Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania124 zablokowane hamulce

25 Kwi 2010 00:46 2631 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Jak podałem w temacie mam problem z zablokowanymi hamulcami. Wydaje mi się ze trzyma ręczny. Ale do końca nie wiem.
    Jak odkręcę przewód hamulca ręcznego na siłowniku i "spuszczę" ręczny to słyszę wylatujące powietrze, ale po zakręceniu go, siłownik się nie chowa.
    Po odkręceniu przewodu hamulca nożnego i wciśnięciu pedału hamulca również słyszę wylatujące powietrze ale nic się nie dzieje bo siłownik jest już wypchnięty.
    Wymieniłem zawór szybkiego odhamowywania, ale bez zmian.
    Dodam jeszcze ze na desce caly czas miga czerwona kontrolka spadku cisnienia w układzie i słychać brzeczek. Na zegarach jest 10 bar. Byl maly ubytek powietrza z zaworu ABS-u, wymienilem go. Malo tego ,cos brzeczy kolo zaworu 4-droznego lub w jego okolicy.
    Proszę o rade.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam
    Auto z ABS czy EBS, Migająca kontrola przy napełnionym układzie może świadczyć o usterce w elektryce hamulców, np mechaniczna usterka modulatora EBS. Ale łatwiej najpierw posprawdzać stronę pneumatyczną, jakiś manometr i jak pisał kolega wyżej.
  • Poziom 9  
    Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Dopiero teraz je przeczytalem.
    Wymienilem zawor 4-drozny i jest wszystko dobrze. Cisnienie wychodzace silowniki bylo bardzo niskie. Niestety nie zmierzyłem jego wartosci.
    Zatem jeszcze raz bardzo dziekuje.