowałem go, nawet teraz mam go podłączonego do stacionarnego kompa.
    Te podstawowe ustawienia są tak jak na starym, kombinowałem co mogłem ale nic nie pomaga, resetowałem go kilka razy i wpisywałem wszystkie dane od nowa i nic.
    Podejrzewam że ten router jest zepsuty ale oczywiście pewności nie mam, wiem że nawet jeśli router jest nie skonfigurowany(nowy prosto z pudełka) powinien się łączyć przez wifi z laptopem i można go skonfigurować z laptopa a ten niestety się nie łączy wcale czy skonfigurowany czy nie.

Rozmawiałem ze znajomym który miał sklep komputerowy i sprzedał mnóstwo tych routerów dokładnie tego modelu i on mówi że nigdy mu się nie trafił żaden wadliwy, dlatego dziwi mnie że akurat ja trafiłem na wadliwy widocznie mam takiego pecha.
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy nie masz włączonej filtracji mac na routerze jeżeli masz to ją wyłącz.
    Możesz też wyłączyć wszystkie zabezpieczenia i wtedy sprawdzić czy coś to zmieni. Sprawdź też dhcp i ukrywanie SSID.
  • Poziom 11  
    napisz coś więcej, gdzie szukac tych ustawień ?

Dodano po 3 [minuty]:

MAC Restrict Mode jest na disabled

Dodano po 2 [minuty]:

Enable SSID Broadcast jest zaznaczone
    Enable Wireless też jest zaznaczone
  • Poziom 18  
    Szyfrowanie wyłącz. Masz instrukcje w języku polskim? Czy na pewno masz ustawione wszystko jak na starym, sprawdź zakładkę po zakładce o ile masz taką możliwość.
  • Poziom 11  
    Szyfrowanie jest wyłączone, resetowałem router i nie dawałem szyfrowania po tym resecie.
    Sprawdze jeszcze tak jak mówisz zakładka po zakładce, a jeśli wszystko będzie tak samo wychodzi na to ze jest router zepsuty.
  • Admin grupy komputery
    Ustawiłeś kanał nadawania w zakresie 1-11?

Popraw swoje poprzednie posty - regulamin pkt. 15.
  • Poziom 11  
    Jeśli to chodzi o to to jest ustawione na kanał 6, zakładka Wireless --Advanced
  • Poziom 18  
    Sprawdziłeś już czy wszystko jest ustawione jak na starym? Jaki wynik? Tak o to chodzi.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem wszystkie ustawienia i nowy ma wszystko tak jak stary.
    Zmieniło się trochę tak że windows 7 widzi sieć TP-LINK kiedy chcę się z nią połączyć wyskakuje mi informacja że nie mogę ustanowić połączenia ale po zamknięciu tej informacji mam status połączono i wszystko działa, strony się otwierają, windows xp niestety nie widzi, daję odśwież listę sieci i nic , czarna magia.

Mam jeszcze pytanko co do zabezpieczeń sygnału wifi
    Ja mam tustawione tak:

Network authentication: WPA-PSK

WPA Pre-Shared Key: hasło

WPA Group Rekey Interval: 0

WPA Encryption: TKIP

Proszę o odpowiedź czy dobrze to ustawiłem.
    Czytałem gdzieś że takie zabezpieczenie łącza wifi zwalnia prędkość internetu, czy to prawda? jeśli to prawda to czy zwalnia tylko internet przez wifi czy sygnał przesyłany przez kabel sieciowy też?
  • Poziom 18  
    A czy te komputery z XP nie stoją za daleko od routera? Jak ustawiałeś tą samą nazwę sieci w swoim routerze i kolegi to ją zmień na inna. Najlepsze zabezpieczenie to WPA2 ale WPA też nie najgorsze pod warunkiem że masz nie słownikowe hasło w stylu:(R%9*1G). Szyfrowanie zwalnia trochę ale nie dużo, no chyba że ustawisz 15-sto znakowe hasło lub dłuższe.
  • Poziom 11  
    Routery i laptopy są w jednym pokoju tak że niema mowy ze za daleko, nazwy sieci też chyba nie mają nic do tego bo nigdy nie są włączone dwa routery naraz , dwa były tylko wtedy włączone jak porównywałem ich ustawienia.

Co do zabezpieczenia i hasła to hasło mam 15 znakowe i jest to coś w stylu imie i nazwisko i jakiś numer .

Radzisz zastosować krótsze hasło i bardzie skomplikowane coś w stylu (k%h1t%) ?
  • Poziom 18  
    Zmień to hasło na wszelki wypadek na inne bo w laptopach możesz mieć zapisane ustawienia od swojej sieci, ja spotkałem się z taką sytuacją na Viście tyle że ja widziałem tą sieć i nie mogłem się z nią połączyć.

Imię, nazwisko, rok urodzenia, ilość lat, "inne dane" to najgorsze co można wstawić w pole hasło bo łamacz od tego zaczyna.

Tak właśnie takie hasło polecam.
  • Poziom 11  
    Oddałem ten router do sklepu, wymienili mi na inny i wszystko działa jak powinno.
    Widocznie tamten był uwalony.