Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R 420 Retarder wyrzuca olej

magii 25 Apr 2010 21:25 12042 5
 • #1
  magii
  Level 9  
  Witam wszystkich


  Mam problem z Retarderem w Scani mianowicie wyrzuca mi dużą ilość oleju odpowietrznikiem. Retarder chodzi prawidłowo nie ma kompletnie żadnych błędów w serwisie go testowano i nie wykazuje żadnych błędów.
  Dodatkowy problem to ze zaczyna z niego wyciekać na łączeniach obudowy i mam pytanie czy ktoś może rozbierał Retarder i wymieniał w nim wszystkie uszczelki, a może ma ktoś budowę retardera w Scani.

  Za pomoc z góry dzękuje
 • #3
  Juras1844
  Level 14  
  Witam w retarderze jest filtr oleju może z nim coś nie tak oraz zapchany filterek odpowietrzenia retardera.Sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów czy to czasem olej ze skrzyni nie przedostaje się do retardera.
 • #4
  slawek2727
  Level 12  
  Jesli to nie olej ze skrzyni to jest opcja ze dostaje się cisnienie ze sterowania elektrozaworu i wtedy wyzuca a co do wyciekow ze skladań to pakiet dizel tehnik polecam jest tam wszystko co potrzeba.
 • #5
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Uszkodzony zawór bezpieczeństwa. Koszt około 115,- za cały zestaw na zawór. Wymiana z kanału 30minut z zalaniem oleju.
 • #6
  KamilRachwalski
  Level 4  
  Który zawor wymieniłeś? Który to jest bezpieczenstwa ?
  U siebie mam podobny problem , wyrzuca mi olej górnym odpowietrznikiem , do tego wyświetla się żółta kontrolka z wykrzyknikiem i hamulcem , przy użyciu retaedera gaśnie ,jak go wyłączę znów się zaświecą.