Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do pendrive'a - autorun.inf

25 Kwi 2010 23:04 4794 24
  • Poziom 8  
    Cześć,
    chciałbym poprosić Was o pomoc.
    Chodzi o to, że od pewnego momentu, chcąc otworzyć dysk przenośny (pendrive'a), zamiast folderów i plików, ukazał się jedynie plik o nazwie: autorun.inf. Usunąłem go, ale to nic nie dało, więc ściągnąłem ComboFixa, użyłem go dwa razy (sugerowałem się wskazówkami na forach, w tematach o analogicznym problemie), jednak to nic nie dało, z resztą nic dziwnego, bo zupełnie się na tym nie znam. Nadal nie mam dostępu do zawartości pendrive'a.

Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Załączam log.
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj: Winamp Toolbar.

Zainstaluj KB971029.
  • Poziom 8  
    Zrobione, co dalej?
  • Spec od komputerów
    Problem nadal wystepuje? Daj log z OTL, tylko przed uzyciem wklej do niego:
    X:\*.*

Za X wstaw litere swojego pendrive'a.
  • Poziom 8  
    Tak, niestety nadal nie mogę przeglądać zawartości pendrive'a.
    OTL wykonał log (poniżej go załączam). Podczas jego pracy, Avast wykrył dwa wirusy, które usunął.
    Na na pendrive'ie, czyli dysku E:, pojawił się folder RECYCLER z plikiem i folderem o długiej nazwie składającej się z cyfr oraz pliku "jwgkvsq.vmx".

Nadal nie mam dostępu do pena.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jak to avast skoro masz avire?

Z tego co widac w otl to na pendrive'ie byly tylko dwa pliki:
    File not found -- E:\gmar.cmd
    File not found -- E:\djnqe.pif
    oba usunal antywirus.

Uzyj: http://pagesperso-orange.fr/NosTools/Chiquitine29/UsbFix.exe skorzystaj z opcji 2, a nastepnie 5 i daj log.

Co sie dokladnie dzieje podczas proby wejscia na dysk E:\ ?
  • Spec od komputerów
    Jedyne co masz na E: to:
    E:\RECYCLER
    E:\autorun.inf

Moze chodzilo Ci o K: na ktorym sa rozne pliki?

Usun z dysku:
    C:\RECYCLER
    E:\RECYCLER
    K:\f65c75574c54b20a94e81302320200
    K:\RECYCLER

To wszystko.
  • Poziom 8  
    Ale dysk E: jest teraz pusty...
    Pozostałych plików również nie ma, oprócz tego "f65c75574c54b20a94e81302320200", lecz tego z kolei nie mogę usunąć z powodu 'braku dostępu'.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    > Ale dysk E: jest teraz pusty...

Jest i wyglada na to, ze wczesniej tez taki byl skoro nic nie zostalo z niego usuniete. Jak chcesz to uzyj jakiegos programu do odzyskiwania plikow (testdisk itp) i sprawcz czy cos da sie odzyskac.

> Pozostałych plików również nie ma

Wejdz w opcje folderow i wlacz pokazywanie plikow ukrytych oraz wylacz ukrywanie chronionych, wtedy zobaczysz pozostale.

> "f65c75574c54b20a94e81302320200", lecz tego z kolei nie mogę usunąć z powodu 'braku dostępu'.

To katalog, ktory zapewne zostal po aktualizacjach, przejmij go na wlasnosc i zobacz co jest w srodku.
  • Poziom 8  
    Kolobos napisał:
    > Ale dysk E: jest teraz pusty...

Jest i wyglada na to, ze wczesniej tez taki byl skoro nic nie zostalo z niego usuniete. Jak chcesz to uzyj jakiegos programu do odzyskiwania plikow (testdisk itp) i sprawcz czy cos da sie odzyskac. .

Ale nie może być pusty, bo we właściwościach pokazuje, że jest zajęty w 90% (zgodnie ze stanem przed tą cholerną infekcją)...
  • Spec od komputerów
    W takim razie zobacz co masz w koszu, moze "przypadkiem" usunales. Pliki beda wlasnie w E:\RECYCLER, ktory jest katalogiem kosza, wiec na razie go nie kasuj.
  • Poziom 8  
    Kosz jest pusty.

W K:\f65c75574c54b20a94e81302320200 są foldery amd64 i i386. Całość zajmuje ponad 6mb. Co teraz zrobić?
  • Spec od komputerów
    > Kosz jest pusty.

Jestes pewien? Sprawdz we wlasciwosciach katalogu ile zajmuje.

> W K:\f65c75574c54b20a94e81302320200 są foldery amd64 i i386.

Tak jak pisalem, aktualizacje.
  • Poziom 8  
    We właściwościach nie ma informacji o tym ile zajmuje.

Czy jest jakiś sposób, aby dostać się do zawartości pendrive'a? Pilnie jej potrzebuje ;(
  • Spec od komputerów
    > We właściwościach nie ma informacji o tym ile zajmuje.

Jak to nie ma? Klikasz prawym przyciskiem na E:\RECYCLER i wybierasz wlasciwosci.
    Przejmij wczesniej katalog na wlasnosc jezeli nie masz do niego praw.

Jezeli dane sa w koszu to je przegraj, jezeli sa usuniete to je odzyskaj przy pomocy np. testdisk'a.
  • Poziom 8  
    Acha, nie zrozumieliśmy się. Myślałem, że chodzi o zwykły Kosz.
    E:\RECYCLER usunąłem chyba wcześniej, więc go już nie ma.
    Jest natomiast K:\RECYCLER (na twardym), zajmuje 85 bajtów.

Pendrive ma zajęte 14,3 gb, a wolnego 666 mb. Czyli jeśli dobrze rozumiem pliki na nim są, tylko nie mogę się do nich dostać (bo klikając na dysk E, pojawia się jedynie katalog autorun.inf). Czyli chyba nie muszę odzyskiwać danych, a jedynie dostać się jakoś do pendrive'a, tak? Tylko jak?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Czytałem w tamtym dziale o Parted Magic z PhotoRec. Wykorzystaj to bootowalne CD ewentualnie USB w celu odczytu bezpośredniego, a jak to się nie uda to działaj z PhotoRec.
  • Poziom 8  
    Okay, na razie próbuję odzyskiwać dane za pomocą Ontrack Easy Recover. Myślałem, że będzie jakiś inny sposób, by naprawić pena...

Dziękuję za pomoc :-)
  • Poziom 10  
    sh4n napisał:
    Okay, na razie próbuję odzyskiwać dane za pomocą Ontrack Easy Recover. Myślałem, że będzie jakiś inny sposób, by naprawić pena...

Dziękuję za pomoc :-)

Przeciez ten program jest potwornie drogi? Czy te dane były tego warte?
  • Poziom 8  
    Dane są bardzo ważne - prawie cała praca dyplomowa. A program nie jest mój, tylko znajomego, więc nie płaciłem za niego.
  • Poziom 10  
    spróbuj poleceniem chkdsk z konsoli.
    sprawdź czy widzi te pliki pod dosem (np volkov commander z HBCD)

czy po zgraniu tych danych na pena przeglądałeś je wcześniej czy od razu był problem??

a kojarzysz co? lub gdzie? działałeś z nim przed "awarią" ??

Dodano po 8 [minuty]:

spróbuj tym jeszcze jakby easyrecovery zawiódł
    http://www.dobreprogramy.pl/UndeleteMyFiles,Program,Windows,12355.html

a ten dysk K: to jest lokalny dysk z kompa??

Dodano po 53 [minuty]:

dziwne akcja z tym dyskiem K: - logi wskazują na lokalny, ale np. nie dziwi Was ilość miejsca jaką pokazuje że zajmują pliki, a zawartość tego dysku?? no chyba że to puste foldery są...... (co w sumie tez dziwne by było :P)

[...]
    K:\ -> Lokalny dysk stały # 128,56 Go (128,42 Go free) [Pliki] # NTFS

[...]

[2008-04-14 23:51|--a------|28672] - K:\setupSNK.exe

###################### | Listing of the present folders K:\ |

[2010-04-26 19:15|drahs----|0] - K:\autorun.inf
    [2009-09-19 22:22|d--------|0] - K:\Dokumenty
    [2010-01-20 12:37|d--------|0] - K:\f65c75574c54b20a94e81302320200
    [2009-08-14 21:31|d--------|0] - K:\Filmy
    [2009-08-14 21:29|d--------|0] - K:\Muzyka
    [2009-08-23 18:09|d--------|0] - K:\programy
    [2010-04-26 19:15|d--hs----|0] - K:\RECYCLER
    [2009-11-29 14:37|d--------|0] - K:\SMRTNTKY
    [2009-08-14 21:29|d--------|0] - K:\Studia
    [2009-08-14 21:26|d--hs----|0] - K:\System Volume Information
    [2010-04-26 10:59|d--------|0] - K:\ZdjŠcia

Pasi to troche pod pendrive , praca dyplomowa w katalogu STUDIA :) itp.
    A przy okazji plik setupSNK tworzy sie przy kreatorze sieci bezprzewodowej , i najczesciej zmienia ikone hdd w ikone pamieci flash......

hmmmm a Ty zmieniłeś literę dysku lokalnego na K: ??? bo domyślnie raczej sie nie spotkałem zeby sie oznaczała tak.

Idąc tym tropem troche dziwne że pendrive ma przypożątkowaną literę E:
    skoro:

Drive C: | 20,48 Gb Total Space | 9,51 Gb Free Space | 46,45% Space Free | Partition Type: NTFS
    D: Drive not present or media not loaded
    Drive E: | 15,01 Gb Total Space | 0,65 Gb Free Space | 4,33% Space Free | Partition Type: FAT32
    F: Drive not present or media not loaded
    G: Drive not present or media not loaded
    H: Drive not present or media not loaded
    I: Drive not present or media not loaded
    Drive K: | 128,56 Gb Total Space | 128,42 Gb Free Space | 99,89% Space Free | Partition Type: NTFS

wygląda na to że albo sam zamieniłeś litery z jakiegoś powodu... albo podczas instalacji systemu ten pendrive był w USB (co wykluczyć myślę można). Logicznie myśląc instalacja windows przypisała dyski C:-systemowy D:cd-rom E:-utworzona w czasie instalacji partycja, F:-I: - czytniki, deamon. itp i jak nic K;pasuje na dysk wymiennny typu FLASH.

Jak dla mnie akcja wygląda jakbyśmy w "ukrytej kamerze"" byli albo programie"Usterka". Kroś wklejając logi zamienił miejscami litery dysku E: i K: i teraz brechta sie z wymyślających cuda elektrodo-maniaków.

Oczywiście mam nadzieję że sie mylę i niechciałbym nikogo obrazić , ale zaryzykuje 99% że to jakiś schizzz z tymi literkami jest
  • Poziom 8  
    Nie, nie :-)
    Dysk K: to jedna z dwóch partycji dysku twardego. Został tak nazwany.
    A tamte foldery są puste, to prawda.
    Pen przestał działać nagle. Dałem go koledze, aby mi coś nagrał, a kiedy zaraz po tym podłączyłem go do siebie, zamiast wielu katalogów i plików u kazał się jeden folder o nazwie autorun.inf.

Tymczasem spróbuję tych programów, które poleciłeś.