Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczenie internetu w sieci komputerowej w firmie !

24 Kwi 2010 14:52 1170 3
  • Poziom 21  
    Mam mianowicie taki problem,mam spięte 10 komputerów na serwerze poprzez swicha i jeden komputer wydzielony na internet mobilny w play o transferze 10 GB danych i mianowicie po 2 tygodniach jest już wyczerpany.Chciałbym mieć na to wpływ w prosty sposób!Oczywiście przy najmniejszym nakładzie pracy .Czy mogę to zrobić tylko na kompie z internetem,czy muszę latać na wszystkie kompy i czynności powtarzać ! Czekam na pomoc !!!!
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zainteresuj się programem NetLimiter 2

Code:
    NetLimiter to narzędzie pozwalające monitorować ruch internetowy oraz lokalny, generowany przez użytkownika (uruchomione aplikacje). Program zaopatrzony jest w rozbudowane statystyki, pozwalające na dokładną analizę użytego transferu. Oprogramowanie pozwala wybrać jedną z badanych stref: Internet, sieć lokalna, "Mój komputer" oraz jednostki w których liczony jest transfer np. GB, MB, KB. NetLimiter informuje również o aktualnej prędkości Download oraz Upload.

NetLimiter 2 Pro dodatkowo oferuje mnóstwo przydatnych opcji. Istnieje możliwość wprowadzenia limitów na ruch przychodzący i wychodzący dla określonych użytkowników czy chociażby aplikacji. Dzięki filtrom, można ustawić limity na określone adresy IP. Program może służyć również jako firewall. Dostępny jest panel administratora oraz tzw. logi zdarzeń.

Największą zaletą programu jest możliwość oglądania szczegółowych statystyk łącza internetowego. Ta opcja zainteresuje na pewno wszystkich posiadaczy Internetu z miesięcznym limitem danych. Można przeprowadzić małe śledztwo, które wskaże jaka aplikacja odbiera najwięcej danych. NetLimiter oferuje ponadto proste narzędzia monitorujące sieć lokalną
  • Poziom 21  
    Ty ten net z play`a dzielisz na 1 czy 10 komputerów ??
  • Poziom 21  
    Internet jest uruchomiony na jednym kompie który jest w sieci i ma udostępnione łączę internetowe dla innych kompów !