Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC4580B425 - wydłuża czas prania

tom71 24 Kwi 2010 15:05 2860 2
  • #1 24 Kwi 2010 15:05
    tom71
    Poziom 19  

Witam Kolegów! mam problem ze wspomnianą wyżej pralką. Po przepytaniu rodziny, dowiedziałem się, że było zatrzymane pranie na programie SYNTETYKI 60 , a potem zostało wznowione pranie ,ale na programie SPORT , czyli czas ok.40 minut. Teraz problem jest taki, że pralka pokazuje na SPORCIE , że kończy pranie ( ok. 1 min ) a pierze tyle ,co na SYNTETYKACH, czyli ok. 1 h 41 min. Reset nie pomaga. Mam instrukcję serwisową do serii PA, wiem jak wykonać test 5%, bo już w tych pralkach to robiłem i naprawiałem, ale w tej mnie trochę zaskoczyło. Proszę o jakąś podpowiedź, bo czuję , że się za bardzo zagłębiam.

0 2
  • #2 24 Kwi 2010 16:48
    kamild90210
    Poziom 17  

Test służy do sprawdzenia poszczególnych podzespołów jak pobieranie,obroty silnika,grzanie wody,wylewanie,wirowanie itd.

Dodano po 1 [minuty]:

Czas może się zmieniać

0
  • #3 24 Kwi 2010 17:05
    tom71
    Poziom 19  

Dla wyjaśnienia. Testu nie mam zamiaru robić, bo to nie ma sensu. Wiem, że czas może się zmieniać, ale pralka tak jak by wykonuje czynności z programu Syntetyki 60 na programie Sport tzn. czas prania, czas płukania czas funkcji Aqua spray , tylko temperature grzania ma właściwą dla Sportu. Nie sygnalizuje żadnego błędu i to mnie martwi. Co dalej?
    Teraz to już nawet nie grzeje na tym SPORCIE , ani na żadnym programie , gdzie powinna być temperatura wody 40 stopni.

Już wszystko jasne. Sprawdziłem grzałkę - programator ją załącza , sprawdzilem ją i jest spalona , do tego do wymiany silnik pompki ( tak na dokładkę ) i fartuch wanny. Pralka już swoje wyprała, więc idzie na części ,a ja kupiłem żonie nową. Dziękuję za zainteresowanie , temat można zamknąć.

0