Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 1 Mega na linii TP, Czy może być jeszcze lepiej ?

ADEK1000 25 Kwi 2010 18:14 13123 28
  • #1 25 Kwi 2010 18:14
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam.

Nazywam się Adam, od mniej więcej miesiąca mam Neo 1024 kb/s na linii na której przez ostatnie 3 lata miałem Neo 512.

Moje pytania i wątliwości dot. powyższego.

Oto krótka historia, naświetlajaco co i jak.

Dnia 23.04.2007 roku po roku bojów z TP (poprzez pomoc niektórych osób), w końcu na linii którą posiadam w TPSA, udało mi się założyć Neo 512, która cały czas bardzo dobrze chodziła, małe pingi , duży speed, praktycznie ciągle max. Bylo b.dobrze.

Ostatnio, tj. 4.02 podpisałem aneks postanowiłem zmigrować do Opcji 1 Mega i coś się stało, pingi mam na moja wyraźną prośbę ustawione na interleave, speed jest tylko koło 980 kb/s, ale nocą jest ponad 1 mega, nie wiem czy jest to OK, czy tak ma być i Proszę o Odp i co mam jeszcze poprawić,aby było lepiej.

Mieszkam około 5,8 km od CA, CA Pomiechówek, obecnie pingi mam na interleave wynoszą one 40-45 ms zaś parametry linii to: tłumienie: 45/37 dB, S/N: 26/22 dB, BŁĘDY CRC=0 Używam modemu na USB, Sagem FAST 800 E2T. Synchro jest cały czas, nie rwie połączenia.

W związku z powyższym mam pyt.

Czy ten spadek speedu na downloandzie (pobieraniu) wynikać może ze znacznej odl. od CA ? (wg Montera około 5,5 km po linii), jeśli tak, to trudno pogodzę się z tym bo lepsze 980 kb/s niż 512 :-P,

Czy poprostu spadek speedu wynika z przypchania się urządzeń na centrali... ?(na zasadzie: za duzo osób ma Neo i tak musi być...) ?

Z czego bardziej w moim przypadku może to wynikać, wg Państwa ?

Proszę o Odp.

Parametry linii są nast.
    tłumienie: 45/37 dB,
    S/N: 26/22 dB,
    BŁĘDY CRC=0,
    w weekendy S/N na downstream spada do 23 dB,
    ale połączenie jest, synchro trzyma, Prędkość upstream (wysyłanie danych) jest cały czas (niemal) ponad max. tzn.oscyluje ciągle około 256 kb/s.
    Synchro upstream to 320, a downstream to 1312 kb/s.

Proszę o Odp w związku z powyższym.

Informacje o długości linii są w 100% pewne, zaczerpnięte od lokalnego Montera Liniowego, między CA a SK nie ma żadnych ONU, czyste "kable miedziane, na szczęście grube". Jestem wpięty (sam jeden z moją linią na osobnej 4-ce kablowej). Linia pracuje na najlepszej parze (o najlepszych parametrach...) z mozliwych...

Prosze o ustosunkowanie sie do powyższego Wszystkich Państwa, A szczególnie Byłych i Obecnych TP-siarzy.
    Pozdrawiam.

Adam

PS:

Moim zdaniem nic więcej nie można już zrobić, aby było jeszcze lepiej. Wynik jak na tę odl. od CA (tj. od CA do ZK jest po linii licząc 5800 metrów) wynik jest bardzo dobry,

ale...

może Państwo znacie jeszcze jakieś triki, aby Neo było jeszcze lepiej, i szybciej.

Na CA są karty pracujące w ADSL 2+.

Proszę o Odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Adam

0 28
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2010 22:13
    andk1eltd
    Poziom 35  

I chwała Bogu masz Adsl2+ - Jak będziesz miał na pomiechówku VDSL to doczekasz się więcej - może...:D

0
  • Pomocny post
    #3 25 Kwi 2010 22:25
    dipol
    Poziom 33  

Jak nie masz telefonu niech wykonają zworę na półce ADSL od strony stacyjnej a/b.Ja na takiej odległości mam 6Mb/s i telewizje IPTV.A linie sam zestawiałem i pomiary wykonałem bo koleżeństwu było za ciężko hihi.Odległość swoje czy wiesz jaka jest rezystancja pętli abonenckiej.Coraz więcej upycha się internetu w kablu magistralnym,rozdzielczym to jest wcz i nawzajem się zaczyna zakłócać a nikt nie myśli o nowych inwestycjach tylko jak najwięcej sprzedać.
    73!

0
  • #4 25 Kwi 2010 22:55
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    I chwała Bogu masz Adsl2+ - Jak będziesz miał na pomiechówku VDSL to doczekasz się więcej - może...:D

Witam Sz.P.

A kiedy na CA Pomiechówek, może być VDSL ? Coś już wiadomo? Proszę o Odp.
    Póki co na 2 lata, tzn. do 23.04.2012 r. mam terminową umowę na Neo 1024 kb/s (mam nadzieję,że będzie chodzić tak samo OK przez cały czas, oby...)

Proszę o Odp.

Adam

Dodano po 6 [minuty]:

dipol napisał:
    Jak nie masz telefonu niech wykonają zworę na półce ADSL od strony stacyjnej a/b.Ja na takiej odległości mam 6Mb/s i telewizje IPTV.A linie sam zestawiałem i pomiary wykonałem bo koleżeństwu było za ciężko hihi.Odległość swoje czy wiesz jaka jest rezystancja pętli abonenckiej.Coraz więcej upycha się internetu w kablu magistralnym,rozdzielczym to jest wcz i nawzajem się zaczyna zakłócać a nikt nie myśli o nowych inwestycjach tylko jak najwięcej sprzedać.
    73!

Witam.

Mam telefon też (z TPSA, na tej samej linii)...
    Rezystancji pętli póki co jescze nie wiem jaka jest (na linii), ale postaram się dowiedzieć... mam nadzieję,że się uda...

-Jak będę coś jeszcze wiedział na ten temat, to napiszę...

W sprawie tego, co Pan napisał,że:
    "Coraz więcej upycha się internetu w kablu magistralnym,rozdzielczym to jest wcz i nawzajem się zaczyna zakłócać a nikt nie myśli o nowych inwestycjach tylko jak najwięcej sprzedać." Odpowiem tak,że mam ogromne zaufanie do Monterów, Techników, i całej Ekipy z Lokalnego BN-u, i wierzę im, że Neo 1024 kb/s będzie super chodzić przez całą umowę, i że "wszystko wytrzyma" ... :-)

To są, moim zdaniem, Ludzie Na Prawdę Godni Polecenia :-)
    Rzeczowi, Konkretni i Wiarygodni... :-)

Z Pozdrowieniami:
    Adam

0
  • Pomocny post
    #5 25 Kwi 2010 23:04
    andk1eltd
    Poziom 35  

Zwory to tam nic nie pomogą bo w tym KM połowa to PCM. VDSL można się spodziewać mniej więcej po roku od wymiany płyt w stolicy:D A kiedy to będzie to to wiedzą tylko ci, którzy się pod tym podpiszą:D

0
  • #6 25 Kwi 2010 23:12
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    Zwory to tam nic nie pomogą bo w tym KM połowa to PCM. VDSL można się spodziewać mniej więcej po roku od wymiany płyt w stolicy:D A kiedy to będzie to to wiedzą tylko ci, którzy się pod tym podpiszą:D

Witam Sz.P.

OK, to czekamy na wym. płyt w stolicy ...
    kiedyś i do nas zmiany dojdą...
    Dziękuję za informację i Odpowiedzi na ten temat.

a jak Pan ocenia tą 1 Megówkę na tej odl. od CA przy tych parametrach linii które podałem odczytawszy je z modemu ?
    Mógłby Pan coś jeszcze na ten temat napisać?
    Moim zdaniem THE BEST :-)
    Pozdrawiam.
    Adam

0
  • Pomocny post
    #7 25 Kwi 2010 23:23
    andk1eltd
    Poziom 35  

Co mogę odpisać? Nigdy nie sądziłem że w tej lokalizacji może zsynchronizować się 1024Mbps:D:D

0
  • Pomocny post
    #8 25 Kwi 2010 23:34
    tragi
    Poziom 22  

andk1eltd napisał:

Czy VDSL będzie dostępny w miarę szybko w całym kraju czy kolega pisał tylko o miejscowości Pomiechówek?

0
  • Pomocny post
    #9 25 Kwi 2010 23:45
    andk1eltd
    Poziom 35  

A to zależy tylko od sposobu i terminu realizacji porozumienia między TP i UKE - czyli nie nam to sądzić:D Myślę, że TP miała to "w zanadrzu" od dawna tylko czeka na stosowny moment. Decyzja jak najbardziej marketingowa - największy z konkurentów infrastrukturowych nawet jakby miał 100% VDSL na swoich zasobach to nie jest w stanie przebić TP właśnie z powodu jej przewagi:D Poza tym taka operacja nie jest możliwa w tydzień:D - nawet teraz ADSL2+ nie jest dostępne na wielu obiektach w Polsce.

0
  • #10 26 Kwi 2010 00:05
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    Co mogę odpisać? Nigdy nie sądziłem że w tej lokalizacji może zsynchronizować się 1024Mbps:D:D

Witam Sz.P.

A ja powiem tak:

Po parametrach linii przy Neo 512, zwłaszcza przy S/N, który przy synchronizacjach Neo 512 wynosił 31 dB - downstream / 27 dB upstream sądziłem,że jeśli linia będzie dalej miała tak dobre, wręcz idealne, jak na tą odl. od CA parametry, to Neo 1024 też pójdzie i będzie nie tylko trzymać synchro, ale też szybko lub b.szybko chodzić..., co jest i co opisałem wcześniej, z czego się bardzo cieszę i z czego jestem dumny...

Jednym słowem, zauważyłem, że parametry linii są przy Neo b. ważne, czasem nawet ważniejsze niż jej długość... (zauważyłem i stwierdziłem to empirycznie w kilku przypadkach) ... :-)

Mam nadzieję, że Neo 1024 w mojej lokalizacji (na "mojej" parze kablowej) będzie dalej tak OK chodzić i że parametry linii będą dalej tak doskonałe jak są :-)

PS: Te PCM-ki na KM-ie są w Stanisławowie, czy też i w Nowym Modlinie ? Jak Pan może, to Proszę o Odp.

PS: TPSA (Pracownicy z Firmy Zewnętrznej wymienili i naprawiali ostatnio niektóre pary w kablu na pewnym odcinku między CA a Nowym Modlinem (wiem to z zaufanego źródła) więc po tym, teraz, łącza powinny być jeszcze długo bardzo OK...

Pozdrawiam.

Adam

PS: Proszę 3mać kciuki za linię TP, którą używam, za jej parametry, za Neostradę i za mnie.

Adam

Dodano po 13 [minuty]:

andk1eltd napisał:

Przepraszam, że Poprawię Pana, ale 1 Mega to jest 1024 kb/s a nie 1024 Mb/s
    zapewnie Pan to wie bardzo dobrze, ale wiem też, że w emocjach czasem źle się coś wpisze - sam czasem też się mylę, rozumiem, pomylić się rzeczą ludzką . ...

Proszę o kolejne Państwa Odpowiedzi.

Czekam.

Adam

0
  • #12 26 Kwi 2010 00:36
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    No, "klikło się":D

Witam Państwa.

PS: Wiem,że Pan, Mój Szanowny Przedmówca, w 100% wierzy w to, co tu mówię, piszę, ale mimo to poniżej zamieszczam dowody, tego co powyżej napisałem. Neo 1024 na linii, którą użytkuję, o dł. około 5800 m od CA "chodzi bardzo dobrze, po prostu extra", z czego się bardzo cieszę :-)

https://obrazki.elektroda.pl/3_1272234306.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/96_1272234306.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/27_1272234306.jpg

Pozdrawiam.

Adam

0
  • #13 26 Kwi 2010 01:40
    andk1eltd
    Poziom 35  

Do Stanisławowa jest oddzielny KM.

0
  • #14 26 Kwi 2010 08:10
    ADEK1000
    Poziom 24  

andk1eltd napisał:
    Do Stanisławowa jest oddzielny KM.

Witam.

I chwała Bogu, oddzielny KM tzn. mniej Neostrad i DSL-i w kablu, którego używam... (w którym jest para,której używam) (zgadza się)? - dla mnie to jeszcze lepiej :-)

Ciekawe ile DSLAMów jest Pomiechówku (CA), mam nadzieję,że chociaż 2 ...

Proszę o dalsze Państwa Odpowiedzi w tym temacie.

Czekam.

Pozdrawiam.

Adam

0
  • Pomocny post
    #15 26 Kwi 2010 22:26
    dipol
    Poziom 33  

andk1eltd-to tak jak bym słuchał swoich kolegów nic nie można,stare przyzwyczajenia się ciężko zmienia.Panie kolego pan pewnych rzeczy kpl nie kuma i tu jest problem.Na linie należy zacząć patrzeć że po niej idzie sygnał wcz i to jest inna bajka niż do przesyłania tylko mowy.Mam w otoczeniu panów dla których pojęcie impedancji jest abstrakcją i za duży wysiłek umysłowy .Miałem w piatek 12 uszkodzeń DSL.Nawet nogi nie ruszyłem z centrali tylko wykonałem zwory od strony stacyjnej i po problemie. (a dlaczego to przyrządy do ręki i każdy znajdzie odpowiedź) Dzisiaj z ciekawości i przekory koledzy muszą skrzynkę piwa postawić bo udało się zestawić na linii o długości 3200m dwa modemy IPTV do dwóch telewizorów,internet 2mB/s na jednej parze abonenckiej.Jestem człowiekiem z zewnątrz świadczący usługi dla operatora i porażające jest wszech obecnie panujące niechlujstwo w wykonywaniu w zasadzie b/prostych rzeczy.Podstawowa nie chce się prawidłowo nawet rozparować kabla instalacyjnego bo łatwiej po kolorach a przecież rozwalamy impedancję dla wcz i WFS rośnie i tłumienność itd.Oraz totalny wstręt (braku umiejętności )do posługiwania się przyrządami pomiarowymi. Jak słychać w słuchawce to jest dobrze ale czy na pewno hihi.
    Następny problem to problem jakości modemów(.....)
    Pozdrawiam!
    73!!

0
  • Pomocny post
    #16 26 Kwi 2010 22:47
    tragi
    Poziom 22  

Koledzy a tak z ciekawości zapytam, bo nie mam styczności z telekomunikacją na codzień i "wewnętrzne" prawa tam panujące nie są mi znane: kto może udzielić mi informacji na temat parametrów mojej linii? Ja mam obecnie neostradę 1Mbit ale ciekaw jestem czy coś szybszego ma u mnie rację bytu. Wymiana kabla na całej linii miała miejsce jakieś 10 lat temu, może 9 nie pamiętam. Neostradę założyli w mojej CA dokłądnie 5 lat temu.

Obawiam się, że to już trochę przestarzała i linia i centrala na coś szybszego niż ten 1Mbit. Do CA po linii mam dokładnie 2000m.

0
  • #17 27 Kwi 2010 13:21
    andk1eltd
    Poziom 35  

dipol napisał:
    andk1eltd-to tak jak bym słuchał swoich kolegów nic nie można,stare przyzwyczajenia się ciężko zmienia.Panie kolego pan pewnych rzeczy kpl nie kuma i tu jest problem.Na linie należy zacząć patrzeć że po niej idzie sygnał wcz i to jest inna bajka niż do przesyłania tylko mowy.Mam w otoczeniu panów dla których pojęcie impedancji jest abstrakcją i za duży wysiłek umysłowy .Miałem w piatek 12 uszkodzeń DSL.Nawet nogi nie ruszyłem z centrali tylko wykonałem zwory od strony stacyjnej i po problemie. (a dlaczego to przyrządy do ręki i każdy znajdzie odpowiedź) Dzisiaj z ciekawości i przekory koledzy muszą skrzynkę piwa postawić bo udało się zestawić na linii o długości 3200m dwa modemy IPTV do dwóch telewizorów,internet 2mB/s na jednej parze abonenckiej.Jestem człowiekiem z zewnątrz świadczący usługi dla operatora i porażające jest wszech obecnie panujące niechlujstwo w wykonywaniu w zasadzie b/prostych rzeczy.Podstawowa nie chce się prawidłowo nawet rozparować kabla instalacyjnego bo łatwiej po kolorach a przecież rozwalamy impedancję dla wcz i WFS rośnie i tłumienność itd.Oraz totalny wstręt (braku umiejętności )do posługiwania się przyrządami pomiarowymi. Jak słychać w słuchawce to jest dobrze ale czy na pewno hihi.
    Następny problem to problem jakości modemów(.....)
    Pozdrawiam!
    73!!

Kumam, kumam:D
    Problem w tym, że takich jak ty to czasem jest jeden na powiat - a czasem nie. Reszty nie ma jak zmobilizować (czytaj: brak pieniędzy:D). A że da się wiele zrobić to ja wiem, zestawiałem łącza na z pozoru bzdurnych odległościach i kablach mizernej jakości - oprócz wiedzy trzeba w to włożyć trochę własnego serducha.
    Ogólnie - rozwiązania tematu nie ma, przynajmniej na razie. A w konkretnych przypadkach - tak jak w życiu - trzeba trafić na odpowiedniego człowieka w odpowiednim miejscu posiadającego odpowiednie możliwości:D.

0
  • #18 27 Kwi 2010 18:03
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam.

Dziękuję za dotyczasowe Państwa Odpowiedzi i za zainteresowanie tematem...
    Proszę o kolejne odpowiedzi.

A nt. zacytowanego fragmentu wypowiedzi mojego Sz.Przedmówcy (który zamieszczam poniżej), to powiem tak: Święta Racja. :-)

"Ogólnie - rozwiązania tematu nie ma, przynajmniej na razie. A w konkretnych przypadkach - tak jak w życiu - trzeba trafić na odpowiedniego człowieka w odpowiednim miejscu posiadającego odpowiednie możliwości"

Pozdrawiam.

-Adam-

0
  • #19 28 Kwi 2010 20:14
    jureczek
    Poziom 11  

hej, podepne sie pod pytanie @tragi, jak jest z tymi predkosciami, neostrada ostatnia wypuscila duzo promocji,dopiero co 6mb bylo za ok. 70 zl , a teraz chyba wiekszosc predkosci jest za 1 pln, pytanie tylko czy jak sie bierze net w promocji to mozna tez przetestowac sprawnosc przed podpisaniem umowy?

0
  • #20 28 Kwi 2010 22:03
    andk1eltd
    Poziom 35  

Przed podpisaniem umowy nie można. Można za to podpisując umowę roczną zrezygnować w czasie do trzech miesięcy od podpisania bez kary.

0
  • Pomocny post
    #21 09 Maj 2010 09:44
    dipol
    Poziom 33  

Witam !
    Ponownie zabiorę głos i przytoczę tylko pomiary a szczególnie chce odpowiedzieć kol moderatorowi TRACER2.W wyżej zamkniętym poście -"możesz zostawić rozparowaną parę"
    Powtarzam już do znudzenia nie WOLNO rozparowywać par.
    Pomiar linii:
    rozparowana(tylko w mieszkaniu) stosunek sygnał szum 28dB, pasmo ograniczone na poziomie szumu do 220kHz
    nie rozparowana 50dB syg/szum. pasmo ograniczone na poziomie szumów 700khz,zwora od strony stacyjnej,bez zwory syg/szum 42dB (bez telefonu)
    Pomiary z piątku u klienta który reklamował IPTV i Internet 2MB/s
    Modemy np ASMAX AR1004G syg/szum 55dB
    MMP T236R4-A1 syg/szum25dB (wymiana na ASMAX) (jakość modemów też jest przeszkodą ).
    Klient "wściekłość ustąpiła " hi i umowy nie będzie zrywał hi.
    Odległość od centrali ok 3.7km,pomiar wykonany CableSHARK P3.
    andk1eltd-dziwne -jak nie zestawiona i pomierzona linia umowa jest nie podpisywana BOK musi dostać informacje -może tak jest w TPSA-pracuję u innego operatora.
    Pozdrawiam 73!

0
  • #22 09 Maj 2010 18:17
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam.

Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie Tematem i Państwa Odpowiedzi w Nim. Proszę o Kolejne Odpowiedzi w związku z tym Tematem.

Czekam.
    Pozdrawiam.

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #23 12 Maj 2010 22:21
    dipol
    Poziom 33  

Jeszcze kilka zależności dla określenia jakości linii
    dla 6MB/s downstream-nie gorszy niż 7680
    2MB/s 2560
    1MB/s 1280
    w gniazdku u kl.
    Typowy pomiar dla BOK przed podpisaniem umowy
    Poziom tonu
    -73.5dBm/Hz
    poziom szumu -126.5dBm.Hz
    Stosunek S/N-52,9dB
    Upstream 1024
    Downnstream 9344
    dla pętli anbon. 546om odległość od centrali ok 3,2km
    Na tej odległości chodzi IPTV i internet 1MB/s/lub 6Mb/s sam internet.
    pomiary wykonane Cable SCHARK w gniazdku u kl.
    Byłem dziś u kolegi i wykonując pomiary po usunięciu połączenia dwu przewodów skręconych i nie zaizolowanych(patyna) stosunek sygnał szum uległ poprawie prawie 20dB !!!! Typowe dla jednego z operatorów-oszczędzają na etonach hi.
    Pozdrawiam!
    73!

0
  • #24 27 Cze 2010 16:28
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam,

Na wstępie Przepraszam Państwa, że aż tak długo, ponad miesiąc, nie odzywałem się w tym Temacie. Proszę o wybaczenie, czas, czas, czas... - a raczej jego brak... i tzw. "zapędzenie życiowe" to główny winny...

Wracając do Tematu:

Neostrada TP w Opcji 1024 kb/s jak chodziła, tak chodzi dalej (czyli bardzo dobrze, idealnie), parametry linii s a obecnie nawet troszkę lepsze niż były miesiąc temu (SNR wzrósł z 27 Downstream / 22 Upstream na 27 Downstream / 24 Upstream). Pingi nie zmieniły się i sa dalej b.db. Tryb INTERLEAVE, pingi około 40 - 50 ms, więc b.db., jak na INTERLEAVE. Modem też działa OK, tak jak działał.

Natomiast.

Mając wiedzę teoretyczną (i po części też praktyczną) na temat ADSL-a, w tym ADSL2+, oraz budowy POTS, (budowy linii tel.) i znając na 100% długość, przebieg, jakość toru kablowego, stwierdzam,że - moim zdaniem 1 Mega to Maxymimum, Co Może i Będzie "Chodzić" OK, na tej linii tel. (na tej konkretnej parze kablowej, w tych warunkach) OK, tzn. stabilnie, bez błędów itp.

Mimo to w Dalszym Ciągu Czekam na Państwa Odpowiedzi, Uwagi i Komentarze w związku z tym Tematem.

Bardzo Dziękuję Państwu za Dotychczasowe Odpowiedzi, Uwagi i Komentarze w związku z tym Tematem.

Pozdrawiam Państwa Bardzo Serdecznie.

-Adam-

0
  • Pomocny post
    #25 04 Lip 2010 13:46
    Poles
    Poziom 11  

ADEK1000 ja ci powiem tylko tyle ze przy takim samym tlumieniu jak twoje - ja mam 44 umnie smiga w ADSL1! neo 6mbit w fascie max synchro caly dzien, takze spokojnie 2 mbit u Ciebie zatrybia:) W interleaved modem pokazuje ze jest w stanie sie zsynchronizowac na okolo 10mbit Na fast troche ponad 9000kb\s.
    Pozdrawiam

0
  • #26 05 Lip 2010 10:15
    ADEK1000
    Poziom 24  

Poles napisał:
    ADEK1000 ja ci powiem tylko tyle ze przy takim samym tlumieniu jak twoje - ja mam 44 umnie smiga w ADSL1! neo 6mbit w fascie max synchro caly dzien, takze spokojnie 2 mbit u Ciebie zatrybia:) W interleaved modem pokazuje ze jest w stanie sie zsynchronizowac na okolo 10mbit Na fast troche ponad 9000kb\s.
    Pozdrawiam

Witam,
    Nie możliwe ....
    chyba, że to jakiś cud ...
    Pozdrawiam,
    -Adam-

0
  • #27 06 Lip 2010 23:13
    dipol
    Poziom 33  

Poles-jak jesteś sam z tą prędkością w kablu tak może być, a zobaczysz co będzie jak w całej dyszce każdy będzie miał internet i co z twoich 6Mb zostanie .U mnie taki problem zaczyna być kulą u nogi i należy tak kombinować żeby multimedia nie szły do klienta w czwórce należy to porozrzucać i max dajemy 5klientom albo tnie się prędkość-512/1M.
    Im wyższa szybkość tym bardziej śmieci w kablu.Następny problem ostatni jaki się pokazał modemy bardzo zły stosunek sygnał szum.Przy dobrych jest ponad 50dB przy "złych" ledwie 20dB.Następny problem który wymacałem wczoraj chłopcy nie połączyli warstwy glowera po uszkodzeniu ziemnym pojawiło się napięcie RMS od 5-15V a powinno nie przekracza0.5-1V.Po ponownym otworzeniu złącza i połączeniu kabla zgodnie z WT problem z internetem przestał istnieć.
    Sprawdziłem i dokładnie pomierzyłem na ile ma wpływ zwora na linii od strony stacyjnej przy samym internecie-odległości prawie 5km bez zwory zestawiło się na 1.5Mb/s po założeniu zwory 4,4Mb/s!!!!
    Pozdrawiam !!!73!

0