Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka do ogrodu - elektryczna czy spalinowa?

24 Kwi 2010 19:49 13187 7
  • #1 24 Kwi 2010 19:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 24 Kwi 2010 20:03
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!
    Spalinowa. Licznik, to mały problem. Gorzej, jak najedziesz na kabel. :cry:
    Z reguły spalinowe mają większą moc.
    Cześć!

0
  • #3 24 Kwi 2010 20:28
    sonne2
    Poziom 21  

Polecam Ci kosiarkę elektryczną. Jak najedziesz kosiarką na kabel to kosiarka się wyłączy :D Słyszałem to z opowieści, ale to trzeba chyba kosić po pijaku, aby tak się stało. Kabel nawet jak kupisz na 100 PLN to na działkę 15 ar Ci starczy. Kosiarka to koszt ok. 300 PLN za dobrą kosiarkę elektryczną. Spalinowa jest wygodna, ale chyba jak się jej nie myje. Na elektrycznej skoszę i ją obalam i myję wężem pod ciśnieniem. A w spalinowej to nie wiem jak ją myć, aby nie wylać oleju i paliwa. Z resztą paliwo kosztuje troszkę, a przez kilka godzin troszkę spalisz.
    PS: Jak kupujesz spalinową to co najmniej za 600 PLN, bo inaczej to możesz liczyć na urządzenia z kraju środka:)

0
  • #4 24 Kwi 2010 20:53
    motyl22
    Poziom 27  

Bardzo dobrze gada! Dodam tylko że elektryczna za 300zł to maszyna a spalinowa za 600 to badziew!

2
  • #5 24 Kwi 2010 21:28
    Magister_123
    Poziom 33  

KWh średnio kosztuje 50-60gr. Kosząc stale przez jedną godzinę kosiarką o mocy 1500W zapłacisz za prąd nie więcej jak 1zł. Teraz porównaj to ze spalinową do której trzeba wlać paliwa, oleju. Jesienny przegląd silnika w serwisie i wymiana ewentualnie popsutych/zużytych elementów. Zrób sobie bilans i okaże się że kosiarka spalinowa jest cztery lub pięcio krotnie droższa w eksploatacji. Pomijając już nie małą cenę zakupu.

1
  • #6 25 Kwi 2010 20:07
    Lisek64
    Poziom 22  

To zależy co ma do koszenia, czy są drzewa krzaki itp. Ja mam spalinową do "płaskiego" a elektryczna (mała) do koszenia wokół iglaków. Chociaż zastanawiam się nad kosą spalinową, bo już dwie elektryczne okazały się mało wytrzymałe mechanicznie a spalinowa daje radę nawet bez serwisu mimo że to używka z Niemiec

0
  • #7 25 Kwi 2010 22:12
    wowka
    Poziom 28  

Jak masz duzo drzewek to bedziesz sie z kablem motal. Elektryczna dobra jak masz plasko i bez przeszkod - kabel zostawiasz po skoszonej stronie. Elektryczna jest lzejsza i cichsza, spalinowa to brak problemu z kablem.

Przemysl i wybierz co ci bardziej odpowiada, nie ma tak latwo zeby powiedziec ze ta czy tamta jest najlepsza

0
  • #8 25 Kwi 2010 22:34
    Roman1313
    Poziom 11  

Jak jest ogród gdzie trzeba dużo manewrować to elektryczna bo jest lekka, zwrotna, ekonomiczna w eksploatacji i można nia bez obaw kosić pochyłości, rowy itp. Ja koszę wokół domu elektryczną, pozostały teren kosą spalinową.

0