Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

p造tka testowa atmega8, konwerter z HD44780 na sygnal video

slawek1313 25 Apr 2010 20:39 1589 8
    slawek1313
    Level 11  
    witam...
    na wstepie wypada mi od razu wyjasnic- ze na programowaniu nie znam sie wcale:) jeszcze sie nie znam...ale-zajmuje sie elektronika samochodowa- i zauwazam ze ta umiejetnosc staje sie coraz bardziej potrzebna.
    montuje w tej chwili komputerek samochodowy( spalanie, odleglosc, itp) zmontowany na plytce testowej atmega8 z wyswietlaczem LCD 2x16 zgodnym z HD44780. ale- chcialbym, aby dane z tego wyswietlacza pokazac na zewnetrznym monitorku 3,5" ze standardowym wejsciem VIDEO. CZY JEST TO MOZLIWE?

ps: jesli temat jest juz poruszony- bardzo prosze o link( z podziekowaniami za kilkanascie sekund poswieconych na napisanie odpowiedzi)

Slawek
    sobieraj_100
    Level 12  
    Jest to mo磧iwe
    slawek1313
    Level 11  
    super:) ze jest to mozliwe... w takim razie idac za ciosem- gdzie szukac takiego "konwertera"?
    slawek1313
    Level 11  
    zaprojektowac? he he he... no to poleglem...
    ps: tak- chodzi mi o obraz monochromatyczny

chetnie zlece wykonanie ( zaprojektowanie i zaprogramowanie) takiego urzadzenia
    priv lub gg 8759324 (oczywiscie cosik zaplace;))
    slawek1313
    Level 11  
    ... widze,ze "temat umarl"... :( jest opcja ze ktos mi pomoze?
    troszke pilne...
    slawek1313
    Level 11  
    utak3r wrote:
    google nie dzia豉j?...
    http://www.serasidis.gr/circuits/AVR_VGA/avr_vga.htm

Masz rozwi您anie zar闚no VGA jak i composit.

google jak najbardziej dzialaja, ale- po co wywa瘸 otwarte drzwi??? ( nawet nie wiem jak nazwac to czego szukam)
    poza tym- na wstepie napisalem- ze na programowaniu AVR nie znam sie- i szukam gotowego rozwiazania. Kolego utak3r- dziekuje za odpowiedz, ale nie chodzi mi o urzadzenie przykladowe, ale o konkretnie "jakis konwerter" sygnalu generowanego do wyswietlacza w standardzie HD44780 ( 2x16 linii) na sygnal composite VIDEO ( monochromatyczny). jesli nie ma takowego- to chetnie zlece jego zaprojektowanie i zaprogramowanie...
    oczywiscie jesli koszta mnie nie "przyziemi';)
    PO.
    Level 20  
    Tylko to nie hd a zdaje si spi :) .
    Generalnie b璠ziesz mia problem. Albo sam sobie napiszesz albo jednostkowy projekt tanio nie wyjdzie. No i na pewno nie szybko. To dla klienta? Nie mo瞠 sobie odpu軼i tematu ;) ?
    Bo rozumiem, 瞠 komputer te nie Tw鎩 i nie wiesz co w nim siedzi i jak to przerobi w zwi您ku z tym?