Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głowica czy tusze? Canon IP4300

damian8m 25 Kwi 2010 13:15 5797 11
  • #1 25 Kwi 2010 13:15
    damian8m
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem:
    na każdym wydruku (zdjęcia) wychodzą poziome paski...
    na każdym papierze, a na foto jest to najbardziej widoczne.
    Drukarka to Canon IP4300.
    Żadne czyszczenie softem nie pomaga.
    Teraz pytanie, czy to przez to, że używam zamienników?
    Czy może głowica siadła?
    Drukarka ma już dobrze licząc 4 lata i drukowała sobie troszkę :)

I drugie pytanie.
    Czy jest jakaś różnica między: używaniem oryginalnych wkładów a w nich tusz zamieniony, a używaniem zamienników (czyli pudełeczka z tuszem)?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi..

0 11
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2010 16:37
    endriuf
    Spec od drukarek

Z twojego opisu wnioskuję, że siada głowica przez używanie nieoryginalnych tuszy. Nie ma znaczenia czy dolewasz tusz czy instalujesz gotowe kartridże. Ważna jest jakość tuszu. W twoim przypadku można spróbować udrożnić głowicę. Metody są różne. Poczytaj na forum i wybierz według ciebie najlepszą. Oczywiście może to skończyć uszkodzeniem głowicy, a nawet drukarki.

0
  • #3 25 Kwi 2010 17:38
    damian8m
    Poziom 9  

ok, rozumiem dzięki
    coś spróbuję, nigdy nie próbowałem robić takich rzeczy,
    jeśli nie to trzeba będzie kupić nową drukarkę.

Tak by the way to jaką drukarkę byś polecił do wydruku głównie zdjęcia na papierze foto :) Idealnie by było gdyby dało się drukować na papierze foto 260g
    W tym canonie się to udawało, dziś próbowałem (tylko te paski..)
    A najważniejszy jest koszt eksploatacji, ponieważ będe dość sporo drukował.
    Zastanawiam się na canonem ip4700 lub moze epsonem P50?

0
  • #4 25 Kwi 2010 18:53
    endriuf
    Spec od drukarek

Zamiast nowej drukarki możesz kupić nową głowicę. Będzie taniej.

0
  • #5 25 Kwi 2010 18:58
    damian8m
    Poziom 9  

niby tak, ale jeśli się okaże że to nie głowica...
    poza tym koszt głowicy też jest pewnie nie najmniejszy.

wogóle żeby ja wyczyścić to chyba trzeba ją wyjąć, a nie wiem jak tego dokonać :)

0
  • #6 04 Maj 2010 01:41
    OLO_XX_
    Poziom 10  

Odp na 1 pytanko
    Miałem tak samo - (drukarka jeździła 3 razy na serwis i było nadal to samo) poziome pasy:).
    Pan z serwisu (po tej 3ciej wycieczce) powiedział mi przez telefon by drukować na firmowych papierach i nawet miałem przesłaną fotkę zrobioną na mojej drukarce na papierze CANONA - Posłuchałem pana i wiater do sklepu po FIRMOWY papier i tu nadal było tak samo ( dalek paski ) więc dalo mi to do myślenia przecież papier to papier szczególnie FOTO.

Okazało się że trzeba tylko w sterowniku wybrać papier FOTO np. "Glossy Photo Paper" zamiast zwykłego i problem znika jak ręką odjął - wydruk jak się patrzy

Odpo na 2 pytanko
    Szkoda się bawić w napelnianie zużytych pojemniczków lepiej od razu kupić zamiennik np ActiveJet wraz z chipem tak że nie trzeba wymontowywać elektroniki z oryginalu.
    Co do różnicy to jest taka że kolorki nie są już takie same jak na oryginałach.
    No i istnieje obawa że może paść głowica - mnie właśnie dziś ( a raczej już wczoraj) przy trzecim komplecie zamienników spotkała ta przyjemność i dzięki mojej zapchanej głowicy masz odp na pytanko w sprawie pasków na fotkach.

Odpisz czy pomogła zmiana sterownika tzn zmiana wyboru papieru

0
  • #7 04 Maj 2010 16:50
    damian8m
    Poziom 9  

pewnie głowica.
    Nie uwierzysz ale wczesniej próbowałem inne ustawienia, a nawet więcej próbowałem wszystkie i lipton.
    To pewnie głowica , drukarka ma 3 lata a zamienników przerabiałem kilka a nawet kilkanaście kompletów

0
  • #8 05 Maj 2010 02:20
    OLO_XX_
    Poziom 10  

No skoro próbowałeś zmieniać drukarce rodzaj nośnika na PRO FOTO i robi pasy to pewno głowica.

A jak wychodzi test głowicy tam też są pasy na wydruku ???

Zauważyłem że pisałeś coś o czyszczeniu glowicy a nie wiesz jak ja wyjąc -
    otoż wyjmuje się ją w ten sposob:
    Musisz podnieśc tą RĄCZKĘ obok niebieskiego tuszu i wyjmujesz wtedy glowicę ( oczywiście wyjmij wcześniej tusze).
    PO czyszczeniu czynność odwrotna - wkładasz głowicę i tą rączkę w doł :D no i na koniec zakladasz tusze.

Co do czyszczenia to pod żadnym pozorem spirytusem ( jest zbyt żrący dla dysz) Najlepsza to ciepla woda (ok 60*C) na podstawek i tylko zanuż dysze a nie mocz całej:D a w najgorszym przypadku to specjalny płyn do czyszczenia do kupienia w sklepie komputerowym lub można też dostać nieraz z kompletem kolorów do napelniania.

Ja właśnie dorwałem taki komplet i spróbuje zreanimować swoją głowicę chwilowe moczenie nic nie dało. Pomoczę ją całą noc - może to coś pomoże.

A tak apropos tych tuszy co masz teraz w drukarce - próbowałeś założyć inne ???
    Bo to może być wina tuszu ja bynajmniej tak mam.
    Jeden komplet zamienników poszedł a jak siękończył zapodałem sobie następny na zapas i co się okazuje - czerwony nagle zaczyna robić pasy i to do tego coraz bledsze te pasy - czyszcenie wodą nie pomogło - no to zalożyłem czerwony ORYGINAŁ ( miałem schowane na czarną godzinę oryginały) No i do tej pory pies pogrzebany na oryginale drukuje w pasy ( ale ta pasy to raczej paseczki) ale z jednakową intensywnością cały czas a dla próby zalożyłem spowrotem tamten zamiennik i poszedł tylko przez jedno pociągnięcie przez kartkę i ponownie
    paseczki paski pasy - dokładnie w takiej kolejnoości:cry: Wychodzi na to że chyba tusz jest zbyt gęsty i nie naddanża dopływać.
    A dla ciekawości podam że te tusze( Zamienniki ) jednej i tej samej firmy kupione w tym samym sklepie w odstępie miesiąca.
    Szkoda ze nie można reklamować tuszu razem ze sprzętem którego to wykończył :cry:

Spróbuj wymienić jeszcze tusze i odpisz jak poszło
    ps. tak dla informacji dodam ze u mnie test dysz wychodził poprawnie i nie ma mu czego zarzucić lecz wydruk już LIPA i to na 1wszym cm kartki A4 . Tak że weż to też pod uwagę że co innego test a co innego normalny druk:cry:

1
  • #9 05 Maj 2010 09:55
    Kserokop
    Poziom 20  

Te głowice nie lubią ActiveJet, ja polecam inne używam ich w ponad 10 drukarkach od ponad 2 lat i nie mam problemu z głowicami.

0
  • #10 06 Maj 2010 14:10
    OLO_XX_
    Poziom 10  

Kserokop a można wiedzieć jakie są godne polecenia firmy produkujące tusze ???
    Będę bardzo wdzięczny za odp.

0
  • #11 19 Maj 2010 21:02
    D154573R
    Poziom 10  

Właśnie się zastanawiam nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego Canon (chyba wybiorę model MX870).

Wiem, że głowice łatwo się wymienia, ale chyba z zakupem nowej jest problem. Nie wiecie gdzie można kupić samą głowicę i ile kosztuje?

Do HP są głowice do kupienia, ale Canon w tej cenie ma lepszy sprzęt. Szkoda również, że Canon udziela tylko rocznej gwarancji. Dajcie znać bo to może przesądzić o wyborze firmy ;) Oryginalne tusze się nie opłacają.

Z tego co wiem np. drekker naprawia sprzęt, który został uszkodzony przez ich tusze. Wystarczy, że serwis na piśmie opisze powód usterki (nieoryginalne tusze). Ale nie wiem jak to działa. Tutaj przykład: http://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-canon-pgi520bk-black-chip-drekker-p-5245.html

0
  • #12 19 Maj 2010 21:05
    endriuf
    Spec od drukarek

O głowicę zapytaj w firmie FIS-KOMP.

0