Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

eagle - wyciągnięcie części z pliku ze schematem

sikor02 25 Apr 2010 17:13 2883 12
Altium Designer Computer Controls
    sikor02
    Level 10  
    Witam.
    Szukałem biblioteki z wyświetlaczem kingbright CA56-12GWA, taki 7-segmentowy z czterema cyferkami. Nigdzie nie mogę znaleźć biblioteki gdzie on się znajduje. Natrafiłem natomiast na plik ze schematem jakiegoś termometra, w którym znajdował się ten wyświetlacz.

Czy jest jakaś możliwość wyeksportowania tej części do jakiegoś pliku albo skopiowanie tego wyświetlacza na inny schemat?
  • Altium Designer Computer Controls
    jaro33
    Level 14  
    marco47 wrote:
    Nie nie ma takiej możliwości . [/url]

mało się znam na eagle ;
    ja poszukiwałem innego elementu który istniał w innym projekcie ,

otworzyłem ten projekt skasowałem elementy zostawiając interesującego mnie , Bo eagle przenosi bibloteki , jeszcze za mało wiem żeby lepiej to zrobić ale to tylko chwila
  • Altium Designer Computer Controls
    marco47
    Level 41  
    Kolego jaro33
    Ale samo skopiowanie ze schematu jakiegoś elementu , w tym przypadku wyświetlacza CA56-12GWA nie załatwia sprawy .
    Każdy taki element oprócz symbolu na schemacie musi posiadać bibliotekę obudowy dla płytki PCB . Więc jeżeli skopiujesz element ze schematu i przeniesiesz na swój schemat to nie posiadając całej pełnej biblioteki dla tego konkretnego wyświetlacza nie stworzysz płytki PCB . Bo jak program znajdzie obudowę dla tego wyświetlacza gdy takiej nie ma w bibliotekach . Mogłeś tak zrobić jeżeli kopiowałeś typowy element będący już w bibliotekach programu Eagle . A kolega sikor02 pytał się o element który nie istnieje w typowych bibliotekach dostarczanych z programem .
    Dlatego nie wprowadzaj kolegi w błąd jeżeli nie masz pełnej kontroli nad programem Eagle .
    uuidgen
    Level 12  
    1. Przechodzisz do SCHEMATU gdzie jest część, której szukasz.
    2. Zaznaczasz ją za pomocą group.
    3. Klikasz Cut
    4. Prawy klawisz myszy - "Cut group"
    5. Otwierasz SCHEMAT docelowy.
    6. Klikasz paste.
    Bonkot
    Level 39  
    uuidgen wrote:
    1. Przechodzisz do SCHEMATU gdzie jest część, której szukasz.
    2. Zaznaczasz ją za pomocą group.
    3. Klikasz Cut
    4. Prawy klawisz myszy - "Cut group"
    5. Otwierasz SCHEMAT docelowy.
    6. Klikasz paste.

Witam
    I jak myślisz, że tym sposobem przeniesiesz cały element wraz z fotoprintem to się grubo mylisz. Przeczytaj post wyżej i nie wprowadzaj innych w błąd.
    Pozdrawiam.
    uuidgen
    Level 12  
    No więc tak:
    1. przeniosłem katalog z bibliotekami gdzie indziej
    2. Utworzyłem nowy schemat i go zapisałem.
    3. Otworzyłem projekt nad którym ostatnio pracowałem.
    4. opisaną metodą przeniosłem dip switch do tego nowego
    5. kliknąłem "Create board from schematic"
    6. Eagle w magiczny sposób znalazł footprint
    Pytanie teraz do Panów Specjalistów - "skąd się ten footprint wziął?"
    marco47
    Level 41  
    Czytaj dokładnie to co było napisane wcześniej . Pytanie o wyświetlacz dotyczyło takiego którego nie ma w bibliotekach Eagle dostarczanego z programem . A ty opisujesz metodę dla TYPOWEGO elementu umieszczonego w typowej ( czytaj : orginalnej ) bibliotece programu .
    uuidgen
    Level 12  
    marco47 wrote:
    Czytaj dokładnie to co było napisane wcześniej .
    Czytam.

marco47 wrote:
    Pytanie o wyświetlacz dotyczyło takiego którego nie ma w bibliotekach Eagle dostarczanego z programem .
    Wywaliłem najpierw wszystkie biblioteki.

Quote:
    A ty opisujesz metodę dla TYPOWEGO elementu umieszczonego w typowej ( czytaj : orginalnej ) bibliotece programu .
    Opisuję metodę dla KAŻDEGO elementu.
    marco47
    Level 41  
    To w takim razie spytam inaczej .
    Za każdym razem jak będziesz tworzył nowy schemat to będziesz kopiował element ze starego schematu , czy lepiej otworzyć bibliotekę i z niej wybrać ten element ?
    Bo ta co opisujesz to jest półśrodek , a nie kopiowanie elementu z adekwatną dla niego biblioteką .
    uuidgen
    Level 12  
    marco47 wrote:
    Za każdym razem jak będziesz tworzył nowy schemat to będziesz kopiował element ze starego schematu , czy lepiej otworzyć bibliotekę i z niej wybrać ten element ?
    Oczywiście, że lepiej jest mieć bibliotekę, ale nie zawsze się ją ma (a nie znam metody jej wyciągnięcia ze schematu), a gdy potrzebuje się elementu tylko do 1 projektu to imo szkoda czasu sobie ją robić od podstaw skoro można skopiować.

marco47 wrote:
    Bo ta co opisujesz to jest półśrodek , a nie kopiowanie elementu z adekwatną dla niego biblioteką .
    Sorry, ale nie zrozumiałem tego zdania. Autor pytał, czy da się skopiować element z jednego schematu do drugiego jak się nie ma biblioteki - ty napisałeś, że nie, ja że tak i napisałem jak. O czym jest więc ten cały flame?

I co to znaczy "z adekwatną do niego biblioteką"?
    Mirek Z.
    Moderator
    Nie chcesz - nie zrozumiesz.
    Odpowiedź dla autora już padła, temat zamykam.