Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parametry nowej Neostrady 20Mb/s

acidi 06 Mar 2011 19:15 44529 89
    egons
    Level 15  
    Witam.
    Również proszę o fachowców o ocenę mojego łącza tym bardziej, że mam problemy typu zrywanie połączeń wypadanie pakietów np jak pinguje powiedzmy wp.pl to zdarza się, że pakiety są gubione (komputer podłączony do routera po LAN), może też ktoś pomoże w optymalnej konfiguracji tego routera ponieważ na modemie zte od TP mam prędkości na speedtest.net 14 - 15 a jak jest podłączony router zyxel P2602HW to pokazuje 5 - 6 Mb. Mam umowę na Neostradę 20 Mb

https://obrazki.elektroda.pl/1022416900_1299435156.jpg
    Okapii
    Level 1  
    Witam
    Ja aktualnie posiadam neostradę 20mb ale na wszystkich testach pokazuje max 14mb nierzadko spada do 2mb. Co może być powodem?
    Parametry linii
    Downstream Upstream
    SNR Margin 6,4 db 7,0 db
    Line Attenuation 13,0 db 6,2 db
    Data Rate 21285 898 kbps

Router edimax AR-7084gA
    Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o poradę bo nie wiem czy dzwonić do TPSA???
    rafalik1
    Level 13  
    Witam Wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum i już zadaje takie małe pytanko :) Aktualne posiadam 2mb/s z orange wszystko śmiga elegancka. Ale z racji przenosin wszystkich usług tzn komórki, stacjonarny w erze chce zmienić na umowę z Erą na internet stacjonarny. Jakie łącze może działać prawidłowo na mojej lini Era twierdzi że powinno dać rade 20 mb/s a orange na przedłużenie umowy twierdzi że max 6mb/s proszę o opinie

Dziękuje
    erell
    Level 15  
    rafalik1 wrote:

Dziękuje

Szansę są na 20Mb, a raczej do 20Mb na pewno nie będzie pełnej prędkości. Obecnie twoje tłumienie to 19, a przy modulacji adls2+ będzie coś koło 22, ale podstawowe pytanie, czy twoja centrala obsługuje adls2+ jeśli nie to opcja 6Mb max. Możesz jeszcze sprawdzić, czy router posiada tryb adls2+ i spróbować go przełączyć. 20Mb będzie pewnie na pograniczu poprawnej synchronizacji routera więc opcja 10Mb będzie bezpiecznym rozwiązaniem.

Więc tak najpierw sprawdź, czy da się przełączyć modulacje na routerze jeśli nie będzie internetu musisz zadzwonić i zapytać się, czy jest szansa przejścia na nią.
    rafalik1
    Level 13  
    Dziękuje za odpowiedź
    adls2+ obsługuje centrala z informacji z TP do centrali mam około 1km.
    modem muszę wymienić na taki co obsługuje adls2+ Era oferuje zxv10 w300 słyszałem że bardzo kiepski i zrywa połączenie myślę nad zakupem TP-LINK TD-W8950ND wydaje mi się że to będzie lepsze rozwiązanie chyba że się mylę ?
    Cenowo wychodzi to samo.
    erell
    Level 15  
    Kiedyś reklamowałem 2 modemy kumpla od ery więc nie polecam nic od nich. TD-W8960N troszkę droższy, ale szybsze wifi. Ten router ma banalną konfigurację z płyty tego nie da się źle skonfigurować. Pozdrawiam
    rafalik1
    Level 13  
    Dziękuje za pomoc. Era upiera się że max oferuje 20 mb/s cena ta sama co za 10mb/s wiec biorę większą może będzie coś koło 15 mb/s a jak będzie umowa na 20mb/s to zawsze można jakąś reklamacje napisać że wolno chodzi ;)
    Mam nadzieje tylko że bez problemu skonfiguruje modem który kupię :)
    ZennonK
    Level 1  
    Witam.
    Zamówiłem neo 20Mb/s nie jako w ciemno (bo nowa linia i nie dało się sprawdzić czy "wyciągnie") lecz z zapewnieniami że "na pewno wyciągnie".
    Oczywiście dopiero po podpisaniu umowy pani powiedziała że jak się nie wyciągnie to zerwiemy umowę i podpiszemy na 10Mb/s :roll:
    I tu pytanie czy "wyciągnie" :wink: :

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: ADSL2+
    DSL Path Mode: Interleaved
    Downstream Rate: 22336 kbps
    Upstream Rate: 1116 kbps
    Downstream Margin: 6 db
    Upstream Margin: 8 db
    Downstream Line Attenuation: 15 db
    Upstream Line Attenuation: 2.5 db
    Downstream Transmit Power: 12 db
    Upstream Transmit Power: 20 db

Testy są nie jednoznaczne, wahają się od 7,5 Mb/s do 16 Mb/s(testy robione raz za razem)
    Z pingiem podobna sytuacja, może zmiana DSL Path Mode na Fast coś da ?
    Z góry dziękuję za odpowiedz.
    RedForce
    Level 23  
    Linia synchronizuje się na jakieś 18-18.5 Mb, sygnał/szum na granicy. Mniejsze transfery mogą wynikać z przeciążeń na linii.
    Czy wyskakują jakieś błędy transmisji? Generalnie poprosiłbym o zmianę na 10 , szczególnie jeśli grasz. Zmiana na fast najprawdopodobniej zdestabilizuje tylko łącze, które i tak chodzi obecnie na granicy możliwości (o ile jest to możliwe, bo słyszałem że Neostrada na większych prędkościach zawsze ma włączony przeplot - jeśli forumowy spec od Neostrady to czyta, prosiłbym o potwierdzenie/zaprzeczenie).
    erell
    Level 15  
    ZennonK wrote:
    Witam.
    Zamówiłem neo 20Mb/s nie jako w ciemno (bo nowa linia i nie dało się sprawdzić czy "wyciągnie") lecz z zapewnieniami że "na pewno wyciągnie".
    Oczywiście dopiero po podpisaniu umowy pani powiedziała że jak się nie wyciągnie to zerwiemy umowę i podpiszemy na 10Mb/s :roll:
    I tu pytanie czy "wyciągnie" :wink: :

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: ADSL2+
    DSL Path Mode: Interleaved
    Downstream Rate: 22336 kbps
    Upstream Rate: 1116 kbps
    Upstream Margin: 8 db
    Downstream Line Attenuation: 15 db
    Upstream Line Attenuation: 2.5 db
    Downstream Transmit Power: 12 db
    Upstream Transmit Power: 20 db

Testy są nie jednoznaczne, wahają się od 7,5 Mb/s do 16 Mb/s(testy robione raz za razem)
    Z pingiem podobna sytuacja, może zmiana DSL Path Mode na Fast coś da ?
    Z góry dziękuję za odpowiedz.

Jeśli ping i prędkość nie są stałe, a tego można się spodziewać po:
    To migracja na 10Mb poprawi sprawę. Nie licz na zmianę trybu na fast przy tych prędkościach, bo max ustawiają do 6Mb, a fast tylko pogorszy parametry. Jedyna twoja szansa to sprawdzenie okablowania w domu (ja kiedyś podpinałem router do samej linii telefonicznej od słupa, by sprawdzić margin i wykryć ewentualne uszkodzenia przewodu w domu). Jeśli to nie pomoże to 10Mb i będziesz zadowolony przynajmniej połowicznie :D
    kamilo327
    Level 2  
    Mam klika pytan:

Stan linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 1096
    Szybkość pobierania 23160
    Tłumienie Bliski koniec : 14.9 (dB)
    Odległy koniec : 7.9 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 6 (dB)
    Odległy koniec : 7 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 1315
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 36
    Błędne sek. w okresie 1 dnia

posiadam takie statyski lacza na liveboxie czyli 20 Mb powinno smiagac jak rozumiem?

a wszytkie stronki z test speedami + stronka tp rowniez pokazuje 10-11Mb co jest grane?
    sprawdzam lacza zawszegdy podlaczone sa wifi 3 laptopy plus jeden stacjonany czy ma to jakis wplyw?

z gory dziekuje za odp
    piterus99
    Level 43  
    Sprawdź będąc podłączonym przez kabel LAN, pozostałe komputery wyłącz.
    kamilo327
    Level 2  
    OK tak zrobilem ok 18-20 w zaleznosci jaki test speed. Teraz pytanie kupować router? bo mam wraz tv dth i niestety livebox potrzebny . co sie z tego orientuje
    levytv
    Level 2  
    Witam, mam umowę podpisaną na 20MB w Netii oto parametry

Łącze DSL

Informacje o łączu

Czas działania: 4 dni, 8:45:54
    Modulacja: G.992.5 annex A
    Przepustowość (wysyłanie/odbieranie) [kbps/kbps]: 896 / 17.124
    Przesłane dane (wysłane/odebrane) [KB/KB]: 0,00 / 0,00
    Moc wyjściowa (wyższa/niższa) [dBm]: 12,0 / 7,5
    Tłumienie linii (wyższe/niższe) [dB]: 14,5 / 32,0
    Margines sygnału/szumów (wyższy/niższy) [dB]: 7,5 / 6,5
    ID dostawcy (lokalny/zdalny): TMMB / GSPN
    Utrata ramkowania (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata sygnału (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata zasilania (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata łącza (zdalnie): 0
    Sekund błędu (lokalnie/zdalnie): 2.060 / 0
    Błędy FEC (wyższe/niższe): 0 / 62.041.784
    Błędy CRC (wyższe/niższe): 0 / 4.268
    Błędy HEC (wyższe/niższe): 0 / 3.834

Mam problem, iż ściąga dla mnie z prędkością 1,4-1,5mb/s
    Ale jak sprawdze łącze na np. speedtescie pokazuje wynik 2-3mb download i 300kb upload, co jest tego powodem? Powiem jeszcze, że tak się dzieje na modemie od Netii "THOMSON ST536" Gdy podłaćze swój router pentagram sciaga do 1,7mb/s a speedtest pokazuje prędkość 16-17mb i upload 1mb. Niestety na tym komputerze ten pentagram nie działa. Niewiem czemu ale gdy wejdę na strone wpisując np wp.pl jest błąd a jak wpiszę ip serwera wtedy strona się uruchamia. Czy mozecie mi wyjasnic co jest przyczyna ze 1 modem tak pokazuje a 2gi inaczej, i bede wdzieczny za wytłumaczenie mi jak zrobic aby na tym kompie pentagram tez chodził ;) Pzdr
    nik156
    Level 18  
    levytv wrote:
    Witam, mam umowę podpisaną na 20MB w Netii oto parametry

Łącze DSL

Informacje o łączu

Czas działania: 4 dni, 8:45:54
    Modulacja: G.992.5 annex A
    Przepustowość (wysyłanie/odbieranie) [kbps/kbps]: 896 / 17.124
    Przesłane dane (wysłane/odebrane) [KB/KB]: 0,00 / 0,00
    Moc wyjściowa (wyższa/niższa) [dBm]: 12,0 / 7,5
    Tłumienie linii (wyższe/niższe) [dB]: 14,5 / 32,0
    Margines sygnału/szumów (wyższy/niższy) [dB]: 7,5 / 6,5
    ID dostawcy (lokalny/zdalny): TMMB / GSPN
    Utrata ramkowania (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata sygnału (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata zasilania (lokalnie/zdalnie): 0 / 0
    Utrata łącza (zdalnie): 0
    Sekund błędu (lokalnie/zdalnie): 2.060 / 0
    Błędy FEC (wyższe/niższe): 0 / 62.041.784
    Błędy CRC (wyższe/niższe): 0 / 4.268
    Błędy HEC (wyższe/niższe): 0 / 3.834

Mam problem, iż ściąga dla mnie z prędkością 1,4-1,5mb/s
    Ale jak sprawdze łącze na np. speedtescie pokazuje wynik 2-3mb download i 300kb upload, co jest tego powodem? Powiem jeszcze, że tak się dzieje na modemie od Netii "THOMSON ST536" Gdy podłaćze swój router pentagram sciaga do 1,7mb/s a speedtest pokazuje prędkość 16-17mb i upload 1mb. Niestety na tym komputerze ten pentagram nie działa. Niewiem czemu ale gdy wejdę na strone wpisując np wp.pl jest błąd a jak wpiszę ip serwera wtedy strona się uruchamia. Czy mozecie mi wyjasnic co jest przyczyna ze 1 modem tak pokazuje a 2gi inaczej, i bede wdzieczny za wytłumaczenie mi jak zrobic aby na tym kompie pentagram tez chodził ;) Pzdr

Powód jest jeden twoje łącze osiągnie max 6MB. Nic więcej nie osiągniesz. Ale to jest no limit ? Czy umowa na 20Mb? Bo to trochę głupie posuniecie aktywować ci 20MB na tym łączu. Podaj dane adresowe na PM/PW(jak kto woli) Sprawdzę co masz max.
    levytv
    Level 2  
    Jak max 6mb jak ciagnie mi do 15mb na speedtest a sciaga do 1,5mb/s?

Mam tylko problemy z tym modemem od ich firmy

Jak tylko komputer przyjdzie z naprawy to dam dowód ze wyciskam 15mb na tych parametrach.
    Co do tego błedu ze jak podłacze pentagram pod starego kompa i nie moge wpisac np. wp.pl bo nie działa strona a jak wpisze ip serwera to działa. Dodam ze na 2gim kompie pentagram działa normalnie.
    nik156
    Level 18  
    To w takim radzie masz błędne Adresy DNS. Sądząc po parametrach to dziwne że ci nie zrywa połączenia.
    levytv
    Level 2  
    ;) dla mnie w netii podczas sprawdzania łacza mówili ze max do 13mb bedzie szło, na własne ryzyko wziałem 20 i jestem zadowolony
    artisu
    Level 10  
    Witajcie,
    Miałem Neostradę 6mb (transfer to 7 mb stabilny). Złożyłem wniosek o 20 Mb. Na razie przełączyli synchronizację na ADSL2+ i mam takie parametry jak na obrazku. Ile mi pójdzie po zmianie? (nowa prędkość ma być od 1 marca). Ostatnio wymienili mi kabel do słupa na 8 żyłowy gruby z linką stalową, bo na starym trzeszczało i zrywało net.

krzych66
    Level 27  
    Przy tej synchronizacji realny transfer ok 12Mb, więc nie wiem czy jest sens lepiej przejść na niższą opcję 10Mb.
    artisu
    Level 10  
    Mam nadzieje na min. 15 mb a nawet jak bedzie 12 to zawsze lepiej niz 6, bo różnica w cenie niewielka. Dzieki za odpowiedz
    paszczak900
    Level 10  
    Witam niedawno zmieniłem opcje Neostrady z 6 Mbs na 20 Mbs i tak teraz z ciekawości chciał bym się spytać na jaka realną prędkość mogę liczyć? Wiadomo jak to w TP zapewniano mnie że na MAX :D ale nawet w to nie zacząłem wierzyć :)

bogdan201
    Level 10  
    Oto moje parametry. Teraz korzystam z Orange Freedom 2mb. Czy na tych parametrach mogę myśleć o 20mb ?
    Modem/ruter to Fritzbox Fon Wlan 7050 Anex A

.............................Receive direction............Send direction

Attainable data rate Kbit/s.....23880...................1509
    ATM data rate........Kbit/s......2492.....................320
    User data rate........Kbit/s......2257.....................290
    Latency path.................interleaved............interleaved
    Latency....ms........................9.........................1
    Frame Coding Rate Kbit/s.......14........................8
    FEC Coding Rate.....Kbit/s......86........................0
    Trellis Coding Rate..Kbit/s.....876......................60
    Negotiation

Signal/Noise ratio....dB.........31.......................30
    Line attenuation......dB..........3.........................2
    Status................................0.........................0
    ViP3R
    Level 20  
    Jest na to spora szansa pod warunkiem, że na "Twojej" centrali są wyposażenia ADSL2+
    bogdan201
    Level 10  
    Dziekuję bardzo za odpowiedź, zapomniałem dopisać, że moja centrala jak i ruter pracują w technologii ADSL 2+ (ITU G.992.5) Annex A
    kani24
    Level 2  
    chcialbym zmienic z 2mb na 20mb czy to realne?

ViP3R
    Level 20  
    Zacząłbym od 10-tki no chyba, że ewentualna przerwa w działaniu nie będzie niczym strasznym.
    Wtedy możesz zamówić 20 i w razie draki będzie migracja do 10-tki
    sevek91
    Level 10  
    Witam!

Kończy mi się umowa i chcę podnieść prędkość internetu do 20Mb/s, z tymi parametrami jaką maksymalną prędkość mógłbym uzyskać:

Stan linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_1_A
    Szybkość wysyłania 800
    Szybkość pobierania 7808
    Tłumienie Bliski koniec : 26.5 (dB)
    Odległy koniec : 14.0 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 10 (dB)
    Odległy koniec : 12 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 1244
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 180