Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa ogrodowa na powierzchniowa do wody czystej.

peloks 25 Apr 2010 15:47 14962 10
    peloks
    Level 27  
    Jestem początkującym działkowiczem i szukam niedrogiej pompy do podlewania warzyw. Wszystkim w domu znudziło się kręcenie korbą i wyciąganie wiaderkiem ze studni wody, wlewania do konewek i noszenie 30m dalej, aby podlać warzywa.
    Wyznaczyli mi zadanie abym coś wymyślić. Dlatego proszę o poradzenie mi jaka pompa będzie najlepsza do takich zastosowań.
    Podam wam następujące dane.
    Głębokość studni (od gruntu do wody) - 4m.
    Długość węża (od pompy do ogrodu) - 40m.
    Zasilanie pompy - 230V
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Computer Controls
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Kolego peloks, obecnie wybór pomp jest tak szeroki, że trudno radzić coś konkretnego. Ja 3 lub 4 lata temu kupiłem pompę zatapialną za około 150 zł, w metalowej obudowie, już sama cena mówi że nie jest to pompa o wysokiej jakości. Pracuje do tej pory bez zarzutu, a wodę tłoczy w sezonie letnim nawet na około 50m.
  • Computer Controls
    Sławek K
    Level 22  
    Możesz to rozwiązać na kilka sposobów:
    1. przy pomocy małego, taniego hydroforu ze zbiornikiem ok18-24l i mocy silnika 600- 800W,
    2. stosując pompę zatapialną wirnikową (wirnik z łopatkami),
    3. pompa zatapialna - rotor podobny do spiralnego podajnika - jak w maszynce do mięsa poruszający się w gumowym statorze - uzyskasz wysokie ciśnienie.

Do wyboru i koloru. O jednym musisz pamiętać stosując pompy: w twojej studni ilość wody prawdopodobnie jest ograniczona i ze względu na potrzeby ogrodu za mała, więc będzie dochodzić do tzw. suchobiegów. Należałoby pomyśleć o zabezpieczeniu pompy, szczególnie w przypadku hydroforu.
    pozdrawiam Sławek
    Sławek K
    Level 22  
    Witam
    hydrofor- to zakup w cenach strasznie rozbieżnych. Mały , ten ze zbiornikiem 18- 24l z taniej firmy kupisz poniżej 300zl Dobrymi wyrobami są wyroby Omnigeny. Tutaj tez jest wybór. Możesz kupić pompę tańszą typu JET i droższą wielostopniową . W tych wielostopniowych uzyskasz wydajność ok 100l/min i ciśnienie ok 62m sł. wody.
    Niestety tutaj potrzebny jest dodatkowy wydatek zabezp. przed suchobiegiem ponieważ wirniki plastykowe na sucho mogą się posklejać. Ja sam zniszczylem w ten sposób pompę więc Ciebie przed tym przestrzegam. Dobre wyroby ma Alko, Gardena, grundfos. Do podlania ogródka nie potrzeba jednak dużych wydatków jednak powinno to slużyć parę lat
    Ja stosuje pompy wirowe zatapialne za parę zlotych z targu Euroteca . Załacilem 190zł za pompę z silnikiem (prawdopodobnie) 2,5kW 190zl i sluży . Do podlania ogrodu tez się nada ale niekoniecznie z tak dużym silnikiem.
    pozdrawiam Sławek
    User removed account
    User removed account  
    peloks
    Level 27  
    Znalazłem coś takiego, co o tym sądzicie? Cena 170 zł.+ kurier.
    Dane techniczne:
    Moc znamionowa: 650 W.
    • Max wydajność: 2800 l/h.
    • Max wysokość tłoczenia: 40 m.
    • Dopuszczalne ciśnienie wewnętrzne (strona tłoczna): 6,0 bar.
    • Zakres ciśnienia roboczego: 1,5 - 2,5 bar.
    • Max wysokość samozasysania: 8 m.
    • Max temperatura medium: 35°C.
    • Napęd pompy: Jet.
    • Waga: ok. 12,8 kg.
    • Przepompowywane media: czysta, słodka woda.
    • Informacje dodatkowe:
    Do automatycznego zaopatrywania domu i ogrodu w wodę. Prosta instalacja dzięki wbudowaniu filtra wstępnego i zaworu zwrotnego, które są wyposażeniem seryjnym. Szybkie i bezproblemowe uruchamianie pompy zapewnia duży otwór do napełniania, pokrętło do ustawiania optymalnego zasysania i zawór odpowietrzający. Kompaktowa i oszczędzająca miejsce budowa dzięki zintegrowanemu manometrowi i wyłącznikowi ciśnieniowemu. Silnik z wyłącznikiem termicznym, który nie wymaga przeglądów okresowych oraz duży zbiornik na wodę (24 l). Ciśnienie włączające/wyłączające ustawione fabrycznie. Możliwość dokonania zmiany poprzez autoryzowane punkty serwisowe GARDENA. Śruba spustowa do opróżniania pompy. Przepompowywane media: czysta, słodka woda. łatwopalnych substancji jak również środków spożywczych. Króciec przyłączeniowy 33,3 mm (G 1).
    Pompa ogrodowa na powierzchniowa do wody czystej.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account