Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyciski w telefonie słabo łapią...

infor7 24 Kwi 2010 19:48 3002 6
    infor7
    Poziom 14  
    Witam, czyściłem wnętrze telefonu stacjonarnego bezprzewodowego "Swisswoice" bo był już mocno upaćkany, i klawisze wytarłem i płytkę płynem. Działa wszystko ok ale trzeba bardzo mocno klawisze wciskać :/

Czym one są fabrycznie smarowane do dobrego styku? Czym mogę je posmarować? ( te gumki od spodu)
    wiertacz
    Poziom 34  
    Jakim płynem czyściłeś ?
    Jeśli to jest klawiatura z gumkami przewodzącymi to czyścić możesz tylko albo spirytusem albo izopropanolem.
    Jak to nie pomoże to znaczy, że gumki się już wytarły i trzeba je wymienić.
    W sklepach które prowadzą sprzedaż części elektronicznych dostaniesz gumki do pilotów. Opakowanie 100 sztuk kosztuje około 5 zł. Stare gumki odcinasz i na ich miejsce przyklejasz nowe.
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Dokładnie.
    Najlepiej rozkręć telefon i przeczyść spirytusem albo izopropanolem zarówno płytkę jak i klawiaturę od spodu. Powinno chodzić :)
    infor7
    Poziom 14  
    czyściłem płynem do okien z alkocholem "Clin" czy jakoś tak.

Aż tak z przeklejaniem gumek niebęde może kombinował bo to raczej tani telefon ;) Gumki niebyły powycierane itd, wszystko wyglądało jak należy.

A smarowanie tych gumek powiedzmy ołowkiem ? wiadomo że to tylko na jakiś czas
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Srebrna farba, przewodząca, do naprawy połączeń drukowanych pomaga .
    wiertacz
    Poziom 34  
    Płyn do okien tu się wcale nie nadaje.
    To, że gumki na oko nie były powycierane to wcale nie znaczy, że są dobre.
    Jak posiadasz miernik to sprawdź sobie rezystancję takiej gumki. Rezystancja zużytych ale na oko dobrych gumek wyniesie kilkadziesiąt albo i więcej kiloomów.
    A rezystancja nowych będzie wynosiła kilkadziesiąt omów.
    xxpiotrek
    Poziom 18  
    Trzeć tak jak gumką do mazania, poziomo 2 -3 razy, poszczególnymi stykami na czystej kartce papieru. Ścieramy tę nieprzewodzącą warstwę styku. Pomaga.