Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zieleniejący monitor KFC

ace50 17 Sie 2004 20:19 705 6
  • #1 17 Sie 2004 20:19
    ace50
    Poziom 9  

Mam problem z monitorem marki KFC. Jest on cyfrowy, przekatna 15 cali. Problem polega na tym że co jakiś czas (szczególnie to zaobserwowoałem podczas gdy włącze monitor i pozniej go wyłącze, wystygnie i znowu włącze) robi się zielony tj. brakuje mu chyba czerwonego. Gdy znowu sie zagrzeje to wracaja mu kolory. I tak wkółko :). Dodam że monitor był już naprawiany z powodu tej usterki jakies 2 lata temu. Dzisiaj np. wogule sie nie robił zielony. Orientuje się ktoś co może być powodem tej usterki? Zimen luty gdzieś? Jakieś uszkodzenie? Co ew. moge pomierzyć pod kontem spalenia etc. Prosze o rzeczowe odpowiedzi z propozycjami napraw.

• #2 17 Sie 2004 20:50
    gregs
    Poziom 16  

witam
    sprawdz przewod d-sub, przelutuj pk, pomierz napiecia na R G B - powinny byc porownywalne
    pozdrawiam

• #3 17 Sie 2004 21:11
    ace50
    Poziom 9  

i proszę o odpowiedzi dla osoby która nigdy nie naprawiała monitorów :)

• #4 18 Sie 2004 01:42
    Copti
    Poziom 14  

sprawdz to co napisal poprzednik
    PK - czyli ta plytke ktore jest na koncu szyjki kineskopu, przelutuj ja zeby zlikwidowac zimne luty, napisz o efektach.

pozdrawiam
    Michal

• #5 18 Sie 2004 18:46
    ace50
    Poziom 9  

no więc rozkręciłem przed chwila monitorek, zdjąłem tą balche która przysłania pk i przelutowałem kilkanaście lutów. Narazie moge powiedziec ze kolory są ok, ale ostatecznie bede wiedział po kilku dniach :) Obym nie musiał tu już nic wiecej pisac. Dzięki WAM!

• #6 19 Sie 2004 00:26
    ace50
    Poziom 9  

eehhhh
    dalej to samo :) co dalej robić?

• #7 20 Sie 2004 20:50
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Zrobić jeszcze raz to samo ale dokładnie i poprawić wszystkie luty, a nie tylko kilka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME