Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec c.o. do 50m, jakie dodatki, cena itp.

24 Kwi 2010 15:19 1996 7
  • Poziom 9  
    Witam. Przymierzam się do wezwania fachowca w celu założenia c.o. rurki miedziane + baniak 100l ciepła woda na okres palenia.(w lecie zwykły bojler). Piec będzie w domu zamiast obecnego kaflowego, zamknięty w osobnym, małym pomieszczeniu (mini kotłownia). Mieszkanie do 50m, mały domek, stare, zimne budownictwo, 4 NISKIE pomieszczenia max 220cm. ( 2 pokoje, kuchnia, łazienka). Pojęcie mam minimalne, dzwonię, piszę, pytam, szukam...We własnym zakresie muszę kupić piec i grzejniki (c22). Mam kłopot i kilka sprzecznych wersji: co do pieca MUSZĘ mieć, a co tylko ewentualnym dodatkiem. Instalacja będzie BEZ grawitacji, więc pompa konieczna. Czy wystarczy do tego miarkownik ciągu spalania i termometr za 150zł ?, czy trzeba też dmuchawę ze sterownikiem? Piec "mały" 8kw-10kw max. Ponoć dmuchawa do tak małych kotłów jest zbędna. Wiadomo sprzedawca wszystko powie i wciśnie...
    Ile wydać za pompę, na Allegro od 90 zł. Proponują mi
    http://www.allegro.... piec bez dmuchawy i sterownika do niej, ale z miarkownikiem ciągu i ponoć super pompą - całość 2000zł. (może utarguję transport w tej cenie). Co Wy na takie rozwiązanie? Pozdrawiam.

Ps. wiem, że link do aukcji Allegro "wygaśnie", ale potrzebuję informacji na już, w poniedziałek muszę dokonać zakupu.

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem link do aukcji - regulamin

• Poziom 31  
    Niestety nie napisałeś, czym chcesz palić, więc doradzić się nic nie da. Kociołek, który pokazujesz jest górnego spalania. Czyli generalnie do drewna ewentualnie do węgla niskopopoiołowego przy codziennym rozpalaniu "od góry".
  • Poziom 9  
    William Bonawentura napisał:
    Niestety nie napisałeś, czym chcesz palić, więc doradzić się nic nie da. Kociołek, który pokazujesz jest górnego spalania. Czyli generalnie do drewna ewentualnie do węgla niskopopoiołowego przy codziennym rozpalaniu "od góry".

Zwykły węgiel i drzewo czasem.

ps. Punkt regulaminu zabraniający wstawienia linku jest delikatnie pisząc chory, odwiedzam dziesiątki różnych tematycznie wortali z forum i tylko tu taki "pomysł". Mój temat jest konkretny, potrzebna szybka pomoc, aukcja jest przez kilka dni. Dostanę tu podpowiedź, wskazówkę, radę i temat do zamknięcia. No comment.
  • Poziom 31  
    Ten punkt ma bardzo mocne uzasadnienie - za miesiąc link niczego nie wskaże i ktoś kto będzie czytał trafi "w pustkę". Wystarczy wpisać nazwę kotła i tyle.
  • Poziom 9  
    William Bonawentura napisał:
    Ten punkt ma bardzo mocne uzasadnienie - za miesiąc link niczego nie wskaże i ktoś kto będzie czytał trafi "w pustkę". Wystarczy wpisać nazwę kotła i tyle.

Kocioł piec wielopaliwowy SAD

Komu i do czego za miesiąc będzie potrzeby ten post...

• Moderator na urlopie...
    kosmitaaa napisał:

Może komuś, kto będzie miał ten sam dylemat.
  • Poziom 9  
    mirrzo napisał:
    kosmitaaa napisał:

Taaa dokładnie z takim samym mieszkaniem, potrzebami, chęcią tego samego modelu kotła, takiej samej ilości grzejników, rodzajem wilgotności gleby i sytuacji szewców na Madagaskarze....

• Moderator na urlopie...
    kosmitaaa napisał:
    mirrzo napisał:
    kosmitaaa napisał:

Taaa dokładnie z takim samym mieszkaniem, potrzebami, chęcią tego samego modelu kotła, takiej samej ilości grzejników, rodzajem wilgotności gleby i sytuacji szewców na Madagaskarze....

Również faz księżyca

Dodano po 7 [minuty]:

kosmitaaa napisał:
    ... potrzebuję informacji na już, w poniedziałek muszę dokonać zakupu.

Jaki Ci jest potrzebny kocioł, to powinien określić projektant instalacji, prawdopodobnie Twój instalator. Chyba, że sam jesteś projektantem i potrzebujesz tu potwierdzenia słuszności swojej decyzji, zatem decyduj dalej. I nie pomogą tu również Tobie warunki glebowe i geologiczne miejscowości w której mieszkasz, bo już podjąłeś decyzję. Czy słuszną, przekonasz się wkrótce.
    Zasady tego forum są jasno określone i zobowiązałeś się (w trakcie zakładania konta) ich przestrzegać .