Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40M86BD - naprawa ?

Tomasz123456 25 Kwi 2010 12:41 5125 12
  • #1 25 Kwi 2010 12:41
    Tomasz123456
    Poziom 9  

Witam
    Mam takie pytanko czy i jak mogę sprawdzić czy telewizor był naprawiany ?
    Dlaczego pytam ,a mianowicie.
    Dwa lata temu kupiłem TV Samsung LE40M86BD,Po przyjeździe do domu wydawało mi się ze wszystko gra ,brakowało mi jedynie naklejek reklamowych dotyczących informacji co za funkcje ma ten tv (naklejane dookoła ekranu-chyba wszystkie tv mają te naklejki ? )Nie przejmowałem się tym bo długo nie mogłem się zdecydować który tv mam kupić i byłem zadowolony że już go mam w domu.
    Telewizor grał bez problemów 30 miesięcy potem zaczęły się pojawiać pionowe paski na ekranie (znikały po godzinie oglądania-coś w stylu jak się nagrzał ????)
    A że mieszkam w UK poczekałem miesiąc przyszedł papier o możliwości wykupienia ubezpieczenia na TV (jak co roku-normalna gwarancja w UK 1 rok)Więc wykupiłem to ubezpieczenie i zaraz po 3 miesiącach zgłosiłem awarię .
    Przyjechał gość zabrał telewizor na 28 dni (niby tyle mają czasu na naprawę) oddano mi go po 26 dniach.Po włączeniu telewizora myślałem że antena się poluzowała lub coś z kablem (sprawdziłem to i wszystko było ok ),obraz w dalszym ciągu był niewyraźny (w dokumentach napisano -wymiana panela LCD) zamiast normalnych kształtów twarzy jest widać jakby twarz składała się z małych kwadracików ,jak lecą napisy w dolnej części ekranu za szybko nie idzie ich odczytać -tak jak by ekran nie nadążał z prawidłowym wyświetlaniem obrazu.
    Wydaje mi się że wymieniono panel na nowy lecz o bardzo gorszych parametrach (rozdzielczości)
    Proszę jeżeli to możliwe ,napiszcie mi jak to sprawdzić -parametry nowego panela LCD.

0 12
  • #2 25 Kwi 2010 12:49
    lisek
    Spec od monitorów

Nic nie sprawdzaj >> Reklamuj!

mogli Tobie zamiast 10-bit wstawić 8-bit
    w serii 40" była ogromna masa paneli

Jesli mas nalepkę z tyłu
    to po nazwie model jest litera > oznacza producenta panelu (ten 1-y org. pane)
    jaki wstawili to może napisali na fakturze /lub trzeba otwrzyć sciankę tylną

A- AU Optronics (AUO)
    C- Chi Mei Optoelectronics (CMO)
    P lub W - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
    S lub "nic" - Samsung - najlepszy wybór

Samsung LE40M86BD - naprawa ?

0
  • #3 25 Kwi 2010 16:43
    Tomasz123456
    Poziom 9  

Zareklamowany dzisiaj.:cry::cry::cry:
    Zobaczymy co z tego wyniknie,mają zadzwonić kiedy mają mi go oddać.
    Jak dalej będzie do d.....y to otworzę panel tylny i sprawdzę.
    Pytanko czy pod tą nalepką jest śrubka bo u mnie niby rozbierali tv żeby wymienić panel LCD a na środku tej naklejki zauważyłem zarys otworu ,ale nie była ona rozerwana ????
    A reklamowałem jeszcze zarysowania na obudowie (widać że po śrubokręcie -jak by podważali tylny panel by go otworzyć )
    A tak dla zainteresowanych wymiana panela LCD w UK kosztuje 1400 funtów-tyle napisali na fakturze(ja nie płacę tylko ubezpieczalnia)

0
  • #6 26 Kwi 2010 07:52
    lisek
    Spec od monitorów

Sorry, zapomniałem o tym ,że to

Cytat:
    Miasto: Londyn

0
  • #7 26 Kwi 2010 10:14
    Tomasz123456
    Poziom 9  

Nieważna cena serwisu ,interesuje mnie ta naklejka na tylnym panelu czy po nią jest śrubka ??????
    Bo jeśli jest to jakim cudem odkręcili ją bez jej naruszenia ???
    A i jeszcze wracając do pytania z pierwszego postu ,czy jest szansa na sprawdzenie ile razy był naprawiany TV ?
    Chodzi o to że w Uk można kupić sprzęt tak zwany" REFURBISHED" -(odnawiać,oczyszczać)i nie wiem czy przypadkiem takiego mi nie wcisnęli 2 lata temu(wtedy bardzo słabo znałem język).
    Jak pisałem wcześniej brak było naklejek reklamowych na przednim panelu obudowy.
    I w jednym miejscu obudowa wyglądała jak by była źle złożona.
    Bo jeśli jest taka możliwość sprawdzenia -to od razu jadę do sklepu i robię awanturę.I wtedy niech dają nowy od razu.

0
  • #8 26 Kwi 2010 10:19
    władziowek
    Poziom 19  

Pod naklejką nie ma śruby.

0
  • #9 26 Kwi 2010 15:53
    Tomasz123456
    Poziom 9  

OK dzięki ,myślałem że to coś w rodzaju plomby.

0
  • #10 26 Kwi 2010 16:28
    jerzy_d
    Spec od TV

Mozna w trybie serwisowym sprawdzic jak dlugo gral ten nowy panel...
    BTW: Serwisy tutaj zyja z ubezpieczen.

0
  • #11 27 Kwi 2010 23:43
    Tomasz123456
    Poziom 9  

A więc tak.Byłem dzisiaj w sklepie (miałem telefon że proszą o kontakt),kobitka zaproponował mi że jutro wysyłają (środa) tv do ponownej naprawy i że kolejna naprawa nie ma sensu.Mam być ponownie w sklepie w czwartek i babka zadzwoni do ubezpieczyciela że ja nie chcę naprawy tylko nowy i wtedy oni skasują stary a dadzą mi nowy .
    Zobaczymy jak to będzie.

0
  • #12 29 Kwi 2010 01:28
    mbectb
    Poziom 20  

W tych tv w anglii w wiekszosci siedzi screen AUO i przypadloscia tegoz akurat modelu montowanego w serii M86/87 jest to ze wyskakuja linie po bokach praktycznie pare miesiecy po gwarancji producenta.

PS W menu picture bodajze jest taka opcja ktora usprawnia wyswietlanie napisow i szybkich scen moze zostala wylaczona przez serwis. Niemam teraz zadnego samsunga na stole wiec nie podpowiem dokladnie jak ta opcja sie nazywa w menu ale w tym modelu na bank ta funkcja jest.

Pozdrawiam

0
  • #13 11 Maj 2010 16:50
    Tomasz123456
    Poziom 9  

Telewizor został skasowany.
    Dostałem bon na nowy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

0