Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B X20XE + autronik al 700 Prośba o analize wykresów

25 Kwi 2010 13:43 1988 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy mógłby mi ktoś napisać coś odnośnie tych wykresów?
    Vectra B X20XE + autronik al 700 Prośba o analize wykresów

Na benzynie mieszanka jest uboga a po przełączeniu na gaz jest dużo za wysoka jak to wyregulować? Próbowałem śrubą na reduktorze (Lovato elektronic) ustawiłem śrubę tak by najlepiej pracował silnik ale nawet kiedy ją wkręcam i wykręcam do końca to wskazania sondy i tak są w górnej granicy. Próbowałem też zrobić programowanie w programie A-mon ale gdy karze podnieść obroty i trzymać je ponad 3tyś obrotów nic się nie dzieje a pasek postępu stoi na 0% mimo że stabilnie trzymam obroty na 3,5tyś. Spalanie to 14 litrów na trasie :/ a w mieście koło 20.
    Auto dopiero co kupiłem i nie wiem jak było wcześniej.

Vectra B 2,0 16v (X20XE) gaz 2 generacji Autronic al700 i Emulator AE-304
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    wrzuc zdjęcia z zakładki ustawienia i parametry , bo to zdjęcie niewiele wnosi oprócz co już widac za niski próg TPS (na wolnych obr załączony)
  • Poziom 10  
    Załączam zdjęcia ustawień i parametrów ale mam pytanie dlaczego wskazania sondy jest taki wysokie? Wyminiełem reduktor bo myślałem że zalewa ale jest to samo.

Vectra B X20XE + autronik al 700 Prośba o analize wykresów Vectra B X20XE + autronik al 700 Prośba o analize wykresów

Przeczyściłem krokowca, zawór EGR wymieniłem kable i świece i spalanie jak było wysokie tak jest :/
  • Poziom 21  
    Pokręć śrubą na reduktorze tak żeby odczyt sondy oscylował od bogatej do ubogiej,
    mieszanka wahała się w pobliżu środka skali. Żeby mieszanka ci zeszła z bogatej powinieneś też pokręcić też śrubą od napięcia membrany na reduktorze, bo jak membrane masz rozkręconą to kręcenie śrubą od tz. wolnych nic nie da ( z tym że lepiej jak śruba wolnych obrotów jest bardziej wkręcona niż śruba od napięcia membrany). Parametry wyglądają na takie że jest trochę zaduża dawka, powinno być tak że paramerty wyjściowe atuatora powinny być koło 100. Jak zejdziesz z dawką to wtedy dajesz autokalibracje i powinno ci zejść w okolicy 100. Najlepiej też jak dołączysz filmik z monitora stanu ( bo chwilowe wartości mieszanki też tak mogą wyglądać).