Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla E12 - Podłączenie świateł dziennych i światła mijania

24 Apr 2010 21:08 25903 10
  • Level 10  
    Witam
    Jestem już prawie na finiszu montażu świateł dziennych, tylko mam problem z odnalezieniem odpowiedniego kabla od świateł mijania. Chciałbym aby światła dzienne gasły w momencie włączenia świateł mijania, tylko mam problem z odnalezieniem odpowiedniego kabla, który za to odpowiada. W związku z tym, że dostęp do wtyczki od lewej lampy jest utrudniony przez wlew płynu do spryskiwaczy, szukałem odpowiedniego pinu w prawej lampie i niestety nie znalazłem.
    Jedynie udało mi się znaleźć pin od świateł pozycyjnych i tak tymczasowo to na razie podłączyłem. Czyli w momencie włączenia pozycji, dzienne gasną.
    Więc mam prośbę, aby ktoś wskazał mi miejsce, gdzie mogę się wpiąć, aby przekaźnik dopiero w momencie włączenia świateł mijania wyłączył światła dzienne.
    Corolla jest z 2005r, a silnik to 1.4D4D jeżeli to ma jakieś znaczenie.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 11  
    Witam, jestem również zainteresowany sposobem wpięcia przewodów (+) z automatu w Corolli E12 2005 rok. Jeśli ktoś posiada schemat lub może mi pomóc proszę o kontakt.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 11  
    WITAM
    A mozna dostac jakies fotki jak zamontowaliscie swiatła i jakie swiatła mona zamontowac do carolli verso 2005 E12. Bo ja szukam ale zadnych nie moge dopasowac na 16 cm za duze
  • Level 11  
    witam ponawiam temat ja tez jestem zainteresowany jakie swiatła do jazdy dziennej załozyc do carolli verso e12 z 2005 r i jak ich zapiąc
  • Level 37  
    Podpiąć to pod pozycyjne, jak Kolega R_Tomek w pierwszym poście, gdyż z uwagi na rocznik pojazdu i dotyczące tego rocznika przepisy - nie mogą już dzienne świecić z pozycyjnymi.
  • Level 11  
    Dzięki tak wiem ze juz nie mogą swiecic jedne i drugie ale nie wiem jakie swiatła kupic bo zostają chyba tylko okrągłe bo płaskie 16 cm za duże ma ktos jakis pomysł albo juz zamontował
  • Level 11  
    Witam, podłączyłem światła dzienne LED (bez włączenia się żadnych innych świateł) następnego dnia po wpisie na forum zgodnie z otrzymaną instrukcją od sprzedawcy, przy czym miałem problem z jednym przewodem, ale to rozwiązałem w zakładzie samochodowej instalacji elektrycznej we Wrocławiu ul. Rakowa. Wszystko działa ok. i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Level 39  
    endriu33 wrote:
    nie wiem jakie swiatła kupic bo zostają chyba tylko okrągłe bo płaskie 16 cm za duże

Mam corollę E12 (2004r) i bez problemów zamontowałem płaskie LEDy w czarnych wkładkach pod reflektorami, nie pamiętam ile one mają długości, ale fakt przed kupnem mierzyłem ich długość.
  • Level 39  
    Zmierzyłem, mają długość 160 mm.
  • Level 11  
    gimak witam a mozesz podesłac jakies zdjecia tu albo na meilla ? toropolskiandrzej2interia.pl

Dodano po 2 [minuty]:

toropolskiandrzej(malpa)interia.pl
  • Level 2  
    Witam, temat stary ale może komuś przyda się jeszcze moje rozwiązanie dotyczące podłączenia świateł dziennych w corolli E12 z 2005r. Ja podłączyłem automat do świateł mijania (zielony przewód). Natomiast zasilanie ze skrzynki bezpieczników pod kierownicą. (Górne lewe puste gniazdo - napięcie pojawia się po załączeniu zapłonu)

Corolla E12 - Podłączenie świateł dziennych i światła mijania Corolla E12 - Podłączenie świateł dziennych i światła mijania Corolla E12 - Podłączenie świateł dziennych i światła mijania