Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konwerter quatro czy quad

lolo83 25 Kwi 2010 03:48 14085 5
  • #1 25 Kwi 2010 03:48
    lolo83
    Poziom 15  

Witam serdecznie,
    Przymierzam się do rozbudowy instalacji satelitarnej i mam problem z dobraniem odpowiedniego konwertera. Zastanawiam się czy lepszy w moim przypadku byłby konwerter quad czy quatro. Chodzi mi konkretnie o rozdzielanie sygnału na dwa telewizory z tunerami vod.
    Wiem że konwertery quatro są przystosowane do pracy tylko z multiswitchem. Czy lepsza byłaby konfiguracja konwertera quatro z multiswitchem czy może bezpośrednio z konwertera quad pociągnąć po dwa kable do dwóch tunerów z funkcją nagrywania? Na pewno ta druga opcja jest tańsza lecz czy po takim podłączeniu będzie to wogóle chodziło?

0 5
  • #3 25 Kwi 2010 10:27
    netTv
    Poziom 25  

Zastosowanie multiswitcha z quatro jest bardziej elastyczne na przyszłość, jednak nieco droższe. Tunery z nagrywaniem i VOD zazwyczaj posiadają po dwie głowice, stąd dla pełnej niezależności nagrywania potrzebne są dwa kable do dwóch niezależnych konwerterów. Jeśli nie planujesz w przyszłości więcej odbiorników niż te dwa zastosuj konwerter Quad np. Inverto. W przeciwnym wypadku instaluj quatro i multiswitch. Rozwiązanie z quad, jest proste a raz ustawiony konwerter działa latami. Korzystam z takiej instalacji dla dwóch odbiorników, nBox i Topfield 7710 HD PVR.

1
  • Pomocny post
    #4 25 Kwi 2010 23:54
    jurek849
    Poziom 16  

Istnieje możliwość zastosowania konwertera Quad z sumatorem AXING SWE4-01. Jest to tańsze od multiswtcha, jednocześnie pozwala doprowadzić
    tym samym przewodem sygnał TV naziemnej i satelitarnej.

0
  • #5 26 Kwi 2010 08:56
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież autor nic nie pisze o sumowaniu TV naziemnej.
    Więc Quad w zupełności wystarczy.

0
  • #6 26 Kwi 2010 15:46
    lolo83
    Poziom 15  

Wielkie dzięki koledze "forestx" za bardzo ciekawe wskazówki oraz koledze "netTv" za proste lecz treściwe wyjaśnienie różnicy. Problem wyjaśniony więc temat zamykam!

0